Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Historie sekčních garážových vrat

První zmínka o sekčních garážových vratech je datována před sto lety v USA. Do Evropy se garážová vrata dostala o několik desetiletí později, do Československa až po pádu komunismu. Více z historie sekčních garážových vrat se dozvíte v našem článku.
blog

Slunce, déšť, sníh, krupobití – kvalitní garážová vrata vydrží vše

Garážová vrata jsou celoročně vystavena nepříznivým vlivům počasí - déšť, sníh, krupobití, ale i přímé slunce. Nemusíte však mít strach, kvalitní vrata od spolehlivého prodejce vydrží vše.
blog

Kde koupit garážová vrata? Kamenná prodejna nebo e-shop?

Rozhodli jste se koupit nová garážová vrata a teď už jen zvažujete zda budete vybírat v eshopu nebo kamenné prodejně? Náš článek vás přesvědčí, že se určitě vyplatí vybrat si osobně v prodejně, kde vám rádi poradí a kde máte možnost případné reklamace.
blog

Sériová garážová vrata nebo vrata na míru

Jestliže se chystáte pořídit si nová garážová vrata, budete řešit otázku, jestli chcete vrata na míru nebo vám budou stačit vrata ze sériové výroby. Konkrétní výrobce vyrábí sériově jen určité rozměry vrat. Jestliže máte rozměr jiný nebo jakoukoliv netypičnost, budete si muset nechat vyrobit garážová vrata na míru. Což je sice dražší varianta, ale zase budete mít garážová vrata dle svých představ.
blog

Garážová vrata v různém barevném provedení

Ať už kupujete sekční nebo rolovací garážová vrata, můžete vybírat v široké škále barev a vzorů. Pro celkový pěkný estetický dojem z vašeho domu je vhodné sladit vrata s dveřmi a okny a případně i fasádou. Dekorů je nepřeberné množství, vybírajte proto raději v kamenné prodejně.
blog

Jak pečovat o garážová vrata

Tento článek vám přináší stručný návod, jak pečovat o garážová vrata. Čištění, prohlídka kolejnic a těsnění, kontrola ovládání vám nezaberou moc času, ale rozhodně se vyplatí.
blog

Garážová vrata se zateplenými panely

Garážová vrata by měla mít dvě podstatné vlastnosti-zabezpečit objekt a mít dobrou tepelnou izolaci. Při výběru je třeba brát ohled na parametry garáže a rozměry, podle kterých vyberete ideální typ garážových vrat. Vyberte si zateplené bezpečností panely a budete moct pracovat v garáži i přes zimu.
blog

Garážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkám

V článku se dozvíte, proč patří sekční garážová vrata k nejpopulárnějším na trhu, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a možnosti provedení. Navíc zjistíte, proč jsou rolovací garážová vrata vhodná pro stístěnější prostory a proč si dopřát pohodlí v podobě dálkového ovládání.
blog

Garážová vrata s dálkovým ovládáním

Pokud uvažujete o pořízení nových garážových vrat, možná také zvažujete, zda je dálkové ovládání k vratům nezbytně nutnou součástí nebo se jedná jen o zbytečnost, která vás stojí peníze navíc. Přečtěte si náš článek a dozvíte se výhody, které sebou dálkové ovládání ke garážovým vratům přináší.
blog

Vrata z umělých materiálů mohou mít přírodní vzhled

Vybíráte garážová vrata, ale nelíbí se vám klasický plastový vzhled? Není potřeba zoufat, můžete si vybrat sekční i rolovací garážová vrata v dřevěném dekoru, vzhledem tak připomínají přírodní materiál. A přitom vrata neztrácejí nic ze svých vlastností, včetně příznivé ceny.
blog

Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata nejsou nejčastější volbou spotřebitelů, přesto vám přinášíme krátké shrnutí výhod a předností, která tato vrata nabízí. Vynikají především tichým a rychlým otevíráním, vysokou bezpečností proti zlodějům či nízkou cenou. Kompletní informace o výklopných garážových vratech přináší tento článek.
blog

Sekční garážová vrata – jejich přednosti a možnosti

Sekční garážová vrata jsou nejčastější volbou při výběru nových vrat. A ne náhodou, vynikají množstvím výhod, jako je univerzálnost, bezpečnost, tichost či bezproblémová obsluha a ovládání.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE