Jak pečovat o garážová vrataJak pečovat o garážová vrata

Údržba garážových vrat různých typů je velmi jednoduchá a nenáročná. Přesto se vyplatí v pravidelných intervalech dodržovat alespoň základní zásady. Ty platí pro všechny typy garážových vrat, sekční, rolovací i vyklápěcí. Výrazně tak prodloužíte životnost svých garážových vrat, vyhnete se zbytečným opravám a tak ušetříte. Navíc čistá vrata a vodící kolejnice znamenají velmi tiché otevírání a zavírání vrat. Podívejte se na několik jednoduchých úkonů, které péče o garážová vrata zahrnuje.

1. Čištění garážových vrat.

Vrata je vhodné udržovat v čistotě nejen z estetických důvodů. Na umytí vrat z vnitřní i vnější strany postačí čistá voda, případně i čistící prostředek s neutrálním pH. Tento prostředek samozřejmě nesmí být abrazivní (drhnoucí). Použijte například obyčejný saponát na nádobí. Čištění vrat stačí obvykle provádět každé 3 měsíce, stačí studenou vodou.

2. Čištění kolejnic a těsnění.

Suchým hadrem vytřete jednou za čas veškerý prach a špínu, která se usadila ve vodících kolejnicích. Vyčistěte také vnitřní gumové těsnění, to by mělo zůstat za všech okolností čisté. Vrata nepromazávejte, na kolejnice by se zbytečně zachycovalo ještě více nečistot. Jestliže vám garážová vrata při otevírání nadměrně skřípou, raději si pozvěte odborníky, kteří vám je montovali.

3. Kontrola ovládání.

Jestliže máte s ovládáním vrat jakékoliv problémy (nedovírají se, nefunguje dálkové ovládání apod.) zkontrolujte si ovladač, baterky a v případě problémů ideálně obratem kontaktujte odborníky. Čím dříve se na případný problém přijde, tím levnější a rychlejší je jeho řešení.

Preventivní kontrola odborníky

I když vše šlape jako hodinky, vyplatí se vám jednou za čas (řekněme každé 2 roky) pozvat na preventivní kontrolu vyškolené a zkušené odborníky. Většinou to funguje tak, že se domluvíte už při montáži vrat s firmou, která vám vrata dodává, že vám zajistí záruční i pozáruční servis. Alespoň tak zůstane zodpovědnost jen na jedné firmě. Lépe se řeší opravy i případné reklamace.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE