Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak vybrat venkovní a vnitřní parapety

Ačkoli se parapety mohou zdát jako nedůležitá součást domu, není tomu tak. Při jejich výběru bychom měli myslet na správný materiál ale i barvu. Více podobností vám přináší náš článek.
blog

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. V tomto článku vám poradíme, jak zabezpečit okna, balkón a interiérové dveře. Pojďme se podívat na praktické vychytávky, se kterými budete klidnější a předejdete mnoha nebezpečným situacím.
blog

Jak využít okenní parapet

Okenní parapety nemusí být zbytečným a nepotřebným prostorem. Máme pro vás tipy a nápady, jak je efektivně využít. Co třeba květiny, dekorace, pelíšek pro kočku nebo minikoutek pro děti?
blog

Umístění oken a dveří v domě

Při stavbě nebo velké rekonstrukci domu je třeba dobře rozmyslet umístění a velikost oken, která jsou důležitá pro množství přirozeného světla v jednolivých místnostech. Více se dozvíte v našem článku...
blog

Proč je důležité mít v práci okno

Dostatek světla není důležitý jen doma, ale také v práci. Je prokázáno, že dostatek přirozeného světla spolu s dalšími faktory, jako je atmosféra v práci, komunikace nebo vybavení, zvyšuje produktivitu zaměstnanců.
blog

10 (ne)tradičních dekorací, které rozzáří okna, dveře i balkony

Vkusné a zajímavé dekorace dokáží změnit váš domov k nepoznání. Nechte se inspirovat a zpříjemněte si domácí atmosféru s krásnou výzdobou.
blog

Těsnění do plastových oken

Těsnění v plastových oknech zamezuje únikům tepla a zlepšuje tak tepelně izolační vlastnosti oken. Jak se o těsnění v oknech starat a jak dlouho vydrží plně funkční vám poradí náš článek.
blog

Svět oken partnerem Modré pyramidy

Klienti Modré pyramidy ušetří u Světa oken nyní ještě více. Stali jsme se partnery Modré pyramidy a již od konce ledna budete moci využít slevový kupon, se kterým ušetříte až 5000 kč.
blog

Jak přerušit tepelný most u parapetů

Tepelný most je místo, kde dochází k větším tepelným tokům než v jeho okolí, tj. vznikají tepelné úniky a ztráty. V článku se dozvíte, jak se takové tepelné mosty najdou a jaké je řešení proti únikům tepla.
blog

Jaká okna a skla použít v dřevostavbě

Žádaným typem rodinných domů jsou dnes dřevostavby. Pojďme se podívat, jak správně vybrat pro dřevostavbu okna. Oslovili jsme firmu PURLIVE, specialisty na dřevostavby, aby nám popsali, proč jsou kvalitní okna v dřevostavbě tak důležitá.
blog

I hliníková okna mohou být barevná

Možná i vy si myslíte, že hliníková okna musí být pouze v kovově šedé barvě. Není tomu tak, máte na výběr ze široké škály barev, hliníková okna mohou vypadat dokonce i jako dřevěná. Které barvě dáte přednost vy?
blog

Tipy na vánoční výzdobu oken a dveří

V minulém článku jsme se společně pustili do úklidu a nyní nás čeká vánoční výzdoba oken a dveří. Kouzelnou atmosféru vykouzlí nejen přírodní dekorace, svíčky či papírové vločky, ale také světýlka.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE