Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak sundat ochrannou fólii z parapetu

Nedávno jsme radili jak odstranit ochrannou fólii z okenního skla, nyní se podíváme na způsob, jak opatrně odstranit starou fólii z nového parapetu. Není to nijak složité, jen pozor na zbytečné škrábance.
blog

Dodatečná výměna okenních skel za nová (dvojskla, trojskla)

Pokud vaše stará okna špatně izolují a nemůžete si z nějakého důvodu pořídit okna nová, je zde možnost výměny okenních skel. Jak na to se dozvíte v článku...
blog

Jak odstranit fólie z oken

Nová plastová okna jsou chráněna fólií proti jejich poškození při přepravě a montáži. Poté by fólie měla být sundána, protože s delší časovou prodlevou je její odstranění složitější. Přinášíme tipy jak na to...
blog

Jak opravit poškrábané parapety

Pokud jsou vaše parapety poškrábané nebo jinak poničené, pravděpodobně máte pocit, že kazí celkový dojem z oken. Zde je jednoduchý návod, jak poškrábané parapety snadno opravit.
blog

Jak utěsnit plastová okna

Máte pocit, že vám táhne domů, ačkoli máte nová okna? Je několik možností kudy vám může kolem oken táhnout - profukuje mezi oknem a zdí, nebo mezi oknem a rámem. Někdy je lepší zavolat si odborníka, někdy si můžete drobnou opravu udělat sami.
blog

Co si zkontrolovat při montáži oken

Správná montáž je důležitou součástí dlouhodobého a bezproblémového fungování oken, proto se pojďme podívat, co vše je třeba zkontrolovat při předávání hotového díla, tedy nově namontovaných oken.
blog

Od čeho se odvíjí výsledná cena plastových oken

Cena je důležitým parametrem při výběru oken. Ze zkušenosti víme, že není dobré vzít hned tu nejlevnější nabídku. Jaké jsou hlavní faktory ovlivňující finální cenu.
blog

Co znamená "životnost plastových oken"

Životnost plastových oken se počítá na dlouhá desetiletí za předpokladu, že se o okna budete vhodně starat. Podstatná je také kvalita použitého materiálu a odborná montáž. S kvalitními plastovými okny budete mít vystaráno na dlouho.
blog

Jak vybrat venkovní a vnitřní parapety

Ačkoli se parapety mohou zdát jako nedůležitá součást domu, není tomu tak. Při jejich výběru bychom měli myslet na správný materiál ale i barvu. Více podobností vám přináší náš článek.
blog

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. V tomto článku vám poradíme, jak zabezpečit okna, balkón a interiérové dveře. Pojďme se podívat na praktické vychytávky, se kterými budete klidnější a předejdete mnoha nebezpečným situacím.
blog

Jak využít okenní parapet

Okenní parapety nemusí být zbytečným a nepotřebným prostorem. Máme pro vás tipy a nápady, jak je efektivně využít. Co třeba květiny, dekorace, pelíšek pro kočku nebo minikoutek pro děti?
blog

Umístění oken a dveří v domě

Při stavbě nebo velké rekonstrukci domu je třeba dobře rozmyslet umístění a velikost oken, která jsou důležitá pro množství přirozeného světla v jednolivých místnostech. Více se dozvíte v našem článku...
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE