Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak utěsnit plastová okna

Máte pocit, že vám táhne domů, ačkoli máte nová okna? Je několik možností kudy vám může kolem oken táhnout - profukuje mezi oknem a zdí, nebo mezi oknem a rámem. Někdy je lepší zavolat si odborníka, někdy si můžete drobnou opravu udělat sami.
blog

Co si zkontrolovat při montáži oken

Správná montáž je důležitou součástí dlouhodobého a bezproblémového fungování oken, proto se pojďme podívat, co vše je třeba zkontrolovat při předávání hotového díla, tedy nově namontovaných oken.
blog

Od čeho se odvíjí výsledná cena plastových oken

Cena je důležitým parametrem při výběru oken. Ze zkušenosti víme, že není dobré vzít hned tu nejlevnější nabídku. Jaké jsou hlavní faktory ovlivňující finální cenu.
blog

Co znamená "životnost plastových oken"

Životnost plastových oken se počítá na dlouhá desetiletí za předpokladu, že se o okna budete vhodně starat. Podstatná je také kvalita použitého materiálu a odborná montáž. S kvalitními plastovými okny budete mít vystaráno na dlouho.
blog

Jak vybrat venkovní a vnitřní parapety

Ačkoli se parapety mohou zdát jako nedůležitá součást domu, není tomu tak. Při jejich výběru bychom měli myslet na správný materiál ale i barvu. Více podobností vám přináší náš článek.
blog

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. V tomto článku vám poradíme, jak zabezpečit okna, balkón a interiérové dveře. Pojďme se podívat na praktické vychytávky, se kterými budete klidnější a předejdete mnoha nebezpečným situacím.
blog

Jak využít okenní parapet

Okenní parapety nemusí být zbytečným a nepotřebným prostorem. Máme pro vás tipy a nápady, jak je efektivně využít. Co třeba květiny, dekorace, pelíšek pro kočku nebo minikoutek pro děti?
blog

Umístění oken a dveří v domě

Při stavbě nebo velké rekonstrukci domu je třeba dobře rozmyslet umístění a velikost oken, která jsou důležitá pro množství přirozeného světla v jednolivých místnostech. Více se dozvíte v našem článku...
blog

Proč je důležité mít v práci okno

Dostatek světla není důležitý jen doma, ale také v práci. Je prokázáno, že dostatek přirozeného světla spolu s dalšími faktory, jako je atmosféra v práci, komunikace nebo vybavení, zvyšuje produktivitu zaměstnanců.
blog

10 (ne)tradičních dekorací, které rozzáří okna, dveře i balkony

Vkusné a zajímavé dekorace dokáží změnit váš domov k nepoznání. Nechte se inspirovat a zpříjemněte si domácí atmosféru s krásnou výzdobou.
blog

Těsnění do plastových oken

Těsnění v plastových oknech zamezuje únikům tepla a zlepšuje tak tepelně izolační vlastnosti oken. Jak se o těsnění v oknech starat a jak dlouho vydrží plně funkční vám poradí náš článek.
blog

Svět oken partnerem Modré pyramidy

Klienti Modré pyramidy ušetří u Světa oken nyní ještě více. Stali jsme se partnery Modré pyramidy a již od konce ledna budete moci využít slevový kupon, se kterým ušetříte až 5000 kč.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE