Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Svět oken partnerem Modré pyramidy

Klienti Modré pyramidy ušetří u Světa oken nyní ještě více. Stali jsme se partnery Modré pyramidy a již od konce ledna budete moci využít slevový kupon, se kterým ušetříte až 5000 kč.
blog

Jak přerušit tepelný most u parapetů

Tepelný most je místo, kde dochází k větším tepelným tokům než v jeho okolí, tj. vznikají tepelné úniky a ztráty. V článku se dozvíte, jak se takové tepelné mosty najdou a jaké je řešení proti únikům tepla.
blog

Jaká okna a skla použít v dřevostavbě

Žádaným typem rodinných domů jsou dnes dřevostavby. Pojďme se podívat, jak správně vybrat pro dřevostavbu okna. Oslovili jsme firmu PURLIVE, specialisty na dřevostavby, aby nám popsali, proč jsou kvalitní okna v dřevostavbě tak důležitá.
blog

I hliníková okna mohou být barevná

Možná i vy si myslíte, že hliníková okna musí být pouze v kovově šedé barvě. Není tomu tak, máte na výběr ze široké škály barev, hliníková okna mohou vypadat dokonce i jako dřevěná. Které barvě dáte přednost vy?
blog

Tipy na vánoční výzdobu oken a dveří

V minulém článku jsme se společně pustili do úklidu a nyní nás čeká vánoční výzdoba oken a dveří. Kouzelnou atmosféru vykouzlí nejen přírodní dekorace, svíčky či papírové vločky, ale také světýlka.
blog

Výroba plastových oken

Ať už jste kutil nebo nadšenec do moderních technologií určitě vás zaujme článek na téma výroby plastových oken. Pojďme se podívat, jak se vyrábí plastová okna krok za krokem.
blog

Seřízení oken na zimu

Jste-li vlastníkem plastových oken, doporučujeme před zimou udělat jejich lehkou údržbu. Nezabere vám mnoho času a zajistí delší životnost oken. V článku naleznete návod a tipy jak pečovat o okna v zimě.
blog

Halloweenská výzdoba oken a dveří

Konec října je v Americe ve znamení strašidelného svátku Halloween. Pojďme se podívat, jak vypadá správná halloweenská výzdoba oken a dveří a co v ní nesmí chybět, inspiraci zde najdou příznivci velké i decentní podzimní výzdoby.
blog

Jak vybrat fasádní okno

Výběr oken není jednoduchá záležitost, protože není snadné se zorientovat v množství materiálů a různých charakteristik oken. V našem článku naleznete krátký přehled a návod, jak vybrat vhodná okna, která budou splňovat vaše požadavky.
blog

Jak opravit poškrábané hlinikové dveře a okna

Ačkoli jsou hliníkové dveře a okna velmi odolné, sem tam se může stát, že se přeci jen poškrábou. Máme pár tipů, jak je možné drobné škrábance zakrýt. S našim článkem to zvládnete hravě.
blog

Paneláková okna

Pamatujete na stará oprýskaná paneláková okna? Byly většinou šroubovací s žaluziemi uprostřed. Většina těchto původních a dnes již nefunkčních oken byla vyměněna. Pokud vás tato výměna v nejbližší době čeká, přečtěte si, jak vybrat okna nová.
blog

Jak opravit poškrábané dveře a okna

Objevili jste na vašich plastových oknech nebo dveřích škrábanec? V tomto článku se dozvíte jak si s různě hlubokými škrábanci poradit. A budou vám k tomu stačit jen šikovné ruce a pár běžně dostupných kutilských potřeb.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE