Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Sklepní a garážová okna

Na sklepní a garážová okna bývají většinou jiné nároky než na klasická okna. Obecně se doporučuje použít pevné materiály a bezpečnostní skla, která jsou neprůhledná. Více o výběru sklepních a garážových oken v našem článku.
blog

Zasklení plastových a hliníkových oken

Při výběru oken je důležité myslet nejen na typ profilu a barvu, ale také zasklení. Rozdíly mezi dvojsklem a trojsklem vám přiblíží náš článek. Také se dočtete, že můžete vybírat i v široké nabídce skel s texturou.
blog

Jak se v létě chránit proti nepříjemnému hmyzu

Jak se chránit před nepříjemnými štípanci komárů a otravnými mouchami? Někdo dává přednost aromatickým bylinkám a rostlinám na parapetech, nejověřenější jsou sítě proti hmyzu. Více v našem článku.
blog

Povrchová úprava oken

Životnost vašich nových plastových a hliníkových oken je významně ovlivněna jejich povrchovou úpravou. V našem článku se blíže podíváme na to, jak se upravují okenní profily.
blog

Nejrůznější tipy na mytí oken

Mytí oken nebývá nejoblíbenější aktivitou, proto vám přinášíme článek, jak ho zvládnout rychle a navíc se skvělým výsledkem - tedy čisté, lesklé a voňavé okno.
blog

Sítě proti hmyzu vám zjednoduší život

S pomalu přicházejícím jarem je čas zvážit pořízení sítí proti hmyzu, které oceníte hlavně v letním období, kdy se do domu může dostávat otravný hmyz. Dozvíte se z jakého sortimentu lze vybírat a jak vypadá samotná montáž.
blog

Montáž plastových oken je na jaře nejpříjemnější

Chystáte se na výměnu oken? Jaro a léto jsou pro výměnu starých oken za nové ideální. Jestliže si chcete pořídit nová plastová okna, zkuste jednat rychle, stihnete tak jistě jarní montáž.
blog

Údržba plastových a hliníkových oken v zimě

U nových oken se vyplatí prodloužit jejich životnost pravidelnou údržbou. A ani tolik nezáleží na tom, jestli máte okna plastová, dřevěná nebo hliníková. V tomto článku se podíváme, jak se o okna starat v zimě.
blog

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Každý dům má různé množství oken, která nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Pojďme se podívat, jaká okna jsou vhodná pro jednotlivé místnosti.
blog

Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Montáž oken se v drtivé většině případů provádí zevnitř místnosti. Výměna oken je regulérní stavební činnost. Počítejte s tím, že se bude v bytě prášit, vznikne stavební odpad, který bude třeba vyvézt a ve vašem bytě se bude pohybovat několik montážních pracovníků. Proto je důležité svůj byt nebo dům na výměnu oken dobře připravit.
blog

Balkónové dveře v kostce – co potřebujete před výběrem vědět

Balkónovým dveřím se říká také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří.
blog

Jak vysadit plastové okno

Vysadit plastové okno není nic složitého. Obecně platí, že vysazení okna bude o dost jednodušší, když ho budete dělat ve dvou lidech. Okno vám nespadne, jeden ho jistí a druhý vysazuje. Ve dvou se i okno lépe přenese, kam potřebujete. V tomto článku si ukážeme jednoduchý postup, jak na to.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE