Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak fungují protihluková okna

Protihluková okna nebo-li spíše skla se hodí do opravdu rušných částí města nebo u vytížených komunikací. Pojďme se podívat jak tlumí hluk z okolí trojskla, dvojskla a pravá protihluková skla.
blog

Jaké sklo je nejlepší pro hliníkovou stěnu

Prosklené hliníkové stěny působí velmi elegantně, zajisťují dostatek světla uvnitř budovy a vynikají dlouhou životností a minimální potřebou údržby. Jaké sklo se hodí do takových velkoformátových prosklených stěn?
blog

Jak zaměřit venkovní a vnitřní parapety

Montáž oken bývá nejčastěji završena instalací parapetů. Venkovní parapety chrání omítku a brání zatékání vody. Vnitřní mají zase nejrůznější využití jako místo pro květiny a dekorace, pelíšek pro kočku, pracovní koutek nebo barové posezení s vysokými židlemi.
blog

Zasklení velkých ploch

Velké prosklené plochy a stěny jsou velmi efektní a oblíbené v moderním stavebnictví, přinášejí do interiéru světlo a propojí interiér se zahradou. Jistě stojí zato, přestože jsou finančně náročnější.
blog

Jak se vyrábějí plastová okna

Ačkoli se o plastech negativně hovoří v souvislosti s ekologiií, překvapivě plastová okna z recyklátu jsou ekologická. Pojďme se podívat, jak se plastová okna vyrábějí.
blog

Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

Největší využití mají sítě proti hmyzu na jaře a v létě, kdy létá nejvíce hmyzu. V článku se podíváme, jak se postarat o sítě po sezóně a zda je nutné je na zimu sundat z oken.
blog

10 věcí, které musíte vědět o hliníkových fasádách

Hliníkový fasádní systém je tvořen z okenních a dveřních hliníkových profilů. Výsledkem je vzdušný a moderní vzhled, propojení s okolím a množství světla uvnitř budovy.
blog

Co to jsou tepelné ztráty a jak se počítají

Pojďme si spolu spočítat tepelné ztráty. Pokud vám nestačí obálková metoda a chcete mít přesnější údaje, přinášíme vám postup, jak na to. Výsledné hodnoty jsou potřeba např. pro žádost o dotace nebo při prodeji domu.
blog

Jak nalepit okenní fólie

Věděli jste, že existují dekorativní folie na okna? Některé lze použít na toaletě či v koupelně, kde dodají pocit soukromí. Ale existují i větší formáty, které se hodí třeba na optické rozdělení prosklených kancelářských stěn.
blog

I plastová okna dokážou být ekologická

Hojně diskutovaným tématem je ekologická zátěž plastů pro naši planetu. Plastová okna však mají dlouhou životnost a pokud je z části na jejich výrobu použit recyklát, hraje to jen v jejich prospěch a mají podobný ekologický dopad jako ostatní typy oken.
blog

Jak správně větrat v průběhu celého roku

Způsob větrání by se měl v průběhu roku měnit, tj. jinak větrat v létě a jinak v zimě. Většina z nás větrá špatně, v zimě přicházíme o teplo, v létě zase byt zbytečně ohříváme. Jak to tedy dělat lépe?
blog

Jak sundat ochrannou fólii z parapetu

Nedávno jsme radili jak odstranit ochrannou fólii z okenního skla, nyní se podíváme na způsob, jak opatrně odstranit starou fólii z nového parapetu. Není to nijak složité, jen pozor na zbytečné škrábance.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE