Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Seřízení oken na zimu

Jste-li vlastníkem plastových oken, doporučujeme před zimou udělat jejich lehkou údržbu. Nezabere vám mnoho času a zajistí delší životnost oken. V článku naleznete návod a tipy jak pečovat o okna v zimě.
blog

Halloweenská výzdoba oken a dveří

Konec října je v Americe ve znamení strašidelného svátku Halloween. Pojďme se podívat, jak vypadá správná halloweenská výzdoba oken a dveří a co v ní nesmí chybět, inspiraci zde najdou příznivci velké i decentní podzimní výzdoby.
blog

Jak vybrat fasádní okno

Výběr oken není jednoduchá záležitost, protože není snadné se zorientovat v množství materiálů a různých charakteristik oken. V našem článku naleznete krátký přehled a návod, jak vybrat vhodná okna, která budou splňovat vaše požadavky.
blog

Jak opravit poškrábané hlinikové dveře a okna

Ačkoli jsou hliníkové dveře a okna velmi odolné, sem tam se může stát, že se přeci jen poškrábou. Máme pár tipů, jak je možné drobné škrábance zakrýt. S našim článkem to zvládnete hravě.
blog

Paneláková okna

Pamatujete na stará oprýskaná paneláková okna? Byly většinou šroubovací s žaluziemi uprostřed. Většina těchto původních a dnes již nefunkčních oken byla vyměněna. Pokud vás tato výměna v nejbližší době čeká, přečtěte si, jak vybrat okna nová.
blog

Jak opravit poškrábané dveře a okna

Objevili jste na vašich plastových oknech nebo dveřích škrábanec? V tomto článku se dozvíte jak si s různě hlubokými škrábanci poradit. A budou vám k tomu stačit jen šikovné ruce a pár běžně dostupných kutilských potřeb.
blog

Okna z recyklátu a prvoplastu

Často diskutovaným tématem ohledně plastových oken je výroba profilů z recyklátu nebo prvoplastu. Pojďme se v našem článku blíže seznámit s vlastnostmi a výhodami obou typů materiálů pro výrobu plastových oken.
blog

Dodatečná izolace balkónu a oken

Pokud vám uniká teplo přes okna nebo balkónové dveře a nechcete hned kupovat okna nová, můžete zaizolovat prostor okolo oken. Jak dočasně vyřešit problém za pár korun vám poradí náš článek.
blog

Plast nebo dřevo?

Pro někoho představuje rozhodnutí, zda zvolit dřevěná vs. plastová okna, velké dilema. Přinášíme krátký souhrn proč jsou plastová okna oblíbenější. Vyhraje u vás bezúdržbovost, odolnost, dlouhá životnost a cena nebo přírodní materiál?
blog

Nezvyklé tvary oken

Okna nemusí mít jen pravoúhlé tvary. Majitelé historických či moderně vyhlížejících domů často volí také netradiční tvary oken. Zjistěte v našem článku, jaké máte možnosti při výběru nezvyklých tvarů oken.
blog

Vzory skel do plastových oken a dveří

Ve vašich oknech nemusíte mít jen čiré průhledné sklo. Oblíbené jsou také různě dekorovaná a vzorovaná skla. Často se používají do místností, kde chcete zachovat světlost, ale nechcete, aby tam bylo úplně vidět.
blog

Zabezpečení oken pro děti

Pokud máte doma malé děti pravděpodobně budete řešit zabezpečení oken, zvláště jestli bydlíte ve vyšších patrech. Existuje více způsobů, jak okna zabezpečit. V našem článku se dočtete, jaké možnosti máte a vyberete tak jistě vhodnou variantu pro vaše okna.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE