Terasové dveře

Současným trendem bydlení v rodinném domě je propojení interiéru se zahradou. Terasové a balkonové dveře vám takové propojení zajistí. Velké moderní prosklené plochy pustí do interiéru množství světla a navíc se pohodlně dostanete na terasu a zahradu.

Vyrábějí se ze shodných materiálů i profilů jako běžná okna, tudíž je lze s nimi vhodně kombinovat i díky široké paletě barev.
Můžete vybírat z:

  • plastových profilů
  • hliníkových profilů

Stejně jako u ostatních typů dveří nabízíme i zde množství doplňků (stínící technika, sítě proti hmyzu, různé typy klik atd.).

Terasové dveře


Můžete vybírat z našeho širokého sortimentu:

Jak vybrat vhodné terasové dveře?

GEALAN - SMOOVIOGEALAN - SMOOVIO®

Naši nabídku posuvných terasových dveří jsme nově rozšířili také o profil GEALAN - SMOOVIO®, které spojuje prostorově nenáročné řešení s výjimečnou těsností, díky interakci nově vyvinutého kování, inovativní geometrie profilů a optimalizovaného těsnění. 

GEALAN-SMOOVIO® se snadno ovládá, šetří prostor a díky jedinečnému obvodovému těsnění odolá i prudkému nárazovému dešti a dokonale utěsní od vnějšího okolí. Dále vyniká vysokou tepelnou i zvukovou izolací a elegantním designem, vybaven je prémiovými komponenty a samozřejmostí je široký výběr barevného provedení.

 

Klasické balkonové dveře

Klasické balkonové dveře, také známé jako francouzská okna, mají výklopně-otevírací použití a to buď jednokřídlé, nebo vícekřídlé. Otevíravo - sklopné kování umoňuje otevření i na ventilaci, což je příjemná výhoda zvláště v místnostech, kde není k dispozici okno. Ve standardu tyto dveře mají protiprůvanovou pojistku a venkovní madélko. Za příplatek je možno vyrobit dveře na terasu s oboustrannou klikou a rozetou na zamykání, takže umožní zamknutí dveří z venkovní strany.

Je to klasické, tradiční a nejekonomičtější řešení, přičemž si můžete vybrat, zda se budou otvírat ven nebo dovnitř. Nejčastější varianta je jedno křídlo, ale lze zhotovit i vícekřídlá provedení. Je ovšem třeba počítat s volným prostorem, který je třeba k otevření dveří, což může být nevýhoda v menších prostorech, kde šetříte každý kousek místa.

Balkonové dveře Balkonové dveře Balkonové dveře

 

PSK dveře

Posuvně - sklopné dveře

Posuvně - sklopné dveře (PSK), jak už název vypovídá, tyto dveře jsou posuvné do strany. Křídlo se odsouvá souběžně s rámem do strany před jeho pevnou část. Tyto terasové dveře jsou velmi oblíbené, neboť posuvem do strany šetří vnitřní prostor. Ovládání je řešeno pomocí tzv.“spřažené kliky“, která umožňuje snadné ovládání pohybu křídla dveří. Výhodou PSK dveří je možnost polohy křídla ventilace. Na výběr je jednostranné nebo i oboustranné ovládání.

Posuvně-sklopné dveře na terasu se můžou dále kombinovat s dalšími napevno instalovanými velkoformátovými okny a vytvářet tak celoprosklené stěny poskytující nádherný výhled do zahrady. Kolejnice jsou součástí rámu, který je společný pro dveře i okna. Manipulace s dveřmi je snadná, přitáhnutím k sobě směrem do interiéru je uvolníte a následně odsunete po kolejnici. I zde je varianta otevření dveří na ventilaci. Tento typ terasových dveří není bezbariérový, nad podlahu vystupuje několik cm vysoký rám.

 

HS portálZdvižně - posuvné dveře

Zdvižně - posuvné dveře (HS portál), tyto dveře představují nejluxusnější provedení posuvných dveří na terasu. Odpovídají moderním trendům a požadavkům na co největší plochy skel, umožňují bezbarierový průchod na terasu a propojí tak obývací pokoj se zahradou. Na výběr je jednostranné nebo i oboustranné ovládání.

Luxusní zdvižně-posuvné dveře si vybírají klienti, kteří chtějí opravdu velké prosklené plochy. Manipulace s nimi je velmi snadná, terasové dveře se nejprve lehce samy nadzvednou otočením kliky a poté odsunou do strany po kolejnici za pevné velkoformátové okno. Tyto dveře se odsouvají k jedné straně. V případě dvoukřídlých terasových dveří se otevírají do stran jako opona. Navíc tím, že mají tyto velkoformátové terasové dveře velký podíl skleněné plochy dosahují skvělých tepelně-izolačních vlastností. Díky své konstrukci jsou dveře na terasu bezbariérové.

 

Pro posuvně - sklopné dveře (PSK) a zdvižně - posuvné dveře (HS portál) je použito kování G-U.

 

 

Dům a zahrada jako jeden celek

Propojení interiéru a zahrady je příjemným benefitem života v domě. Je velmi příjemné odpočívat na zahradě, relaxovat v houpací síti, či nechat vyběhnout děti k dětskému hřišti. Oblíbeným způsobem, jak zahradu a dům propojit je velká terasa, na kterou je vstup terasovými dveřmi, které jsou většinou spojeny s velkou prosklenou plochou. Čím větší bude prosklená plocha, tím více přirozeného světla budete mít doma. To vše je trendem moderního stavebnictví a bydlení.

Tak, kde není možné nebo žádoucí vycházet ven (např. pro nedostatek místa) použijí se velká okna, která umožní výhled do zahrady, jste tak spojení s přírodou alespoň pohledem.

Francouzská okna jsou obdobou balkonových dveří a lze jimi procházet ven na terasu, která tvoří přechod mezi domem a samotnou zahradou.
Posuvné dveře jsou komfortnější variantou, která šetří místo, a navíc vám vizuálně zmizí hranice domu, cesta na zahradu je volná. Nevýhodou tohoto řešení jsou nutné stavební přípravy a také vyšší pořizovací cena. Funkčnost a vizuální efekt jsou ovšem nenahraditelné.

Pro více informací a poradenství při výběru dveří na terasu kontaktujte naše pobočky.

 

Příslušenství ke dveřím na terasu

Mezi nejčastěji poptávané přístlušenství patří síť proti hmyzu do balkonových dveří, která nepustí k vám domu obtěžující hmyz ani když máte terasové dveře otevřené celý den. Sítě proti hmyzu můžete mít ve variantě otvíravé nebo posuvné, přičemž rámy sítí lze barevně doladit k barvě oken a dveří, tak aby nekazily výsledný efekt.

K vašim novým terasovým dveřím si můžete vybrat ze široké nabídky klik, které vám umožní docílit požadovaného vzhledu. Vedle klasických klik patří mezi oblíbená madla na balkonové dveře také tzv. mušle.

 

Podívejte se na nabídku všech typů dveří.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE