Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Garážová vrata jako hlavní vchod do domu

Garážová vrata jako hlavní vchod do domu je neobvyklé řešení, přesto má své výhody. Ocení to především rodiny, kde je třeba široký bezbariérový vstup.
blog

Elektroinstalace u garážových vrat

Elektroinstalace je důležitou součástí garáže. Optimální je poradit se se zkušeným elektrikářem a zvážit, k čemu všemu vám bude garáž sloužit, zda bude i dílnou nebo jen skladovací prostor. Více v článku.
blog

Údržba auta i garáže před zimou

S nadcházející zimou si vaše garáž, vrata i auto zaslouží kontrolu. S naším článkem bude takový úkol hračka. Stačí věnovat trochu času úklidu garáže, zběžné prohlídce garážových vrat a nakonec nezapoměňte na auto.
blog

Jak odstranit graffiti z garážových vrat

Pokud na vás ráno po probuzení čekalo nepříjemné překvapení v podobě čerstvého graffiti na vašich garážových vratech, poradíme vám v tomto článku, jak se ho efektivně zbavit a navíc i jak mu lze do budoucna předcházet.
blog

Kdy vyměnit garážová vrata nebo jejich část

Kdy je správný čas na výměnu garážových vrat? Když jsou stará, nevzhledná nebo neplní svoji bezpečnostní a izolační funkci? Více vám prozradíme v našem článku.
blog

Revize garážových vrat, dveří a oken po zimě

Ačkoli letošní zima nepatřila k těm silnějším, je kontrola domu přesto na místě. Věnujte hodinku kontrole těsnění, pantů a celkově dobré funkčnosti oken, dveří i garážových vrat. Jak na tom vám poradí náš článek.
blog

Mráz a garážová vrata

Při nákupu garážových vrat je jejich tepelná izolace jedním z aspektů, na které je potřeba se zaměřit. Obecně však platí, že většina garážových vrat 100% netěsní a funguje jako tepelný most. Pojďme se podívat blíže na problematiku úniku tepla skrze garážová vrata.
blog

Citlivá místa garážových vrat a jejich údržba

Existují různé typy garážových vrat, nejčastější jsou sekční a rolovací vrata. Každý typ garážových vrat se udržuje trochu jinak, ale v tomto článku se na údržbu podíváme obecně.
blog

Montáž garážových vrat - obecné zásady

Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Jestliže jste dostatečně zruční a šikovní, máte-li potřebné vybavení, neměla by vám montáž vrat zabrat déle než jedno odpoledne. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Jak je to se zárukou a případnou reklamací, pokud si garážová vrata namontujete sami, vám prozradí náš článek.
blog

Kam se hodí rolovací vrata

Rolovací vrata jsou, po sekčních vratech, druhým nejoblíbenějším typem - zabírají minimum místa, jsou levná a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Mají široké spektrum použití, do klasický garáží, průmyslových budov či skladů. Navíc nemusíte v drtivé většině případů dělat žádné stavební úpravy.
blog

Při výběru garážových vrat nezapomeňte zohlednit jejich pohon

Tak jako existují různé typy garážových vrat, tak existují různé pohony vrat. Vratové pohony se liší silou, rychlostí a množstvím funkcí. S výběrem konkrétního typu vám nejlépe poradí odborníci, tedy firma, od které pohon garážových vrat kupujete. Ale abyste věděli z čeho konkrétně můžete vybírat, přečtěte si náš článek.
blog

Sekční garážová vrata – nejčastější otázky

Jistě vás před samotným nákupem sekčních garážových vrat napadá spousta otázek - jak je to s těsněním vrat, doplňky, možnostmi otevírání či materiálem, ze kterého jsou vrata vyrobena. Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinese náš článek.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE