Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Citlivá místa garážových vrat a jejich údržba

Existují různé typy garážových vrat, nejčastější jsou sekční a rolovací vrata. Každý typ garážových vrat se udržuje trochu jinak, ale v tomto článku se na údržbu podíváme obecně.
blog

Porovnání sekčních a rolovacích garážových vrat

Uvažujete, jaká garážová vrata si pořídit? Nejčastěji se používají sekční a rolovací vrata. V tomto článku si je porovnáme a dozvíme se výhody a nevýhodou obou typů.
blog

10 rad pro výběr garážových vrat

Investice do kvalitních garážových vrat je tedy na místě. Nejspíše budete volit ze dvou variant – sekční vrata nebo rolovací vrata. Obě varianty mají svá pro a proti. Co je při výběru, ale nejdůležitější jsou vaše konkrétní požadavky a skutečnost, jaké dispozice má vaše garáž. V tomto článku se podíváme, na co všechno byste měli při výběru garážových vrat myslet, a jaké otázky si zodpovědět.
blog

Garážová vrata – systém zkrutných a tažných pružin

Zajímá vás, jak vlastně garážová vrata fungují? Tím, že jsou zpravidla dost těžká, snadnou manipulaci zajištuje systém pružin. Pojďme se podívat, jak pružiny kontrolovat a jak se o ně starat.
blog

Naučíme vás seřídit garážová vrata

Dlouhou životnost a správnou funkčnost vašich garážových vrat zajistí jejich pravidelná kontrola a seřízení, které zvládne sám i šikovný kutil. Pojďme se podívat, jak na to.
blog

Ovladač garážových vrat

Ovladač garážových vrat je nejen pohodlný ale i praktický. Snad nikdo si nepořídí nová vrata bez dálkového ovladače. Pojďme se v našem článku podívat, jaké jsou možnosti.
blog

5 základních typů garážových vrat

Výběr garážových vrat není snadná záležitost, proto vám přinášíme přehled základních typů garážových vrat, abyste se mohli snáze zorientovat, která garážová vrata jsou pro vás ta nej.
blog

Co se starými garážovými vraty

Pokud měníte garážová vrata, je potřeba se nějak "zbavit" těch starých. Jednoduše je můžete odvézt sami do sběrného dvora nebo firmou, která montuje nová vrata, či je ekologicky "zrecyklovat" a znovu použít doma či na zahradě.
blog

Otevírání garážových vrat přes telefon

Systém GSM klíče je moderní způsob ovládání garážových vrat. Věděli jste, že tak můžete ovládát svou garáž odkukoliv na světě? Přečtěte si v našem článku, jak to celé funguje a jaké jsou výhody.
blog

Garážová vrata jako hlavní vchod do domu

Garážová vrata jako hlavní vchod do domu je neobvyklé řešení, přesto má své výhody. Ocení to především rodiny, kde je třeba široký bezbariérový vstup.
blog

Elektroinstalace u garážových vrat

Elektroinstalace je důležitou součástí garáže. Optimální je poradit se se zkušeným elektrikářem a zvážit, k čemu všemu vám bude garáž sloužit, zda bude i dílnou nebo jen skladovací prostor. Více v článku.
blog

Údržba auta i garáže před zimou

S nadcházející zimou si vaše garáž, vrata i auto zaslouží kontrolu. S naším článkem bude takový úkol hračka. Stačí věnovat trochu času úklidu garáže, zběžné prohlídce garážových vrat a nakonec nezapoměňte na auto.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE