Sekční garážová vrata - jejich přednosti a možnosti

Sekční garážová vrata – jejich přednosti a možnosti

Vybíráte nová vrata pro svou garáž? Chcete ušetřit prostor a vybrat spolehlivá a funkční vrata na desítky let? Sekční vrata jsou určitě jednou z dobrých variant.

Sekční garážová vrata mají automatický pohon a jsou velmi praktická. Dají se použít snad pro všechny garáže. Ať už je otvor vaší garáže pravoúhlý nebo zkosený, má kruhovou výseč či kruhový oblouk. Nejčastěji se otevírají svisle nahoru, existují však také tzv. boční sekční garážová vrata, která zajíždějí do strany. Název sekční vrata je odvezen od sekcí, ze kterých jsou vrata složena, a které pomocí systému pružin zajíždějí na vodících kolejnicích pod strop.

Sekční vrata na míru

Výrobci garážových vrat vám vyrobí sekční garážová vrata na míru. Přijedou, vrata zaměří, navrhnou ideální řešení pro jejich instalaci. Vrata totiž potřebují určité místo u stropu vaší garáže, kam zajíždějí. Poté vrata vyrobí z kvalitních materiálů. Sekční garážová vrata jsou vhodná pro klasické garáže, pro dvojgaráže i pro vjezdy do hromadných garáží. Vrata můžete dostat v různém provedení – různé prolisy na panely, kazety rovnoměrně rozložené dle velikosti vrat, kazety rozložené nepravidelně, více než 2000 barevných odstínů apod. (zkuste si nakonfigurovat podobu vašich vrat zde).

Hlavní přednosti sekčních vrat

  • univerzálnost použití – můžete je použít téměř za všech podmínek; používají se nejčastěji ze všech typů garážových vrat
  • bezpečnostní zámky – vratové sekce disponují bezpečnostními zámky, takže při otevírání ani při zavírání nikomu nehrozí riziko náhodného poranění
  • lze integrovat dveře – do sekčních vrat si můžete nechat integrovat vstupní dveře, větrací mřížky či menší okénka
  • nezabírají prostor – zůstane vám maximum místa před garáží i v garáži; vrata zabírají jen minimum místa u stropu
  • tichý chod – záleží na výrobci sekčních vrat, ale můžete sehnat sekční garážová vrata, která budou velmi tichá
  • tepelná izolace – celoobvodové elastické pryžové těsnění zaručujevýborné tepelně izolační vlastnosti garážových vrat
  • automatické i mechanické otevírání – možnost vrata otevírat nejen automaticky, ale také ručně klikou bez pohonu

Sekční garážová vrata - dvojgaráž

Montáž sekčních vrat

Montáž sekčních vrat je samozřejmě již započítána v ceně zakázky, protože není úplně jednoduchá. Důvodem je fakt, že je potřeba přimontovat kolejnice ke stropu garáže. Ale zkušené firmy by to měly zvládnout během jednoho dne. Kromě montáže se vyplatí dohodnout si s firmou, která vrata vyrobila, i následný pravidelný servis. Tím zvýšíte životnost svých sekčních garážových vrat na maximum.

Hodně štěstí s výběrem garážových vrat.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE