Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Předokenní žaluzie - výhody a přednosti

Při výběru venkovní stínící techniky řešíte pravděpodobně volbu mezi venkovními roletami a žaluziemi. Pojďme se blíže podívat na výhody a přednosti předokenních žaluzií a nechte se inspirovat v naší galerii hotových referencí.
blog

Zatažené venkovní rolety výrazně snižují náklady na vytápění

Venkovní rolety mají mnoho funkcí - zajistí soukromí, chrání před hlukem a nepustí dovnitř sluneční paprsky, navíc snižují náklady na vytápění. Když rolety v zimě zatáhnete, u domu, který má velká okna, můžete dosáhnout úspory až na vytápění, což ocení především majitelé velkoformátových oken.
blog

Co s markýzou na podzim a v zimě

Markýza byla vyvinuta a používá se především v létě. S podzimem její funkce končí a je potřeba ji zazimovat. Údržba všech typů markýz se obdobná. Prvním krokem je důkladné vyčištění markýzy, následuje vysušení, zatažení a technická kontrola. V tomto článku se blíže podíváme na jednotlivé kroky, jak se o markýzu před zimou postarat.
blog

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Každá věc se může pokazit, stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Vědeli jste, že některé drobné závady na vnitřních žaluziích si můžete opravit sami? Pokud si na to netroufáte, pak se obraťte na odborníka. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.
blog

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí řetízků. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy?
blog

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Hlavní předností venkovních žaluzií, oproti například roletám či vnitřním žaluziím, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. V našem článku vám poradíme, jak na to.
blog

Stínící technika přináší do vašeho života světlo

Stínící technika se v současnosti stala výrazným designovým prvkem, který příznivě ovlivňuje tvář vašeho interiéru, přináší příjemné soukromí a pocit intimního prostředí. Náš článek Vám prozradí, proč je stínící technika tak důležitá pro Vás domov a jaké jsou nejnovější trendy zastínění.
blog

Historie stínící techniky

Článek přináší zajímavosti z historie stínící techniky. Pokud vás zajímá, jak zastiňovali okna lidé ve starém Egyptě či kdo a kdy si nechal patentovat žaluzie a rolety, pak si přečtěte náš krátký text.
blog

Stínění pergol a zimních zahrad

Možná již nyní, začátkem jara, přemýšlíte jak vyřešit zastínění pergoly či zimní zahrady v horkém létě. Náš článek přináší přehled možností, jak jednoduše, efektivně a krásně zastínit tyto prostory. Vyberte si ze široké nabídky markýz, rolet či žaluzií.
blog

Jaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do paneláku

Markýzy jsou praktickým prostředkem jak zastínit váš balkon, terasu ale i předzahrádku. Vybírejte mezi výklopnými, výsuvnými, samostatně stojícími a svislými, kam se hodí které a jaké mají výhody? To vše se dozvíte v našem článku.
blog

Markýzy – výhody, použití, typy

Markýzy se využívají pro účinné zastínění předzahrádek, výkladních skříní nebo teras a získavají na stále větší oblibě. Můžete si vybrat z několika typů, velikostí a spousty barevných kombinací, díky nimž je zaručen elegantní vzhled a praktické využití. Základní přehled typů a možností vám nastíní náš článek. Už máte vybranou tu svou?
blog

Delší spánek, ticho a soukromí vám zajistí stínící technika

Ať už bydlíte kdekoliv, v rodinném domě nebo v bytě, musíte nějak řešit zastínění oken. V posledních letech patří mezi nejpoužívanější stínící techniku rolety či venkovní žaluzie, které mají zajistit regulaci venkovního světla, odhlučnění a soukromí. Existují i další typy stínící techniky, ale obecně platí, se dá stínící technika jednoduše rozdělit na dvě skupiny – vnitřní a venkovní stínící technika. Podívejme se na oba typy blíže.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE