Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Zima...ideální čas na opravu žaluzií

Žaluzie zajisté nejsou jen letní záležitostí, využijete je po celý rok. Ale právě v zimě, kdy je nevyužíváte tak často je vhodný čas na seřízení a případné opravy. V článku se dozvíte, jak na to.
blog

Zastínění balkónových dveří – jaké jsou možnosti

Ačkoli se může zdát, že stínící technika je především letní záležitostí, není tomu tak. Někdy i v zimě je slunce nepříjemně ostré a stínící technika se hodí...
blog

Jaké zastínění vybrat do různých pokojů

Do různých pokojů se hodí i rozdílné typy zastínění. Někde chcete mít úplnou tmu, třeba kvůli spánku, jinde zase potřebujete plynule regulovat světlo. Pojďme se podívat na tipy, jak správně vybrat stínící techniku.
blog

Montáž venkovních rolet

V případě, že koupíte již hotové rolety v hobby marketu, bude vás pravděpodobně čekat také montáž. V článku vám poradíme jak při montáži obecně postupovat.
blog

Jak vybrat venkovní rolety

Venkovní rolety využijete celoročně, nejen pro delší ranní spánek, ale i jako tepelnou izloci v létě, kdy horko zůstane za oknem a pomohou vám i v zimě, kdy šetří náklady na vytápění.
blog

Horko v bytě - jak tomu v létě zabránit

Byty, které jsou obráceny k jihu či západu bývají v létě opravdu horké. Situaci můžete zlepšit vhodnou stínící technikou, správným větráním, především v noci, případně použitím klimatizace.
blog

Jaké lamely vybrat do rolet

Venkovní rolety jsou snad nejúčinnější stínící technikou na trhu. Nejen, že spolehlivě udrží teplo venku za okny, také znepříjemní práci zloději, který by vás chtěl navštívit. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti ve výběru lamel...
blog

Příslušenství k předokenním žaluziím a roletám

Venkovní stínící technika nabízí množství doplňků, které vám zpříjemní její užití. Spínací hodiny, sluneční senzor, dálkové ovládání...Které doplňky se budou hodit vám?
blog

Jak ochránit byt před vedrem

Pojďme se společně připravit na horké léto, které tu bude co nevidět. Především městské byty situované k jihu či západu jsou rozpálené tak, že v noci nemůžeme ani usnout. Přinášíme několik typů, jak byt účinně ochladit.
blog

Co se starými roletami

Až vám rolety doslouží, budete stát před otázkou, co s nimi? Nejsnadnější variantou je, že skončí ve sběrném dvoře. Napadnou vás ale nějaké tipy, jak je ekologicky recyklovat a znovu využít?
blog

Běžné poruchy rolet - s čím počítat

Tentokrát vám přinášíme návody a tipy na opravu vnitřních i venkovních rolet. Vnitřní rolety mohou mechanicky poškodit děti nebo domácí mazlíčci, zatímco venkovní čelí povětrnostním vlivům a někdy i pokusům zlodějů o vloupání. Jak tedy na to?
blog

Jak si vybrat správný typ markýzy

Do léta sice nějaký čas zbývá, ale pokud byste měli rádi toto léto markýzu, je třeba se zamyslet nad jejím výběrem. Jakou byste si představovali konstrukci a barvu? Více vám přináší náš článek.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE