Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Barevné provední rolet a žaluzií

Stínící technika je výrazný designový prvek domu, slaďte si jej tak, aby ladil se zbytkem domu. Můžete vybírat v odstínu oken nebo dveří či si troufnout na nějakou barevnější variantu, která se bude hodit např. k fasádě. Více vám prozadí náš článek...
blog

Římské rolety - dekorativní i praktický prvek

Římské roletky jsou čistě interiérová záležitost, jsou tvořeny visící látkou a při vytahování se skládá po obdélnících. Výhodou je široký barevný a designový výběr.
blog

Pět způsobů, jak zatemnit balkón

S nadcházejícím létem možná přemýšlíte jak zatemnit balkón. V dnešním článku se podíváme, z kterých produktů máte na výběr a jak se mezi sebou liší.
blog

Barva markýzy je důležitá, myslete na to při výběru

Při výběru barvy markýzy se budete rozhodovat ze vzorníku. Na barevné provedení markýzy se dá dívat ze dvou úhlů - estetika a sladění s okolím a praktičnost. Pojďme se podívat na oba pohledy.
blog

Předokenní žaluzie - výhody a přednosti

Při výběru venkovní stínící techniky řešíte pravděpodobně volbu mezi venkovními roletami a žaluziemi. Pojďme se blíže podívat na výhody a přednosti předokenních žaluzií a nechte se inspirovat v naší galerii hotových referencí.
blog

Zatažené venkovní rolety výrazně snižují náklady na vytápění

Venkovní rolety mají mnoho funkcí - zajistí soukromí, chrání před hlukem a nepustí dovnitř sluneční paprsky, navíc snižují náklady na vytápění. Když rolety v zimě zatáhnete, u domu, který má velká okna, můžete dosáhnout úspory až na vytápění, což ocení především majitelé velkoformátových oken.
blog

Co s markýzou na podzim a v zimě

Markýza byla vyvinuta a používá se především v létě. S podzimem její funkce končí a je potřeba ji zazimovat. Údržba všech typů markýz se obdobná. Prvním krokem je důkladné vyčištění markýzy, následuje vysušení, zatažení a technická kontrola. V tomto článku se blíže podíváme na jednotlivé kroky, jak se o markýzu před zimou postarat.
blog

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Každá věc se může pokazit, stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Vědeli jste, že některé drobné závady na vnitřních žaluziích si můžete opravit sami? Pokud si na to netroufáte, pak se obraťte na odborníka. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.
blog

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí řetízků. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy?
blog

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Hlavní předností venkovních žaluzií, oproti například roletám či vnitřním žaluziím, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. V našem článku vám poradíme, jak na to.
blog

Stínící technika přináší do vašeho života světlo

Stínící technika se v současnosti stala výrazným designovým prvkem, který příznivě ovlivňuje tvář vašeho interiéru, přináší příjemné soukromí a pocit intimního prostředí. Náš článek Vám prozradí, proč je stínící technika tak důležitá pro Vás domov a jaké jsou nejnovější trendy zastínění.
blog

Historie stínící techniky

Článek přináší zajímavosti z historie stínící techniky. Pokud vás zajímá, jak zastiňovali okna lidé ve starém Egyptě či kdo a kdy si nechal patentovat žaluzie a rolety, pak si přečtěte náš krátký text.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE