Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak vybrat fasádní okno

Výběr oken není jednoduchá záležitost, protože není snadné se zorientovat v množství materiálů a různých charakteristik oken. V našem článku naleznete krátký přehled a návod, jak vybrat vhodná okna, která budou splňovat vaše požadavky.
blog

Boční markýzy a její alternativy

Markýzy jsou rok od roku populárnější. Kromě výsuvných, výklopných, samostatně stojících jsou zde i svislé markýzy. Kam se hodí, jak se dají kombinovat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte v našem článku.
blog

Hliníkové vs. kovové dveře

Hliníkové nebo kovové dveře vynikají extrémní odolností a životností. Vynikající kvalita a vlastnosti jsou vykoupeny vyšší cenou. Pojďme si porovnat vlastnosti hliníkových a kovových dveří. Nechte se přesvědčit o jejich přednostech.
blog

Zasklení balkónu u družstevního bytu

Jestliže zvažujete zasklení družstevního bytu, který máte v pronájmu, je potřeba si zažádat družstvo o svolení. Většinou s tím nebývá problém, přesto tento krok určitě neopomeňte. Víc se dozvíte v našem článku.
blog

Údržba auta i garáže před zimou

S nadcházející zimou si vaše garáž, vrata i auto zaslouží kontrolu. S naším článkem bude takový úkol hračka. Stačí věnovat trochu času úklidu garáže, zběžné prohlídce garážových vrat a nakonec nezapoměňte na auto.
blog

Zabezpečení dveří - zámky, řetízky, panty

Základním prvkem bezpečnosti domu a bytu jsou dveře, u kterých je třeba dát při výběru pozor na samotné dveře, zámek, kování či přídavné bezpečnostní doplňky. Víte jak bezpečné jsou vaše vchodové dveře?
blog

Slavnostní otevření Domova pro seniory ve Vsetíně

V polovině září byl ve Vsetíně slavnostně otevřen nový Domov seniorů. Jeho výstavbu zaštítila Diakonie Vsetín, kterou dlouhodobě podporujeme. Pojďte se podívat, že nejsme "jen" výrobci oken.
blog

Jak opravit poškrábané hlinikové dveře a okna

Ačkoli jsou hliníkové dveře a okna velmi odolné, sem tam se může stát, že se přeci jen poškrábou. Máme pár tipů, jak je možné drobné škrábance zakrýt. S našim článkem to zvládnete hravě.
blog

Paneláková okna

Pamatujete na stará oprýskaná paneláková okna? Byly většinou šroubovací s žaluziemi uprostřed. Většina těchto původních a dnes již nefunkčních oken byla vyměněna. Pokud vás tato výměna v nejbližší době čeká, přečtěte si, jak vybrat okna nová.
blog

Jaké lamely vybrat do žaluzií

Při výběru nových žaluzií musíte zvážit také materiál, ze kterého budou vyrobené samotné lamely. Nejčastěji používané jsou hliníkové lamely, jež jsou odolné, pevné a ohebné. Další volbou mohou být plastové lamely, případně i bambusové či látkové. Které zvolíte vy?
blog

Jak opravit poškrábané dveře a okna

Objevili jste na vašich plastových oknech nebo dveřích škrábanec? V tomto článku se dozvíte jak si s různě hlubokými škrábanci poradit. A budou vám k tomu stačit jen šikovné ruce a pár běžně dostupných kutilských potřeb.
blog

Okna z recyklátu a prvoplastu

Často diskutovaným tématem ohledně plastových oken je výroba profilů z recyklátu nebo prvoplastu. Pojďme se v našem článku blíže seznámit s vlastnostmi a výhodami obou typů materiálů pro výrobu plastových oken.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE