Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Zvuková izolace plastových oken

Kvalitní okna by měla dobře izolovat hluky z okolí, obzvláště pokud bydlíte u rušné ulice. Pojďme se podívat, co vyjadřuje hodnota Rw a jak lze zlepšit odhlučnění z venku.
blog

PRODEJ NEPŘERUŠEN! OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

Na základě usnesení Vlády ČR budou naše kamenné prodejny uzavřeny do 24.3.2020. Naši zaměstnanci jsou vám ale stále k dispozici na telefonech a emailech.
blog

Garážová vrata – systém zkrutných a tažných pružin

Zajímá vás, jak vlastně garážová vrata fungují? Tím, že jsou zpravidla dost těžká, snadnou manipulaci zajištuje systém pružin. Pojďme se podívat, jak pružiny kontrolovat a jak se o ně starat.
blog

Sítě proti hmyzu do balkónových dveří

Určitě to také znate...otravné bzučení mouchy v kuchyni nebo pískání komára, který vám v noci létá kolem ucha a vy víte, že se ráno probudíte seštípaní. Pořiďte si sítě proti hmyzu do balkonových dveří i oken a výskyt hmyzu uvnitř se sníží na minimum.
blog

Cena balkónových dveří - na čem záleží?

Cena balkonových a terasových dveří se odvíjí především od použitého materiálu a typu dveří, tj. zda se jedná o dveře klasické otevírací, luxusní posuvné, plastové či hliníkové...Jakým dáte přednost vy?
blog

Zasklení lodžie a balkonů - ceník

Pokud uvažujete o realizaci zasklení balkónu, jistě vás bude zajímat alespoň orientační cena. Ta závisí na mnoha faktorech: velikosti balkónu, typu zasklení, barvě nebo tesnění. V článku naleznete orientační ceník pro zasklívání lodžií a balkónů.
blog

Jak seřídit venkovní žaluzie

V minulém článku jsme radili majitelům venkovních rolet, jak na údržbu, nyní poradíme jak seřídít venkovní žaluzie. Není to nijak složité, stačí je jen jednou za čas omýt a v případě poruch zavolat technika.
blog

Jak seřídit venkovní rolety

S pomalu přicházejícím jarem začnou i práce na zahradě a okolo domu. Jednou za rok je ideální také seřídit venkovní rolety. Pokud si na to netroufnete sami, můžete si pozvat odborníka, který vám současně seřídí okna, dveře, garížová vrata i stínící techniku.
blog

Jaký pohon vybrat pro markýzu

Možná se vám zdá nákup markýzy předčasný, protože do léta nějaký čas ještě zbývá. Přesto je vhodné už nyní promyslet, jaký typ vyberete a s jakým ovládáním, případně zda zvolíte nějaké příslušenství.
blog

Co je ostění

Pojem "ostění" naleznete v každém návodu k instalaci oken. Co to ale vlastně ostění je? V článku naleznete vysvětlení co tento pojem znamená a jaké typy ostění jsou.
blog

Nadační fond Svět Oken

Svět oken vyrábí nejen okna, garážová vrata a stínící techniku, ale také podporuje potřebné. Což nás vedlo k založení nadačního fondu, abychom mohli efektivně pomáhat seniorům, dětem nebo maminkám v nouzi.
blog

Dodatečná instalace ventilace do plastového okna - jde to?

Máte-li plastová okna, která lze otvírat pouze naplno, máme pro vás dobrou zprávu, že do většiny oken lze instalovat dodatečnou ventilaci. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE