Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Umístění oken a dveří v domě

Při stavbě nebo velké rekonstrukci domu je třeba dobře rozmyslet umístění a velikost oken, která jsou důležitá pro množství přirozeného světla v jednolivých místnostech. Více se dozvíte v našem článku...
blog

Otevírání garážových vrat přes telefon

Systém GSM klíče je moderní způsob ovládání garážových vrat. Věděli jste, že tak můžete ovládát svou garáž odkukoliv na světě? Přečtěte si v našem článku, jak to celé funguje a jaké jsou výhody.
blog

Dvířka pro psy v plastových dveřích

Máte-li doma zvířecího člena domácnosti, možná řešíte instalaci malých dvířek, díky nimž by si pes či kočka mohli sami vyběhnout na zahradu dle potřeby. Přečtěte si v našem článku jak na to.
blog

Proč je důležité mít v práci okno

Dostatek světla není důležitý jen doma, ale také v práci. Je prokázáno, že dostatek přirozeného světla spolu s dalšími faktory, jako je atmosféra v práci, komunikace nebo vybavení, zvyšuje produktivitu zaměstnanců.
blog

Jak si vybrat správný typ markýzy

Do léta sice nějaký čas zbývá, ale pokud byste měli rádi toto léto markýzu, je třeba se zamyslet nad jejím výběrem. Jakou byste si představovali konstrukci a barvu? Více vám přináší náš článek.
blog

10 (ne)tradičních dekorací, které rozzáří okna, dveře i balkony

Vkusné a zajímavé dekorace dokáží změnit váš domov k nepoznání. Nechte se inspirovat a zpříjemněte si domácí atmosféru s krásnou výzdobou.
blog

Jak sušit prádlo na zaskleném balkóně

Balkon ve městě je velké plus. Nejen, že si tam můžete vytvořit zonu klidu nebo minizahrádku, ale má i praktické využití např. k sušení prádla. Přinášíme tipy, jak sušit prádlo na balkoně a přitom zabrat co nejméně místa.
blog

Těsnění do plastových oken

Těsnění v plastových oknech zamezuje únikům tepla a zlepšuje tak tepelně izolační vlastnosti oken. Jak se o těsnění v oknech starat a jak dlouho vydrží plně funkční vám poradí náš článek.
blog

Povánoční výzdoba oken a dveří, která poslouží celou zimu

Vánoce a s nimi i sváteční nálada jsou definitivně za námi, přesto se nemusíme s novým rokem vzdát krásné výzdoby. Stačí jen drobné úpravy již hotové vánoční dekorace.
blog

Svět oken partnerem Modré pyramidy

Klienti Modré pyramidy ušetří u Světa oken nyní ještě více. Stali jsme se partnery Modré pyramidy a již od konce ledna budete moci využít slevový kupon, se kterým ušetříte až 5000 kč.
blog

Jak přerušit tepelný most u parapetů

Tepelný most je místo, kde dochází k větším tepelným tokům než v jeho okolí, tj. vznikají tepelné úniky a ztráty. V článku se dozvíte, jak se takové tepelné mosty najdou a jaké je řešení proti únikům tepla.
blog

I klika dotváří design domu

Celkový design vstupních dveří dotváří klika a doplňky. Oblíbená je kulová klika nebo klasická v mnoha barevných a tvarových provedeních. Které dáte přednost vy? Více v našem článku...
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE