Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak utěsnit plastová okna

Máte pocit, že vám táhne domů, ačkoli máte nová okna? Je několik možností kudy vám může kolem oken táhnout - profukuje mezi oknem a zdí, nebo mezi oknem a rámem. Někdy je lepší zavolat si odborníka, někdy si můžete drobnou opravu udělat sami.
blog

Nejkrásnější zasklené balkóny a lodžie

Zasklení balkónu a lodžie dokáže zhodnotit váš byt. Jak si takový balkón vyšperkovat vám poradíme v článku. Vyberete si stylový nábytek, stínící techniku nebo zde budete pěstovat bylinky a květiny?
blog

Co si zkontrolovat při montáži oken

Správná montáž je důležitou součástí dlouhodobého a bezproblémového fungování oken, proto se pojďme podívat, co vše je třeba zkontrolovat při předávání hotového díla, tedy nově namontovaných oken.
blog

Od čeho se odvíjí výsledná cena plastových oken

Cena je důležitým parametrem při výběru oken. Ze zkušenosti víme, že není dobré vzít hned tu nejlevnější nabídku. Jaké jsou hlavní faktory ovlivňující finální cenu.
blog

Zasklení a revitalizace v družstevním bytě

Instalace zasklení balkonu v družstevím bytě má svá specifika. Je třeba zvážit, zda už byl dům zateplen nebo se tak uděje v budoucnu, a pečlivě si pročíst stanovy družstva. V článku se dozvíte více...
blog

Nová zelená úsporám

Svět oken je zapojen do programu Nová zelená úsporám. Od října 2018 program rozšířil nabídku dotací, v článku přinášíme přehledně novinky a změny.
blog

Velikonoční dekorace na poslední chvíli 2019

Máme zde tipy na velikonoční výzdobu na poslední chvíli. Vyrobte si s námi jednoduchý přírodní věnec nebo vystřihovaná vajíčka do oken.
blog

Co znamená "životnost plastových oken"

Životnost plastových oken se počítá na dlouhá desetiletí za předpokladu, že se o okna budete vhodně starat. Podstatná je také kvalita použitého materiálu a odborná montáž. S kvalitními plastovými okny budete mít vystaráno na dlouho.
blog

Kdy má ještě cenu zachránit dveře

Máte doma starší nevzhledné dveře a zvažujete, jestli rovnou koupit nové, nebo se pokusíte ty staré zachránit? Kdy se to ještě vyplatí a kdy už raděj vybírat nové, vám poradí náš článek.
blog

Rozhovor s interiérovou designerkou

Někdo vsadí při zařizování domova na svůj vkus a cit, jiní raději využijí služeb interiérového designera. Oslovili jsme interiérovou designerku Jarmilu Wilczkovou, která vám prozradí, jak taková práce vypadá a jaké jsou trendy v oblasti oken a dveří.
blog

Výpočet tepelných ztrát obálkovou metodou

Energetické štítky a tepelné ztráty domu - často zmiňované pojmy v souvislosti s nákupem/prodejem nemovitosti a s dotacemi z programu Nová zelená úsporám.
blog

Co se starými roletami

Až vám rolety doslouží, budete stát před otázkou, co s nimi? Nejsnadnější variantou je, že skončí ve sběrném dvoře. Napadnou vás ale nějaké tipy, jak je ekologicky recyklovat a znovu využít?
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE