Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Projekt Vzdělávání zaměstnanců firmy Svět oken

Zapojili jsme se do operačního programu Evropské unie, který podporuje zdělávání zaměstnanců naší firmy s cílem zvýšit odbornou úroveň znalostí a dovedností.
blog

Jak fungují protihluková okna

Protihluková okna nebo-li spíše skla se hodí do opravdu rušných částí města nebo u vytížených komunikací. Pojďme se podívat jak tlumí hluk z okolí trojskla, dvojskla a pravá protihluková skla.
blog

Co dělat, když dveřmi táhne

Mrazivý zimní vítr může někdy způsobovat protahování kolem dveří. Pojďme se podívat, jak tomu jednoduše učiníte přítrž. Zruční kutilové si pomohou sami, ti co si netroufají, mohou využít odborníky.
blog

Jaké sklo je nejlepší pro hliníkovou stěnu

Prosklené hliníkové stěny působí velmi elegantně, zajisťují dostatek světla uvnitř budovy a vynikají dlouhou životností a minimální potřebou údržby. Jaké sklo se hodí do takových velkoformátových prosklených stěn?
blog

Zima...ideální čas na opravu žaluzií

Žaluzie zajisté nejsou jen letní záležitostí, využijete je po celý rok. Ale právě v zimě, kdy je nevyužíváte tak často je vhodný čas na seřízení a případné opravy. V článku se dozvíte, jak na to.
blog

Energetické nároky na terasové dveře

Možná máte dojem, že velké prosklené dveře také znamenají úniky tepla v zimě a nepřijímený pocit, že od dveří a oken táhne. Při výběru terasových dveří je třeba myslet na co nejlepší izolační vlastnosti.
blog

4 nej vánoční interiéry blogerek 2019

Pojďme se inspirovat tvořením šikovných blogerek - vyrobte si krásné přírodní věnce na dveře, adventní věnce na stůl i menší svícny či dekorace na parapety.
blog

Jak zaměřit venkovní a vnitřní parapety

Montáž oken bývá nejčastěji završena instalací parapetů. Venkovní parapety chrání omítku a brání zatékání vody. Vnitřní mají zase nejrůznější využití jako místo pro květiny a dekorace, pelíšek pro kočku, pracovní koutek nebo barové posezení s vysokými židlemi.
blog

Kliky a madla na balkónové dveře

Výběr kliky či madla na balkónové dveře se může zdát jako nepodstatný detail, ale nenechte se mýlit. Vhodně zvolená klika dotváří celý dojem a může vás i ochránit před zloději. Pojďme si společně vybrat vhodnou kliku či madlo...
blog

Zasklení velkých ploch

Velké prosklené plochy a stěny jsou velmi efektní a oblíbené v moderním stavebnictví, přinášejí do interiéru světlo a propojí interiér se zahradou. Jistě stojí zato, přestože jsou finančně náročnější.
blog

Tip na nečekaný dárek: poukaz od Světa oken

Dárkové poukazy od Světa oken jsou skvělým nápadem na dárek pro vaše blízké, kteří potřebují vylepšit bydlení. Můžete jim přispět sami nebo se i složit ve více lidech, obdarovaný si poté vybere ze širokého sortimentu.
blog

Jak se vyrábějí plastová okna

Ačkoli se o plastech negativně hovoří v souvislosti s ekologiií, překvapivě plastová okna z recyklátu jsou ekologická. Pojďme se podívat, jak se plastová okna vyrábějí.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE