Garážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkámGarážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkám

Je to jako scéna z hollywoodského filmu. Sedíte si ve své limuzíně, vrata garáže udělají zlehka Bzzzzzzz NAHORU, auto se lehce zhoupne a vy vjíždíte do své garáže. Vrata za vámi téměř bezhlučně Vzzzzzz, DOLŮ. Krásná blondýna na jehlových podpatcích se na vás usmívá... Ano, takhle jednoduše to funguje. A aby to takhle skvěle a lehce fungovalo i u vás, je třeba o garážových vratech něco vědět.

Nejpopulárnější garážová vrata na trhu

Sekční vrata patří u zákazníků k nejoblíbenějším řešením pro uzavření garážového vstupu. Jsou vyrobena z galvanizovaného plechu s poplastovaným povrchem a nabízí ideální užitkové vlastnosti. Můžete si vybrat z velké nabídky typů panelů i doplňků, mají minimální hlučnost a v garáži zabírají prostor jen pod stropem. K dalším výhodám patří i fakt, že se při výrobě snadno přizpůsobují vašim individuálním potřebám. Sekční vrata díky nejmodernějším technologiím vynikajícím způsobem izolují vaši garáž a přispívají tak k významné úspoře vašich finančních prostředků.

V nabídce naleznete celou řadu designů: Jsou zde pro vás připraveny panely bez prolisů, panely s úzkými i širokými prolisy, styl Luxury, Rustikal a mnohé další. Samozřejmě si můžete vybrat i z široké palety standardních barev: bílá, mahagon, zlatý dub, tmavý ořech, stříbrná, antracit či nadstandardních provedení s renolitovou fólií v provedení třešeň, borovice, dub tmavý, ořech vlašský, dub přírodní, teak, bříza růžová a mnohé další...

 A jak jsou na tom sekční vrata s bezpečností? I zde záleží jen a jen na vás a na vašich požadavcích. Proti neoprávněnému vniknutí si můžete vybrat z celé škály standardních i nadstandardních bezpečnostních prvků.


Sekční garážová vrataNa závěr: Pojďme dát u sekčních vrat výhody versus nevýhody? K výhodám bezesporu patří vynikající zateplení vrat, minimální nároky na údržbu, široká nabídka barevného provedení a atraktivní vzhled. A nevýhody? Brána zabírá prostor pod stropem, což může být naopak výhoda. A pak je tu ono magické dálkové ovládání? I zde je to jen na vaší volbě. Sekční vrata jsou v nabídce jak s ručním, tak i automatickým ovládáním, které vám nabízí již maximální uživatelský komfort plný hollywoodské poezie. Jen pro úplnost, vím, o čem mluvím, mám ho ve své garáži také - a funguje skvěle.

Úsporné řešení pro vaši garáž

Rolovací vrata jsou oblíbeným a především úsporným řešením při realizaci uzavírání garážového otvoru u rodinných domů. Díky své spolehlivosti a nenáročnosti však nacházejí i využití v průmyslových objektech. Rolovací vrata se skládají z lamelového pancíře, vodících lišt a navíjejícího bubnu, jež je umístěn nad stavením otvorem v hliníkovém boxu. Vrata jsou velmi tichá a nenáročná na prostor a lze je namontovat prakticky do každé garáže, a to bez dalších stavebních úprav. Rolovací vrata si můžete vybrat se třemi šířemi lamel: 77 mm s vyplněnou polyuretanovou pěnou, 55 mm nebo 52 mm, též s polyuretanovou pěnou.

Rolovací garážová vrataStejně jako sekční vrata i rolovací vrata jsou nabízena v široké nabídce barev. Od klasické bílé a tmavě hnědě, až po nadstandardní provedení lamel: šedá, béžová, stříbrná či imitace dřeva. Lamely mohou být také potaženy renolitovou folií, která nabízí další a další barevné množnosti dle vzorníku RAL. Vedle ručního zavírání jsou součástí nabídky i motorové pohony s mechanickými či elektronickými koncovými dorazy, nouzovou klikou a dálkovým ovládáním. Do rolovacích garážových vrat je možné zabudovat i kruhová okénka, která umožňují svit denní světla.

Pojďme jen pro úplnost ještě zhodnotit výhody a nevýhody: Rolovací vrata je možné namontovat před otvor, za otvor, ale i do samotného otvoru a nepotřebujete žádné závěsné zařízení. A nevýhody? Lamely se opotřebovávají o něco více než u sekčních vrat a v případě vnější montáže mají vrata horší zabezpečení. Jinak skvělé.

Co říci na závěr jako doporučení? Ať si vyberete pro vaši garáž jakékoli řešení, vždy si vyberte kvalitního a spolehlivého partnera. Obraťte se na solidní českou firmu, která má svoji prověřenou historii a "kamenné" pobočky, nejlépe někde u vás v okolí. Dálkové ovládání a kvalitní motor na otvírání a zavírání jsou magické řešení, které stojí za to. Vždyť garáž je oblíbeným teritoriem každého skutečného muže.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE