Garážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkámGarážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkám

Je to jako scéna z hollywoodského filmu. Sedíte si ve své limuzíně, vrata garáže udělají zlehka Bzzzzzzz NAHORU, auto se lehce zhoupne a vy vjíždíte do své garáže. Vrata za vámi téměř bezhlučně Vzzzzzz, DOLŮ. Krásná blondýna na jehlových podpatcích se na vás usmívá... Ano, takhle jednoduše to funguje. A aby to takhle skvěle a lehce fungovalo i u vás, je třeba o garážových vratech něco vědět.

Nejpopulárnější garážová vrata na trhu

Sekční vrata patří u zákazníků k nejoblíbenějším řešením pro uzavření garážového vstupu. Jsou vyrobena z galvanizovaného plechu s poplastovaným povrchem a nabízí ideální užitkové vlastnosti. Můžete si vybrat z velké nabídky typů panelů i doplňků, mají minimální hlučnost a v garáži zabírají prostor jen pod stropem. K dalším výhodám patří i fakt, že se při výrobě snadno přizpůsobují vašim individuálním potřebám. Sekční vrata díky nejmodernějším technologiím vynikajícím způsobem izolují vaši garáž a přispívají tak k významné úspoře vašich finančních prostředků.

V nabídce naleznete celou řadu designů: Jsou zde pro vás připraveny panely bez prolisů, panely s úzkými i širokými prolisy, styl Luxury, Rustikal a mnohé další. Samozřejmě si můžete vybrat i z široké palety standardních barev: bílá, mahagon, zlatý dub, tmavý ořech, stříbrná, antracit či nadstandardních provedení s renolitovou fólií v provedení třešeň, borovice, dub tmavý, ořech vlašský, dub přírodní, teak, bříza růžová a mnohé další...

 A jak jsou na tom sekční vrata s bezpečností? I zde záleží jen a jen na vás a na vašich požadavcích. Proti neoprávněnému vniknutí si můžete vybrat z celé škály standardních i nadstandardních bezpečnostních prvků.


Sekční garážová vrataNa závěr: Pojďme dát u sekčních vrat výhody versus nevýhody? K výhodám bezesporu patří vynikající zateplení vrat, minimální nároky na údržbu, široká nabídka barevného provedení a atraktivní vzhled. A nevýhody? Brána zabírá prostor pod stropem, což může být naopak výhoda. A pak je tu ono magické dálkové ovládání? I zde je to jen na vaší volbě. Sekční vrata jsou v nabídce jak s ručním, tak i automatickým ovládáním, které vám nabízí již maximální uživatelský komfort plný hollywoodské poezie. Jen pro úplnost, vím, o čem mluvím, mám ho ve své garáži také - a funguje skvěle.

Úsporné řešení pro vaši garáž

Rolovací vrata jsou oblíbeným a především úsporným řešením při realizaci uzavírání garážového otvoru u rodinných domů. Díky své spolehlivosti a nenáročnosti však nacházejí i využití v průmyslových objektech. Rolovací vrata se skládají z lamelového pancíře, vodících lišt a navíjejícího bubnu, jež je umístěn nad stavením otvorem v hliníkovém boxu. Vrata jsou velmi tichá a nenáročná na prostor a lze je namontovat prakticky do každé garáže, a to bez dalších stavebních úprav. Rolovací vrata si můžete vybrat se třemi šířemi lamel: 77 mm s vyplněnou polyuretanovou pěnou, 55 mm nebo 52 mm, též s polyuretanovou pěnou.

Rolovací garážová vrataStejně jako sekční vrata i rolovací vrata jsou nabízena v široké nabídce barev. Od klasické bílé a tmavě hnědě, až po nadstandardní provedení lamel: šedá, béžová, stříbrná či imitace dřeva. Lamely mohou být také potaženy renolitovou folií, která nabízí další a další barevné množnosti dle vzorníku RAL. Vedle ručního zavírání jsou součástí nabídky i motorové pohony s mechanickými či elektronickými koncovými dorazy, nouzovou klikou a dálkovým ovládáním. Do rolovacích garážových vrat je možné zabudovat i kruhová okénka, která umožňují svit denní světla.

Pojďme jen pro úplnost ještě zhodnotit výhody a nevýhody: Rolovací vrata je možné namontovat před otvor, za otvor, ale i do samotného otvoru a nepotřebujete žádné závěsné zařízení. A nevýhody? Lamely se opotřebovávají o něco více než u sekčních vrat a v případě vnější montáže mají vrata horší zabezpečení. Jinak skvělé.

Co říci na závěr jako doporučení? Ať si vyberete pro vaši garáž jakékoli řešení, vždy si vyberte kvalitního a spolehlivého partnera. Obraťte se na solidní českou firmu, která má svoji prověřenou historii a "kamenné" pobočky, nejlépe někde u vás v okolí. Dálkové ovládání a kvalitní motor na otvírání a zavírání jsou magické řešení, které stojí za to. Vždyť garáž je oblíbeným teritoriem každého skutečného muže.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE