Sériová garážová vrata nebo vrata na míruSériová garážová vrata nebo vrata na míru

Jestliže se chystáte pořídit si nová garážová vrata, budete řešit otázku, jestli chcete vrata na míru nebo vám budou stačit vrata ze sériové výroby. Ať už budete kupovat garážová vrata sekční nebo rolovací, důležitý je rozměr vrat. Každý konkrétní výrobce vyrábí sériově jen určité rozměry vrat. Jestliže máte rozměr jiný nebo jakoukoliv netypičnost, budete si muset nechat vyrobit garážová vrata na míru. Což je sice dražší varianta, ale zase budete mít garážová vrata dle svých představ.

Sériově vyráběná vrata jsou levná, ale omezená

Hlavní výhodou sériově vyráběných garážových vrat je samozřejmě jejich nižší pořizovací cena. Ta může být i výrazně nižší než u vrat na míru. Vše záleží na rozměrech vašeho garážového otvoru. Když už najdete výrobce, který vyrábí garážová vrata pro vaše rozměry, většinou máte na výběr z několika barevných kombinací. Materiál, ze kterého jsou vyrobena samotná vrata, si už nevyberete. Stejně tak je otázka, jestli budou mít tento typ vrat se zabudovanými dveřmi nebo s dalšími doplňky.

Tip: prohlédněte si pro představu ceník garážových vrat

Vrata na míru dle vašich představ

Neseženete-li vrata pro rozměr vašeho garážového otvoru nebo chcete-li si nechat vyrobit vrata na míru, pak pro vás sériová výroba nepřichází do úvahy. U garážových vrat na míru si vše můžete sami určit – velikost vrat, barevné provedení, použité materiály i nejrůznější doplňky a vychytávky. Logickou nevýhodou je pak vyšší cena. Najdete-li spolehlivého výrobce vrat, tak cenový rozdíl nemusí být nikterak výrazný. Při výběru vrat můžete použít například „konfigurátor garážových vrat“, kde si můžete svá garážová vrata sami vytvořit tak, ať ladí s vaším domem a jednoduše ať se vám líbí. Pro realizaci takových vrat pak oslovíte přímo výrobce.

Kde garážová vrata koupit

Ideální je vybrat si českého výrobce či spolehlivého prodejce, který provozuje kromě internetového obchodu také kamennou prodejnu (nebo prodejny). Můžete se tak osobně poradit, máte kam jít reklamovat případné problémy a při rozhodování o nákupu vezmete do úvahy také jednání prodejce. Chcete-li nakoupit jen přes internet s komunikací emailem a telefonem, je to vždy trochu riskantnější.

 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE