Nejčastější otázky a odpovědi

1. Co je dobré vědět před návštěvou na pobočce?

Než navštívíte nejbližší pobočku připravte si prosím, co nejvíce podrobných dotazů, jak by měla Vaše nová okna či dveře vypadat či jaké doplňky (např. zastínění oken) chcete zakoupit. Pro nezávaznou kalkulaci je důležité vědět kolik kusů oken (dveří) a v jakém členění potřebujete, jaké jsou přibližné rozměry okenních otvorů, popřípadě jakou budete volit barevnost rámů. Rádi Vám pomůžeme zodpovědět všechny Vaše dotazy ohledně oken, dveří a doplňků.

2. Mohu si někde prohlédnout Vámi nabízená okna a dveře?

Po celé České republice máme síť prodejen, kde Vám odborní pracovníci rádi předvedou nabízené produkty a zodpoví Vaše dotazy.

3. Co to je součinitel prostupu tepla – U (W/m2K)

Součinitel prostupu tepla je nejdůležitějším technickým parametrem okna i dveří. Udává kolik Wattů tepelné energie je předáno oknem či dveřmi na ploše 1m2 za hodinu při tepelném rozdílu 1 Kelvin mezi teplou a studenou stranou. Čím nižší je výsledná hodnota, tím lepší jsou tepelně izolační vlastnosti. U oken rozeznáváme tři typy součinitele prostupu tepla: Součinitel prostupu tepla Uf - U pro rám a křídlo, součinitel prostupu tepla Ug - U pro zasklení, součinitel prostupu tepla Uw - U celého okna. Pozor! – Při porovnávání tohoto parametru u oken různých výrobců pamatujte, že někteří výrobci uvádějí pouze hodnotu součinitele prostupu tepla pro zasklení, což může vyvolat zdání lepších tepelně izolačních hodnot, než jakých ve skutečnosti celé okno dosahuje.

4. K čemu jsou v rámu komory?

S komorami v rámu se setkáváme u plastových a hliníkových oken a dveří. Komory v rámu vytvářejí oddělené vzduchové dutiny, které zlepšují tepelně izolační vlastnosti. Počet komor se stanovuje směrem z exteriéru do interiéru.

5. Co je to mikroventilace?

Mikroventilace je systém větrání, který zlepšuje hygienické podmínky v interiéru a výrazně zamezuje tvorbě plísní. Dále Vám můžeme v rámci dodatečného větrání dodat do našich oknech tzv. GECCO klapku, která zajišťuje automatické větrání v místnosti bez nepříjemného průvanu.

6. Co je to tepelný most?

Tepelný most je místo, které vede teplo lépe než jeho okolí. U oken jde o celý rám okna a o okraj skleněné výplně. Chceme-li zamezit úniku tepla, snažíme se o tzv. přerušení tepelného mostu.

7. Co je to stavební hloubka?

Stavební hloubkou rozumíme tloušťku okenního rámu v mm. Zpravidla platí, že standardní produkty s větší stavební hloubkou mají lepší tepelně izolační vlastnosti.

8. K čemu slouží výztuha v rámu okna (dveří)?

Výztuhy se využívají v rámu plastového okna a dveří. Jedná se o ocelový profil uvnitř okenního rámu a křídla, který zabezpečuje pevnost a tvarovou stálost plastových oken. Upozornění: Někteří výrobci dodávají na trh okna (dveře) s výztuhou pouze ve tvaru L, tato okna mohou mít problém s tvarovou stálostí. Vždy se na tento fakt zeptejte před uzavřením smlouvy.

9. Provádí společnost Svět oken, s.r.o. také výměnu oken včetně zednického zapravení a likvidace starých oken?

Ano samozřejmě, tyto a další služby z naší nabídky se upřesňují již v prvotní kalkulaci oken a dveří.

10. Kolik stojí česká plastová okna a dveře od Světa oken, s.r.o?

Cena plastových oken a dveří je ovlivněna mnoha faktory (typ, rozměry, barva atd.), možností instalace doplňků (parapety, sítě proti hmyzu atd.) a také využitím našich služeb při montáži (demontáž a likvidace starých oken atd.). Pro více informací o cenách můžete využít orientační ceník oken a ceník dveří, pro přesnou kalkulaci dle Vašich požadavků využijte naší nezávazné kalkulace ZDARMA.

11. V jakých rozměrech jsou plastová okna a dveře k dostání?

Plastová okna a dveře od Světa oken, s.r.o. jsou vyráběna na míru a přání zákazníka. Podívejte se na více informací o rozměrech, v jakých okna a dveře vyrábíme.

12. Jaký servis poskytuje Svět oken, s.r.o?

Společnost Svět oken, s.r.o. poskytuje kromě standartního záručního servisu, který vyplývá ze smluvních podmínek také pozáruční servis, kterého můžete využít po uplynutí záruční lhůty.

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE