Garážová vrata se zateplenými panelyGarážová vrata se zateplenými panely

Garážová vrata by měla mít dvě důležité vlastnosti. Zajistit bezpečnost objektu, aby se přes ně někdo nevloupal do garáže a také mít co nejlepší tepelnou izolaci, aby se dalo v garáži pracovat i v zimních měsících. Při výběru garážových vrat tak dbejte hlavně na tyto dva faktory – bezpečnost a tepelná izolace. Plus samozřejmě musíte vzít ohled na parametry vaší garáže a vybrat správný typ vrat.

Vyberte si typ garážových vrat

Vzhledem k vaší konkrétní garáži si samozřejmě musíte vybrat, jaký typ garážových vrat si chcete pořídit. Záleží na tom, kolik je v garáži a před garáží místa, jak chcete garáž využívat a jaký typ vrat vám vyhovuje. Na českém trhu si můžete vybírat nejčastěji z těchto typů garážových vrat: sekční, rolovací, výklopná, posuvná, křídlová či průmyslová vrata. Všechny typy vrat seženete v široké škále variant a v různých barevných provedeních, s ručním či automatickým ovládáním.

Zateplení garáže

Chcete-li mít v garáži teplo i v zimě, musíte řešit zateplení garáže. Nad tím jste určitě uvažovali už při stavbě garáže. Je-li garáž součástí domu, je to celkem jednoduché. Stačí zajistit zateplení vrat, protože zbytek bývá většinou zateplený. Navíc vrata jsou článkem, kudy přichází nejvíce chladu. V dnešní době se běžně vyrábějí garážová vrata se zateplenými panely, takže si stačí vybrat konkrétní typ a spolehlivou firmu a vaše garáž bude zateplená. Ušetříte tak za vytápění garáže.

Bezpečnost garáže

Garáž často funguje částečně i jako dílna a skladiště. Ukládají se zde relativně cenné nástroje a tak je potřeba ji mít zabezpečenou. Proto opět dbejte při výběru garážových vrat na jejich bezpečnostní stránku a vyberte si vrata se zateplenými bezpečnostními panely. Zajistíte tak garáži nejen bezpečnost, ale i dobrou tepelnou izolaci.

Obecně se doporučuje kupovat garážová vrata od výrobců či prodejců, kteří provozují i kamenné prodejny, abyste se měli kam jít poradit, případně vrata reklamovat. Vyhnete se tak nejlevnějším a nejporuchovějším vratům z internetových nabídek. Protože internet snese vše.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE