Jaké zvolit vchodové dveře

Jaké zvolit vchodové dveře - plastové, dřevěné či hliníkové?

  • Publikováno: 17.4.2018
  • Kategorie: Dveře

Jestliže také řešíte, jak vybrat vchodové dveře, pomůžeme vám najít odpověď. V první řadě záleží na tom, jestli sháníte vchodové dveře do rodinného domu, bytu či do komerční nebo administrativní budovy. Pojďme se podívat, kam se které dveře hodí a proč. A také jaké mají výhody a omezení.

Hliníkové dveře do komerčních a administrativních budov

Hliníkové dveře jsou specifické. Jsou suverénně nejdražší, ale také nejkvalitnější. Moc se nehodí do starších rodinných domů, ale u novostaveb je můžete využít. Úplně nejčastěji se však používají tam, kde je velký provoz, snesou totiž velkou zátěž. Proto se používají pro vchody do panelových a bytových domů, do obchodů, kancelářských budov, škol, nemocnic, úřadů, dalších administrativních budov a jiných veřejných prostor. Hliníkové dveře vypadají luxusně, i proto se používají tam, kde chce objekt působit seriózně až honosně.

Plastové dveře do bytů a rodinných domů

Plastové dveře jsou nejoblíbenější. Během let se výrazně zvýšila jejich kvalita i životnost. Máte na výběr z celé řady nejrůznějších typů. Hodí se i do nepříznivých povětrnostních podmínek a jsou v podstatě bezúdržbové. V rodinných domech a bytech vyhrávají na celé čáře. A to nejen díky nejnižší ceně a nejlepšímu poměru cena/kvalita, ale také tepelně a hlukově izolačními vlastnostmi, jejich bezpečnostními prvky, jednoduchou údržbou apod.

Dřevěné dveře jsou krásné, ale problematické

Od použití dřevěných dveří se pomalu upouští. Dřevo je sice krásný přírodní materiál, ale plastové dveře se dnes vyrábějí v tak věrohodném dřevěném dekoru, že jsou od dřevěných k nerozeznání. A tak dřevěným dveřím zůstávají jen nevýhody. Dřevo totiž pracuje a mohou se vytvořit kolem dveří škvíry. Navíc v případě, že na dveře prší nebo svítí slunce, hodně rychle se snižuje jejich životnost a mění vzhled. Dřevěné dveře jsou i docela drahé a potřebují poctivou pravidelnou údržbu. Když už se rozhodnete pro dřevěné dveře, hodí se nejlépe do rodinných domů jako vchodové dveře, nejlépe ve chráněném vchodu.

Výběr je samozřejmě na vás. U všech typů dveří budete mít k dispozici velmi širokou nabídku různých dekorů, barevných provedení, prosklení apod.

Tip: pro představu o ceně si prohlédněte ceník plastových vstupních dveří

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE