Jaké zvolit vchodové dveře

Jaké zvolit vchodové dveře - plastové, dřevěné či hliníkové?

  • Publikováno: 1.3.2024
  • Kategorie: Dveře

Jestliže také řešíte, jak vybrat vchodové dveře, pomůžeme vám najít odpověď. V první řadě záleží na tom, jestli sháníte vchodové dveře do rodinného domu, bytu či do komerční nebo administrativní budovy. Pojďme se podívat, kam se které dveře hodí a proč. A také jaké mají výhody a omezení.

Obsah: 
Hliníkové dveře do komerčních a administrativních budov
Plastové dveře do bytů a rodinných domů
Dřevěné dveře jsou krásné, ale problematické
Dveře musí dobře izolovat
Bezpečnost vchodových dveří
Design vchodových dveří

Hliníkové dveře do komerčních a administrativních budov

Hliníkové dveře jsou specifické. Jsou suverénně nejdražší, ale také nejkvalitnější. Moc se nehodí do starších rodinných domů, ale u novostaveb je můžete využít. Úplně nejčastěji se však používají tam, kde je velký provoz, snesou totiž velkou zátěž. Proto se používají pro vchody do panelových a bytových domů, do obchodů, kancelářských budov, škol, nemocnic, úřadů, dalších administrativních budov a jiných veřejných prostor. Hliníkové dveře vypadají luxusně, i proto se používají tam, kde chce objekt působit seriózně až honosně.

Plastové dveře do bytů a rodinných domů

Plastové dveře jsou nejoblíbenější. Během let se výrazně zvýšila jejich kvalita i životnost. Máte na výběr z celé řady nejrůznějších typů. Hodí se i do nepříznivých povětrnostních podmínek a jsou v podstatě bezúdržbové. V rodinných domech a bytech vyhrávají na celé čáře. A to nejen díky nejnižší ceně a nejlepšímu poměru cena/kvalita, ale také tepelně a hlukově izolačními vlastnostmi, jejich bezpečnostními prvky, jednoduchou údržbou apod.

Dřevěné dveře jsou krásné, ale problematické

Od použití dřevěných dveří se pomalu upouští. Dřevo je sice krásný přírodní materiál, ale plastové dveře se dnes vyrábějí v tak věrohodném dřevěném dekoru, že jsou od dřevěných k nerozeznání. A tak dřevěným dveřím zůstávají jen nevýhody. Dřevo totiž pracuje a mohou se vytvořit kolem dveří škvíry. Navíc v případě, že na dveře prší nebo svítí slunce, hodně rychle se snižuje jejich životnost a mění vzhled. Dřevěné dveře jsou i docela drahé a potřebují poctivou pravidelnou údržbu. Když už se rozhodnete pro dřevěné dveře, hodí se nejlépe do rodinných domů jako vchodové dveře, nejlépe ve chráněném vchodu.

Materiál dveří je velmi důležitý, protože má vliv na spoustu věcí. Důležité jsou však i další aspekty, které musíme brát při pořizování vchodových dveří v úvahu – bezpečnost dveří, jejich izolační vlastnosti nebo i design dveří.

Bílé vchodové dveře

Dveře musí dobře izolovat

Vchodové dveře by měly mít logicky co nejlepší tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Dveře a okna jsou totiž místem, kudy nám nejčastěji z domu utíká teplo, proto je důležitá správná montáž dveří a jejich zateplení. Tady mají zase navrch plastové dveře, které obvykle nejlépe izolují, a třeba oproti dřevěným dveřím je jasné, že drží stálý tvar a tím pádem i lépe izolují. Můžete mít vchodové dveře i částečně prosklené, na jejich tepelně izolační vlastnosti by to v dnešní době nemělo mít vliv.

Bezpečnost vchodových dveří

Statisticky proběhne 50 % vloupání do objektů přes vchodové dveře. Když nemáte vyloženě bezpečnostní dveře, což je u obyčejných rodinných domů normální, můžete ovlivnit bezpečnostní parametry dveří i jinak. Za prvé zvolte kvalitní a pevné dveře a za druhé můžete dveře opatřit bezpečnostním zámkem. V bezpečnosti asi vítězí hliníkové dveře, které jsou proti mechanickému poškození nejodolnější. Ideální je, když při nákupu dveří konzultujete možnosti zabezpečení s odborníky, ideálně přímo s prodejcem dveří.

Design vchodových dveří

Důležitá je pevnost dveří, bezpečnost dveří, cena dveří i jejich materiál, ale když k vám někdo přijde na návštěvu bez šperháku, pak nejvíce ocení design dveří. Vchodové dveře říkají hodně o celém domě i o rodině, která v domě nebo bytě bydlí. Vchodové dveře vidíte každý den, měly by být pevné a možná i trošku majestátní. V dnešní době můžete vybrat bezpečné a elegantní dveře za přijatelné ceny. Když je doplníte bezpečnostním zámkem, stylovou klikou, zajímavým kováním či třeba mosazným klepadlem, budete mít originální vchodové dveře.

Rozhodně je lepší vybírat a nakupovat vchodové dveře přímo v kamenné prodejně raději než jen přes internet. Můžete se tam poradit, možná uvidíte dveře i naživo, doptáte se na doplňky, zjistíte bezpečnostní parametry dveří a v neposlední řadě tak získáte místo, kam můžete v budoucnu zajít pro radu, servis nebo případnou reklamaci.

Výběr je samozřejmě na vás. U všech typů dveří budete mít k dispozici velmi širokou nabídku různých dekorů, barevných provedení, prosklení apod.

Tip: pro představu o ceně si prohlédněte ceník plastových vstupních dveří

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE