Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata

Vybíráte-li vrata pro svou garáž, máte několik možností, mimo sekčních a rolovacích vrat jsou zde i vrata výklopná, kterým věnujeme tento článek.
Výklopná garážová vrata potřebují určitý prostor pod stropem garáže, kde se namontují kolejnice, kam se vrata vyklopí. Na druhou stranu se otevírají velmi tiše a rychle. Navíc jsou nezávislá na přívodu elektrické energie. Mohou se ovládat mechanicky a zároveň mohou být vybavena elektrickým motorem a dálkovým ovládáním. Výklopná garážová vrata v jakémkoliv barevném provedení můžete použít do každé garáže, jsou vhodná do všech podmínek. Prodejci vám zajistí výrobu vrat na míru.

Výklopná vrata je možno montovat do otvoru nebo až za otvor. Dokonce si můžete nechat do samotných vrat nechat zabudovat vchodové dveře, nemusí tak vrata vždy celá otevírat. Máte možnost nechat si i výklopná vrata zateplit. Nejčastěji se používá polystyren.

Odolná vrata, zabezpečená proti vniknutí zlodějů

Samotná konstrukce vrat je velmi pevná a bytelná. Nejčastěji je vyrobena z ocelových pozinkovaných profilů. Křídlo je plechové. „Tělo vrat“ je vyrobeno z jednoho kusu a je prakticky nezničitelné, dovnitř se přes tato vrata nikdo nedostane. Vrata jsou standardně uzavřena zámkem s vložkou. Navíc je možné si u prodejce přiobjednat další zabezpečovací prvky. Vrata jsou uložena v kolejničce, která je přizpůsobena dlouhodobé vysoké zátěži a vydrží dlouhá léta.

Výklopná vrata – výhody a přednosti

  • rychlost otevření – výklopná vrata otevřete jedním zatažením nebo ovladačem; zasunou se obratně a rychle
  • tichý chod – pohyb vrat v kolejnicích je velmi tichý
  • bezúdržbovost – o výklopná vrata se nemusíte téměř vůbec starat a nebude o nich ani vědět
  • dlouhá životnost – většina výrobců garantuje minimálně desetiletý bezproblémový provoz, vpraxi bývá životnost výklopných vrat mnohem delší
  • stabilní konstrukce – celé křídlo vrat je z jednoho kusu, konstrukce je velmi jednoduchá, stabilní, trvalá a bezporuchová
  • nízká cena – oproti ostatním garážovým vratům jsou výklopná vrata jednou z levnějších variant

Výklopná vrata jsou velmi rozšířena hlavně pro svou dlouhou životnost, jednoduchost a výborné zabezpečení garáže. Hodně štěstí při jejich výběru.

Svět oken tento typ garážových vrat nenabízí, proto přináší tento článek jako zdroj informací pro čtenáře, u nás můžete vybírat ze sekčních či rolovacích vrat, která jsou dlouhodobě prověřená našimi zákazníky.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE