Porovnání sekčních a rolovacích garážových vratPorovnání sekčních a rolovacích garážových vrat

Uvažujete, jaká garážová vrata si pořídit? Nejčastěji se používají sekční a rolovací vrata. V tomto článku si je porovnáme. Na začátku v krátkosti popíšeme oba typy garážových vrat:

  • Sekční vrata se zajíždí pod strop. Nezabírají tak místo ani před garáží ani v garáži. Jsou rozhodně oblíbenější a modernější.
  • Rolovací vrata se navíjejí na hřídel s elektrickým pohonem. Srolované lamely jsou uloženy v hliníkovém boxu. Při rolování se lamely pohybují v postranních vodících lištách.

Jaké jsou výhody a nevýhody obou typů

  • Rolovací vrata se hodí tam, kde není pod stropem v garáži místo. Nezabírají tak prostor v garáži a nesnižují garáž.
  • Rolovací vrata můžete instalovat z vnější i vnitřní strany, hrozí však, že je někdo zničí nebo ukradne. To se u sekčních vrat nestane.
  • Sekční vrata jsou pevnější, odolnější, stabilnější a mají lepší izolační vlastnosti.
  • U rolovacích vrat nemohou být součástí vrat dvířka a okna. U sekčních vrat ano.
  • Sekční vrata jsou obecně nabízena v rozmanitějším provedení, s velkým výběrem barevných provedení a dekorů.

Pro kompletní porovnání obou typů jsme pro vás připravili orientační ceník rolovacích a sekčních vrat.

Jak srovnání dopadlo?

Z popisů jednotlivých vlastností je jasné, že většina lidí zvolí modernější a praktičtější sekční garážová vrata. Jsou sice dražší, ale také výrazně kvalitnější. Na druhou stranu existují garáže, kde se více hodí rolovací garážová vrata. Jedná se hlavně o menší garáže nebo garáže, kde je omezený prostor u vstupu. Jestliže si nejste jisti, jaký typ vybrat, určitě se poraďte s některým výrobcem či prodejcem. I proto se doporučuje nakupovat garážová vrata u prodejců, kteří kromě internetové nabídky provozují také alespoň jednu kamennou prodejnu. Můžete tam zajít, zeptat se, poradit se a v nejhorším případě máte i místo, kde můžete cokoliv reklamovat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE