Hliníková okna

Hliníková okna jsou vhodná pro všechny druhy staveb, ať už se jedná o velké průmyslové a administrativní budovy, rodinné domky nebo jen prosklená zádveří. Hliníkový systém nabízí sortiment výrobků, které jsou prověřeny dlouholetou praxí a velice dobře se osvědčily u nejrůznějších objektů, na které byly kladeny ty nejvyšší nároky na konstrukční a architektonické řešení.

Výborné tepelně izolační vlastnosti mají hliníková okna díky izolační zóně zabudované
v rámu, která je v prémiových řadách vyplněna speciální PU pěnou.

Hliníková okna

 

Proč si vybrat hliníková okna od Světa oken?

Hlavní přednosti našich hliníkových oken

  •   tvarová i barevná stálost          
  •   skvělé tepelně i hlukově izolační vlastnosti
  •   výborné bezpečnostní vlastnosti
  •   cenová dostupnost                   
  •   odolnost proti vlivům prostředí a snadná údržba
  •   dlouhá životnost

Varianty povrchových úprav

Hliníková okna dodáváme v široké škále barevných odstínů, popřípadě s dekorativním povrchem.

Barvu vašich nových hliníkových oken můžete vybírat:

  • ze vzorníku RAL CLASSIC, který obsahuje 213 odstínů; také dvojbarevné, strukturální a imitující dřevo

  • povrchová úprava ELOX, která zajistí vysokou odolnost; v barvě: zlatá, tmavohnědá, šampaň nebo v odstínu přírodní hliník

  • dřevodekory (nejedná se o renolitové fólie a nelze je s nimi sladit na 100 %)

 

Zasklení hliníkových oken

O tepelné a hlukové izolaci celého hliníkového okna rozhoduje rovněž počet skel v okně. Nabízíme proto možnost zasklení hliníkových oken dvojsklem či trojsklem.

Široká nabídka vzorů skel pro hliníková okna i dveře umožňuje přizpůsobení idividuálním potřebám. Vzorník skleněných výplní naleznete u konkrétních profilů.

Pokud se rozhoduje, zda do hliníkových oken zvolit dvojsklo nebo spíše trojsklo, pak vězte, že častější volbou je trojsklo vzhledem k tepelně-izolačním vlastnostem hliníku a jeho vyšší pevnosti. Pokud není v prostoru vyžadována pokojová teplota (např. vstupní haly bytových domů či administrativních budov), poté stačí dvojité zasklení dvojsklem.

 

Energetické úspory

Okna a dveře bývají často slabým místem domu, nejen co se bezpečnosti týká, ale také v souvislosti s úniky energií. Zapomeňte na stará hliníková okna, která pamatujeme se starých zástaveb a která neměla žádnou tepelně izolační vlastnost. Dnešní hliníkové profily jsou na vysoké úrovni, které poskytují dobré tepelně-izolační a konstrukční vlastnosti, díky nimž ušetříte nemalé peníze za vytápění, tyto vlastnosti je tedy třeba neopomenout při výběru nových oken.

Hliníkové okenně-dveřní systémy snoubí výborné tepelně-izolační vlastnosti s jedinečnými přednostmi hliníku jako materiálu - dlouhá živostnost i při častém používání na frekventovaných místech, bezúdržbovost, vysoká odolnost, velkoformátové prvky a zajímavý design, široké spektrum barevných možností, odolnost proti vloupání a požáru a také vynikající zvuková izolace.

V neposlední řadě je ovšem třeba zmínit, že ještě lepší izolant než hliník je plast. I přesto budou vaše nová hliníková okna šetřit náklady na vytápění. Hliníkové profily mnohem lépe absorbují nemalou hmotnost trojitého zasklení, což se projeví především u zasklení velkých rozměrů, kde už nelze použít plastové profily.

Jak tedy poznat, který profil je úspornější více a který méně? Součinitel prostupu tepla je ukazatel, která udává, jak moc brání okno úniku tepla ven z budovy. Díky hodnotě Uw lze srovnávat jednotlivé okenní prvky. Pozor, je třeba srovnávat hodnoty Uw, tedy prostup tepla celým oknem. Uw je dáno tepelnými vlastnostmi rámu (Uf), zasklení (Ug) a meziskelním rámečkem. Čím nižší je hodnota Uw, tím okno lépe izoluje.

 

Doplňky k hliníkovým oknům

K hliníkovým oknům můžete vybírat ze širokého spektra doplňků – parapety, kompletní sortiment stínící techniky. Odolnost oken před vloupáním zvýšíte značkovým celoobvodovým kováním.

 

Podívejte se na nabídku všech typů oken.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE