Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak důležité je těsnění garážových vrat

Garáž není jen místo pro kryté stání vašeho auta, ale také často funguje jako dílna. Kvalitní těsnění tak oceníte především v zimě. V garáži je tepleji, netahne tam studený vzduch a nezátéká vám tam voda. Nejčastěji se používá gumové těsnění, které je bezúdržbové a má dlouhou životnost.
blog

Není nad garážová vrata s opravdu tichým chodem

Jedním z mnoha kritérií při výběru garážových vrat by měla být jejich hlučnost, obzvlášť pokud některý člen rodiny přijíždí pravidelně pozdě domů a mohl by tak vzbudit zbytek rodiny. Co se otvírání týká, je možné se rozhodnout mezi manuálním a dálkovým ovládáním. Garážová vrata však kupujte u ověřeného prodejce s kamennou prodejnou.
blog

Zateplená či obyčejná garážová vrata

Chystáte se pořídit si nová garážová vrata? V první řadě určitě budete řešit konkrétní typ vrat, míra jejich zateplení bude až na druhém místě. Tento článek však bude zaměřen na zateplení garážových vrat různých typů. Zateplení se určitě vyplatí, hlavně v tom případě, kdy je garáž přímo součástí vašeho rodinného domu, stejně tak se zateplnení garáže nevyhnete v případě, že máte energeticky úsporný dům. Garážová vrata asi nemusíte extra zateplovat v případě, že garáž stojí mimo dům a vy garáž přes zimu nevyužíváte. Vice v našem článku.
blog

Jak zabezpečit svou garáž

Garáž, která je součástí rodinného domu, je pro zloděje velkým lákadlem. Podle statistik se zloději do rodinných domů dostávají přes garáž hned v druhém největším počtu případů (na prvním místě jsou vstupní dveře). I proto je potřeba garáž pořádně zajistit. Pojďme se tedy podívat, co vše můžete pro zajištění své garáže, a tím i celého domu, udělat.
blog

Podzimní údržba a příprava vrat na zimu

Podzim je ideální čas pro kontrolu a přípravu vrat na zimu, kdy nejvíce trpí. Podzimní údržba je celkem jednoduchá a ji zvládnete sami, ale pokud si netroufáte, zavolejte si odborníky. Servisní technik vám za malý poplatek vrata zkontroluje a připraví na zimu. Hlavní je zkontrolovat správnou pohyblivost vrat a také dbát na jejich čistotu. Co podzimní údržba a příprava vrat na zimu konkrétně zahrnuje? Vše vám přiblíží náš článek.
blog

Design garážových vrat

Pořizujete-li si nová garážová vrata, na prvním místě je u vás určitě poměr ceny a funkčnosti vrat, poté design. Garážová vrata vám totiž hned padnou do oka, budete se na ně denně dívat a vydrží vám dlouhá léta. Proto při výběru design garážových vrat nepodceňujte. Na výběr máte totiž nepřeberné množství barevných kombinací, odstínů, vzorů i povrchových úprav. Samotná volba je vždy jen a jen na vás.
blog

Průmyslová garážová vrata – jaké máte možnosti

Průmyslová garážová vrata se používají nejčastěji sekční nebo rolovací. O tom, který typ vrat použijete rozhoduje hlavně konkrétní prostor, kde vrata budou. Můžete se poradit s profesionální firmou, zhodnotíte výhody, nevýhody, životnost a cenu a nejspíše si vyberete průmyslová vrata sekční či rolovací.
blog

Klasická „nezničitelná“ křídlová garážová vrata

Křídlová garážová vrata nebo dvoukřídlá vrata jsou nejstarší typ vrat, která lidé používají už od nepaměti. Více o jejich výrobě, přednostech a výhodách se dozvíte v našem článku.
blog

Rolovací garážová vrata – jednoduchá, levná, bezporuchová

Uvažujete, jaký systém garážových vrat zvolit? Jednoduchou, levnou a účinnou variantou jsou rolovací garážová vrata, která se nabízejí v širokém sortimentu různých variant a barevných provedení. Navíc vynikají množstvím předností jako jsou minimáloní nároky na prostor či bezúdržbovost.
blog

Stavební úprava garáže pro montáž vrat

Stavíte-li novou garáž, určitě je potřeba, abyste už před samotnou stavbou měli jasno, jaký typ garážových vrat budete mít. Rozměry a celková dispozice garáže totiž někdy umožňují osadit jen určitý typ vrat. Jaká garážová vrata chcete? Sekční, rolovací či výklopná? Každý typ má svá pro a proti. Porovnat vlastnosti vrat a také možnosti, jaké vám nabízí konkrétně vaše garáž a stavební připravenost otvoru.
blog

Jak probíhá výměna garážových vrat

Máte stará garážová vrata, která chcete vyměnit za nová? Nejoblíbenějším řešením jsou sekční vrata. Z hlediska ceny, funkčnosti i designu. Tento článek se tedy zaměřuje na montáž nových sekčních garážových vrat. Můžete si je nechat namontovat odbornou firmou, ale při troše šikovnosti to zvládnete sami.
blog

Nejčastější poruchy garážových vrat – jak se jim vyhnout

Ať už máte garážová vrata jakákoliv, je třeba dbát na správné používání a údržbu. Mezi nejčastější poruchy patří prasklá pružina nebo lanko, porucha elektroniky nebo pohonu vrat, mechanické poškození lamel či spodního těsnění. Péče o garážová vrata není složitá a jednou za čas se vyplatí pozvat si na kontrolu odborníka.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE