Průmyslová garážová vrata - jaké máte možnosti

Průmyslová garážová vrata – jaké máte možnosti

Průmyslová garážová vrata se používají nejčastěji sekční nebo rolovací. O tom, který typ vrat použijete rozhoduje hlavně konkrétní prostor, kde vrata budou. Můžete se poradit s profesionální firmou, zhodnotíte výhody, nevýhody, životnost a cenu a nejspíše si vyberete průmyslová vrata sekční či rolovací.

Sekční průmyslová vrata

Sekční vrata se otevírají svisle nahoru a (oproti například vyklápěcím vratům) poskytují cenný prostor před vraty i za vraty. Při otevření zabírají pouze místo pod stropem, takže máte k dispozici celý prostor za vraty, ať už v garáži či v průmyslové hale. Sekční vrata jsou téměř bezhlučná, nejčastěji se vyrábějí z hliníku či z kombinace hliníku s ocelí. Můžete je jednoduše ovládat ručně nebo automaticky pomocí dálkového ovládání. Na výběr máte různobarevné provedení sekčních garážových vrat i velký výběr variant panelů a dalších doplňků.

Zateplené lamely zajišťují tepelnou a protihlukovou izolaci a zároveň působí jako bezpečnostní ochrana proti vniknutí do objektu. V neposlední řadě zmíníme elegantní vzhled, který si sami vyberete. Na trhu totiž najdete sekční garážová vrata nejrůznějších typů.

Rolovací průmyslová vrata

Rolovací vrata se skládají z lamelového pancíře, vodících lišt a navíjecího bubnu, který bývá umístěn hned nad otvorem určeným pro vrata. Z toho plyne, že rolovací vrata jsou prostorově nejúspornější řešení. Nepotřebují prostor ani před vraty, ani za vraty. Dokonce ani u stropu. V průmyslových objektech jsou ještě používanější než sekční vrata, která musejí zajíždět ke stropu, což se u vysokých výrobních hal nehodí.

Rolovací vrata lze montovat přímo do otvoru, před otvor i za otvor. A hlavně není potřeba závěsného zařízení ani stavebních úprav. Lamely se navíjejí a zaberou minimum prostoru. Jako jedinou nevýhodu můžeme uvést rychlejší opotřebení lamel než u sekčních vrat, ale rozdíl není zase tak velký. Výběr většinou záleží na konkrétních potřebách, tedy na tom, jak vypadá průmyslový objekt či garáž, kam se budou vrata instalovat.

 Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE