Průmyslová garážová vrata - jaké máte možnosti

Průmyslová garážová vrata – jaké máte možnosti

Průmyslová garážová vrata se používají nejčastěji sekční nebo rolovací. O tom, který typ vrat použijete rozhoduje hlavně konkrétní prostor, kde vrata budou. Můžete se poradit s profesionální firmou, zhodnotíte výhody, nevýhody, životnost a cenu a nejspíše si vyberete průmyslová vrata sekční či rolovací.

Sekční průmyslová vrata

Sekční vrata se otevírají svisle nahoru a (oproti například vyklápěcím vratům) poskytují cenný prostor před vraty i za vraty. Při otevření zabírají pouze místo pod stropem, takže máte k dispozici celý prostor za vraty, ať už v garáži či v průmyslové hale. Sekční vrata jsou téměř bezhlučná, nejčastěji se vyrábějí z hliníku či z kombinace hliníku s ocelí. Můžete je jednoduše ovládat ručně nebo automaticky pomocí dálkového ovládání. Na výběr máte různobarevné provedení sekčních garážových vrat i velký výběr variant panelů a dalších doplňků.

Zateplené lamely zajišťují tepelnou a protihlukovou izolaci a zároveň působí jako bezpečnostní ochrana proti vniknutí do objektu. V neposlední řadě zmíníme elegantní vzhled, který si sami vyberete. Na trhu totiž najdete sekční garážová vrata nejrůznějších typů.

Rolovací průmyslová vrata

Rolovací vrata se skládají z lamelového pancíře, vodících lišt a navíjecího bubnu, který bývá umístěn hned nad otvorem určeným pro vrata. Z toho plyne, že rolovací vrata jsou prostorově nejúspornější řešení. Nepotřebují prostor ani před vraty, ani za vraty. Dokonce ani u stropu. V průmyslových objektech jsou ještě používanější než sekční vrata, která musejí zajíždět ke stropu, což se u vysokých výrobních hal nehodí.

Rolovací vrata lze montovat přímo do otvoru, před otvor i za otvor. A hlavně není potřeba závěsného zařízení ani stavebních úprav. Lamely se navíjejí a zaberou minimum prostoru. Jako jedinou nevýhodu můžeme uvést rychlejší opotřebení lamel než u sekčních vrat, ale rozdíl není zase tak velký. Výběr většinou záleží na konkrétních potřebách, tedy na tom, jak vypadá průmyslový objekt či garáž, kam se budou vrata instalovat.

    Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE