Jak zabezpečit svou garážJak zabezpečit svou garáž

Garáž, která je součástí rodinného domu, je pro zloděje velkým lákadlem. Podle statistik se zloději do rodinných domů dostávají přes garáž hned v druhém největším počtu případů (na prvním místě jsou vstupní dveře). I proto je potřeba garáž pořádně zajistit. A nejlépe i připojistit. Pojďme se tedy podívat, co vše můžete pro zajištění své garáže, a tím i celého domu, udělat:

  • Pořídit kvalitní garážová vrata. Kupte kvalitní garážová vrata, která nepůjdou nadzvednout, vylomit nebo jinak mechanicky poškodit a otevřít. V dnešní době se již prodává většina garážových vrat ve vysoké kvalitě. Ať už se jedná o vrata sekční či rolovací. Takže nákupem nových vrat bezpečnost své garáže a domu automaticky zvýšíte.

  • Kvalitní zámek. Máte-li ve vratech dveře, musíte je opatřit bezpečnostním zámkem. Je to nejslabší místo vrat a pro zloděje jasný cíl. Proto do bezpečnostního zámku opravdu investujte.

  • Magnetická a pohybová čidla. Elektrická ochrana garáže je jistota. Můžete si nechat nainstalovat magnetická čidla na vrata i pohybová čidla do prostoru garáže, která při pohybu spustí alarm. Součástí ochrany domu a garáže může být i praktický kamerový systém.

  • Zabezpečený přechod z garáže do domu. Když už se do vaší garáže dostane neoprávněná osoba, můžete mu ztížit přístup do vašeho domu. To znamená zabezpečit i dveře, které vedou z garáže do domu, případně i například zamřížovat okýnko, kterým by mohl zloděj z garáže do domu vniknout.

  • Hlídací pes. Jestliže máte hlídacího psa, mohl by mít alespoň přes zimu svůj pelech přímo v garáži. Určitě by nezvaného hosta vyplašil. Možné efektivněji než hlasitý alarm.

Zloději míří často přes garáž do domu

Zabezpečení garáže je součástí zabezpečení vašeho domu. Statisticky je opravdu dokázáno, že zloději velmi často nemíří do garáže, ale přes garáž do domu. Vyčkají, až budete na dovolené a snaží se přes garáž vniknout do domu. I proto se vyplatí investovat do zabezpečení mezi garáží a domem plus zvážit připojištění garáže.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE