Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Velikonoční dekorace na poslední chvíli 2019

Máme zde tipy na velikonoční výzdobu na poslední chvíli. Vyrobte si s námi jednoduchý přírodní věnec nebo vystřihovaná vajíčka do oken.
blog

Co znamená "životnost plastových oken"

Životnost plastových oken se počítá na dlouhá desetiletí za předpokladu, že se o okna budete vhodně starat. Podstatná je také kvalita použitého materiálu a odborná montáž. S kvalitními plastovými okny budete mít vystaráno na dlouho.
blog

Kdy má ještě cenu zachránit dveře

Máte doma starší nevzhledné dveře a zvažujete, jestli rovnou koupit nové, nebo se pokusíte ty staré zachránit? Kdy se to ještě vyplatí a kdy už raděj vybírat nové, vám poradí náš článek.
blog

Rozhovor s interiérovou designerkou

Někdo vsadí při zařizování domova na svůj vkus a cit, jiní raději využijí služeb interiérového designera. Oslovili jsme interiérovou designerku Jarmilu Wilczkovou, která vám prozradí, jak taková práce vypadá a jaké jsou trendy v oblasti oken a dveří.
blog

Výpočet tepelných ztrát obálkovou metodou

Energetické štítky a tepelné ztráty domu - často zmiňované pojmy v souvislosti s nákupem/prodejem nemovitosti a s dotacemi z programu Nová zelená úsporám.
blog

Co se starými roletami

Až vám rolety doslouží, budete stát před otázkou, co s nimi? Nejsnadnější variantou je, že skončí ve sběrném dvoře. Napadnou vás ale nějaké tipy, jak je ekologicky recyklovat a znovu využít?
blog

5 základních typů garážových vrat

Výběr garážových vrat není snadná záležitost, proto vám přinášíme přehled základních typů garážových vrat, abyste se mohli snáze zorientovat, která garážová vrata jsou pro vás ta nej.
blog

Jak vybrat venkovní a vnitřní parapety

Ačkoli se parapety mohou zdát jako nedůležitá součást domu, není tomu tak. Při jejich výběru bychom měli myslet na správný materiál ale i barvu. Více podobností vám přináší náš článek.
blog

Čištění balkónového zasklení - jak na to

Mytí oken většinou nepatří mezi oblíbené činnosti. V tomto článku se dozvíte tipy jak jednodušše umýt velkou zasklenou plochu na vašem balkóně či lodžii. Obdobně můžete postupovat i v zasklené zimní zahradě ovšem bez strachu z výšek.
blog

Co se starými garážovými vraty

Pokud měníte garážová vrata, je potřeba se nějak "zbavit" těch starých. Jednoduše je můžete odvézt sami do sběrného dvora nebo firmou, která montuje nová vrata, či je ekologicky "zrecyklovat" a znovu použít doma či na zahradě.
blog

Jak naložit se starými dveřmi

Staré dveře samozřejmě můžete naložit na vozík a odvézt do sběrného dvora, pojďme se ale podívat na některé kreativní nápady, jak staré dveře znovu smysluplně použít.
blog

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. V tomto článku vám poradíme, jak zabezpečit okna, balkón a interiérové dveře. Pojďme se podívat na praktické vychytávky, se kterými budete klidnější a předejdete mnoha nebezpečným situacím.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE