Zateplená či obyčejná garážová vrataZateplená či obyčejná garážová vrata

Chystáte se pořídit si nová garážová vrata? V první řadě určitě budete řešit konkrétní typ vrat, míra jejich zateplení bude až na druhém místě. Společně s barvou, zabezpečením, designem a například rozhodnutím, jestli mají mít garážová vrata i vstupní dvířka. Tento článek však bude zaměřen na zateplení garážových vrat různých typů.

Ať už si vyberete vrat vyklápěcí, sekční, rolovací, posuvná či dvoukřídlá, zateplení se určitě vyplatí. Hlavně v tom případě, kdy je garáž přímo součástí vašeho rodinného domu. Přesto existují mezi jednotlivými typy vrat rozdíly:

  • vyklápěcí – velmi levná vrata, která se skoro nezateplují
  • sekční – nejoblíbenější vrata, která se prodávají výborně zateplená
  • křídlová – už se používají jen sporadicky
  • rolovací – také se dají zateplit, ale ne tak dobře jako vrata sekční

K zateplování vrat se nejčastěji používají desky na bázi polystyrenu, speciální polyuretanová pěna apod.

Máte nízkoenergetický či pasivní dům?

Jestliže máte nízkoenergetický či pasivní dům a garáž je součástí domu, zatepleným vratům se nevyhnete. V takovém případě patří garážová vrata v podstatě k fasádě domu a jejich parametry tak musí odpovídat zvýšeným požadavkům na tepelnou izolaci.

Ale i když máte klasický dům, určitě oceníte, že se zateplenou garáží ušetříte spoustu energie a v garáži se budete cítit dobře i v chladných měsících. Zateplení garáže dokonce ovlivní i mikroklima v obytné části domu.

Kdy si pořídit nezateplená vrata

Garážová vrata asi nemusíte extra zateplovat v případě, že garáž stojí mimo dům a vy garáž přes zimu nevyužíváte na nic jiného než na parkování svého vozu. V tom případě možná stojí za zvážení varianta bez zateplených garážových vrat. Něco ušetříte, ale na druhou stranu bude v zimě v garáži opravdu nepříjemná teplota. Samotnému autu by to však nemělo vadit.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE