Zateplená či obyčejná garážová vrataZateplená či obyčejná garážová vrata

Chystáte se pořídit si nová garážová vrata? V první řadě určitě budete řešit konkrétní typ vrat, míra jejich zateplení bude až na druhém místě. Společně s barvou, zabezpečením, designem a například rozhodnutím, jestli mají mít garážová vrata i vstupní dvířka. Tento článek však bude zaměřen na zateplení garážových vrat různých typů.

Ať už si vyberete vrat vyklápěcí, sekční, rolovací, posuvná či dvoukřídlá, zateplení se určitě vyplatí. Hlavně v tom případě, kdy je garáž přímo součástí vašeho rodinného domu. Přesto existují mezi jednotlivými typy vrat rozdíly:

  • vyklápěcí – velmi levná vrata, která se skoro nezateplují
  • sekční – nejoblíbenější vrata, která se prodávají výborně zateplená
  • křídlová – už se používají jen sporadicky
  • rolovací – také se dají zateplit, ale ne tak dobře jako vrata sekční

K zateplování vrat se nejčastěji používají desky na bázi polystyrenu, speciální polyuretanová pěna apod.

Máte nízkoenergetický či pasivní dům?

Jestliže máte nízkoenergetický či pasivní dům a garáž je součástí domu, zatepleným vratům se nevyhnete. V takovém případě patří garážová vrata v podstatě k fasádě domu a jejich parametry tak musí odpovídat zvýšeným požadavkům na tepelnou izolaci.

Ale i když máte klasický dům, určitě oceníte, že se zateplenou garáží ušetříte spoustu energie a v garáži se budete cítit dobře i v chladných měsících. Zateplení garáže dokonce ovlivní i mikroklima v obytné části domu.

Kdy si pořídit nezateplená vrata

Garážová vrata asi nemusíte extra zateplovat v případě, že garáž stojí mimo dům a vy garáž přes zimu nevyužíváte na nic jiného než na parkování svého vozu. V tom případě možná stojí za zvážení varianta bez zateplených garážových vrat. Něco ušetříte, ale na druhou stranu bude v zimě v garáži opravdu nepříjemná teplota. Samotnému autu by to však nemělo vadit.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE