Jak důležité je těsnění gaážových vratJak důležité je těsnění garážových vrat

Garáže lidé používají nejen k parkování svého auta, ale funguje často také jako dílna a vůbec prostor, kde se vyřádí domácí kutilové. Garáž nejvíce oceníte v zimním období, kdy je venku zima, bláto a špinavý sníh. V takovém čase si uvědomíte, jak důležité je těsnění garážových vrat. Protože když těsnění funguje, uvnitř garáže je tepleji, do garáže netáhne studený vzduch a v neposlední řadě ani spodem neprotéká voda. Výrobci vrat většinou používají gumové těsnění s dlouhou životností, které je prakticky bezúdržbové.

Jednotlivé typy těsnění

Většina lidí si v dnešní době pořizuje sekční vrata. Jsou totiž ideální v poměru cena – kvalita – design. Všechna sekční vrata jsou prakticky zatěsněna po celém obvodu, proto existují tyto typy těsnění:

  • spodní těsnění – toto těsnění je obvykle navlečeno do hliníkového profilu, který je připevněn ke spodní lamele
  • horní těsnění – stejně jako spodní těsnění je i horní navlečeno do hliníkového profilu, který je tentokrát připevněn k horní lamele
  • boční těsnění – toto těsnění je součástí svislých kolejnic, které bývají našroubovány na ostění z vnitřní strany garáže

Horní i boční těsnění si můžete nechat udělat buď skrytá nebo viditelná, záleží na dohodě s vaším prodejcem garážových vrat.

Přídavné podlahové těsnění

Kromě výše zmíněných těsnění, která jsou u všech sekčních garážových vrat, si můžete ještě přiobjednat speciální přídavné podlahové těsnění. Toto doplňkové těsnění se lepí přímo na podlahu a jeho hlavním úkolem je zabránit protékání vody pod vraty do garáže. Kromě toho nepustí do garáže ani další nepříjemné hosty – prach, špínu, listí apod.

Při výběru prodejce garážových vrat si ideálně vyberte spolehlivou a osvědčenou firmu s historií. Nejlépe ať kromě internetového prodeje provozuje také kamennou prodejnu, kam můžete zajet osobně, domluvit se, poradit se, případně i mít místo, kam se obrátit v případě jakýchkoliv problémů.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE