Rolovací garážová vrata – jednoduchá, levná, bezporuchová

Rolovací garážová vrata – jednoduchá, levná, bezporuchová

Uvažujete, jaký systém garážových vrat zvolit? Jednoduchou, levnou a účinnou variantou jsou rolovací garážová vrata. Vypadají elegantně, jsou bezpečná a můžete si vybrat ze spousty barev a barevných dekorů. Můžete je tak sladit se svým domem, s plotem nebo s vchodovými dveřmi. Lamely se dělají z hliníku či z oceli, navíc mohou být i průhledné a zajistí se tak přirozené osvětlení garáže. Rolovací garážová vrata mají dálkové ovládání, ale mohou se otevírat a zavírat také mechanicky.

Jak a kde rolovací vrata koupit

Ideální je, když si vyberete spolehlivého prodejce se spoustou referencí. Nejlépe z vašeho okolí. Obecně se doporučuje vyhnout se nejlevnějším vratům na internetu. V takovém případě často pokulhává kvalita materiálů, servis či odbornost montáže. Vyberte firmu, která má kamenné prodejny a vy se můžete osobně poradit a vycítit, jestli se jedná o seriózního prodejce. Tak budete mít zaručenu i nadstandardní záruční dobu, odbornou montáž a případný servis.

Takže oslovíte prodejce, ten k vám přijede, vrata zaměří a vyrobí vám je přímo na míru. Společně se domluvíte, kde nejlépe umístit schránku s navíjecím válcem, kam se lamely namotávají. Rolovací vrata doveze, namontuje a ukáže vám, jak s nimi zacházet. Většinou se jedná o vrata bezúdržbová, nemáte tak práci navíc.

Rolovací garážová vrata – ukázka realizace

Rolovací vrata – výhody a přednosti

  • nezaberou téměř žádné místo – ideální pro garáže, kde chcete maximálně využít veškerý prostor (např. na zavěšení kola a lyží apod.)
  • bezpečná a tichá – jsou charakteristická nízkou hlučností, mají zabezpečovací systém proti zlodějům a na každých rolovacích vratech musí být protipádová brzda; proti nadzvednutí jsou chráněna bezpečnostními pružinami
  • jednoduchá a bezporuchová – rolovací vrata fungují jednoduše a nemá se na nich moc co pokazit
  • pro montáž není třeba žádných úprav – snadno se namontují bez dalších stavebních úprav do již postavené garáže
  • bezúdržbová – vrata nevyžadují mazání, utahování, seřizování nebo další odborný servis; v případě poškození lamel je výměna jednoduchá


Rolovací garážová vrata jsou jedním z možných řešení. Existují samozřejmě i další varianty – výklopná vrata, sekční vrata či klasická křídlová vrata. Výběr je na vás. Hodně štěstí!


Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE