Jak probíhá výměna garážových vratJak probíhá výměna garážových vrat

Máte stará garážová vrata, která chcete vyměnit za nová? Nejoblíbenějším řešením jsou sekční vrata. Z hlediska ceny, funkčnosti i designu. Tento článek se tedy zaměřuje na montáž nových sekčních garážových vrat. Sekční vrata mohou být zateplená, lamely jsou velmi pevné a tak jsou vrata zabezpečena proti vniknutí zloděje a v neposlední řadě mají velmi dlouhou životnost. Navíc je jejich montáž velmi jednoduchá, v drtivé většině případů není potřeba stavebních úprav. Celá montáž vám zabere maximálně jedno pohodové odpoledne.

Konkrétní postup výměny vrat

Nejběžnějším řešením je pozvat si na výměnu vrat odbornou firmu, ideálně přímo svého prodejce. Chcete-li si však nová sekční vrata namontovat sami, proč ne. Je to celkem jednoduché, budete potřebovat šroubovák, vrtačku a rozbrušovací pilu. Podívejme se tedy, jak na výměnu vrat krok za krokem:

  • Odstraňte stará vrata. Ze své garáže vysaďte stará vrata, vymontujte či odřežte panty a jiné výstupky, ať je zárubeň rovná a připravená na montáž nových sekčních vrat.
  • Zárubeň překryjte rámem. Když si připravíte rovnou zárubeň, překryjte ji rámem, který ponese kolejnice pro sekce nových vrat.
  • Namontujte sekce. Do připravené kolejnice jednoduše namontujete sekce. Nemusíte nic bourat ani dělat další složité stavební úpravy či si zvát zedníky na zednické práce.
  • Připevněte pohon. Na závěr správně připevněte pohon tak, jak bude uvedeno v návodu, který musí být u nových sekčních vrat přiložený. Máte-li elektrický pohon, jednoduše jej zapojíte do zásuvky.

Sekční vrata se vyrábějí na míru

Když vybíráte garážová vrata, myslete na to, že pro sekční vrata potřebujete mít dostatek místa pod stropem. Na velikosti stavebního otvoru tolik nezáleží, sekční vrata se běžně vyrábějí na míru. Nebudete tak muset nic vybourávat nebo dostavovat. Ať už chcete vyměnit vrata pro garáž u svého rodinného domu nebo pro průmyslový objekt, sekční vrata jsou v současné době zdaleka nejvýhodnější. Navíc si můžete montáž vrat udělat svépomocí.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE