Nejčastější poruchy garážových vrat - jak se jim vyhnoutNejčastější poruchy garážových vrat – jak se jim vyhnout

Ať už máte garážová vrata sekční, rolovací, posuvná či vyklápěcí, je potřeba dbát na jejich správné používání a údržbu. I přesto se občas stane, že je potřeba garážová vrata opravit. Aby byla oprava co nejmenší a nejlevnější, vyplatí se nechat si dělat pravidelné kontroly a servis vrat firmou, která vám je montovala. Začněme tedy tím, jaké nejčastější poruchy garážová vrata mívají:

  • Prasklá pružina či lanko. Tady se jedná nejspíše o „únavu materiálu“. Přetrhnutí lanka či pružiny těžko předejdete. Když už se taková věc stane, stačí zavolat firmu, která vám vrata montovala a ta by měla také zajistit rychlý a odborný servis. V tomto případě výměnu lanka či pružiny.

  • Závada elektroniky. Někdy dojde z různých důvodů k poruchám elektroniky či elektroinstalace. Opět tomu můžete předejít pravidelnými kontrolami a servisem. Když už se s elektronikou něco stane, je potřeba zavolat si na opravu či výměnu odborníky.

  • Porucha pohonu vrat. Pohony a motory vrat se občas pokazí. Na jejich chod nemáte příliš velký vliv. Když už se něco stane, povolejte odbornou servisní firmu. Motor či pohon buď opraví nebo vymění.

  • Mechanické poškození lamel. Lamely mohou být poškozeny extrémním větrem nebo například nárazem vozidla. Některé firmy vám vymění prasklé či jinak poškozené lamely nebo namontují kompletní nové moderní lamely.

  • Spodní těsnění. Celkem častým problémem bývá během let opotřebení spodního těsnění vrat. Životnost tohoto těsnění můžete zvýšit jeho pravidelným čištěním, stejně tak jako čištěním vjezdu, kam těsnění dosedá. V případě opotřebení spodního těsnění není problém jej vyměnit.

Řešení: pravidelné prohlídky a servis vrat

Uvažujete-li, jak se vyhnout poruchám garážových vrat, je potřeba dodržovat vše, co vám prodejce o vratech řekne. Péče o garážová vrata není složitá a rozhodně stojí za to věnovat jim trochu času. Dále se vyplatí nechat si jednou za čas (třeba jednou za dva roky) pozvat odborníka, aby vrata zkontroloval a v případě jakýchkoliv problémů včas opravil. Zamezíte tak problematičtějším poškozením, které by vás na konci stály mnohem více peněz. Můžete si v rámci kontroly nechat vrata vyčistit či znovu nalakovat, předejdete tak nákladnějším opravám.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE