Nejčastější poruchy garážových vrat - jak se jim vyhnoutNejčastější poruchy garážových vrat – jak se jim vyhnout

Ať už máte garážová vrata sekční, rolovací, posuvná či vyklápěcí, je potřeba dbát na jejich správné používání a údržbu. I přesto se občas stane, že je potřeba garážová vrata opravit. Aby byla oprava co nejmenší a nejlevnější, vyplatí se nechat si dělat pravidelné kontroly a servis vrat firmou, která vám je montovala. Začněme tedy tím, jaké nejčastější poruchy garážová vrata mívají:

  • Prasklá pružina či lanko. Tady se jedná nejspíše o „únavu materiálu“. Přetrhnutí lanka či pružiny těžko předejdete. Když už se taková věc stane, stačí zavolat firmu, která vám vrata montovala a ta by měla také zajistit rychlý a odborný servis. V tomto případě výměnu lanka či pružiny.

  • Závada elektroniky. Někdy dojde z různých důvodů k poruchám elektroniky či elektroinstalace. Opět tomu můžete předejít pravidelnými kontrolami a servisem. Když už se s elektronikou něco stane, je potřeba zavolat si na opravu či výměnu odborníky.

  • Porucha pohonu vrat. Pohony a motory vrat se občas pokazí. Na jejich chod nemáte příliš velký vliv. Když už se něco stane, povolejte odbornou servisní firmu. Motor či pohon buď opraví nebo vymění.

  • Mechanické poškození lamel. Lamely mohou být poškozeny extrémním větrem nebo například nárazem vozidla. Některé firmy vám vymění prasklé či jinak poškozené lamely nebo namontují kompletní nové moderní lamely.

  • Spodní těsnění. Celkem častým problémem bývá během let opotřebení spodního těsnění vrat. Životnost tohoto těsnění můžete zvýšit jeho pravidelným čištěním, stejně tak jako čištěním vjezdu, kam těsnění dosedá. V případě opotřebení spodního těsnění není problém jej vyměnit.

Řešení: pravidelné prohlídky a servis vrat

Uvažujete-li, jak se vyhnout poruchám garážových vrat, je potřeba dodržovat vše, co vám prodejce o vratech řekne. Péče o garážová vrata není složitá a rozhodně stojí za to věnovat jim trochu času. Dále se vyplatí nechat si jednou za čas (třeba jednou za dva roky) pozvat odborníka, aby vrata zkontroloval a v případě jakýchkoliv problémů včas opravil. Zamezíte tak problematičtějším poškozením, které by vás na konci stály mnohem více peněz. Můžete si v rámci kontroly nechat vrata vyčistit či znovu nalakovat, předejdete tak nákladnějším opravám.


Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE