Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Revize garážových vrat, dveří a oken po zimě

Ačkoli letošní zima nepatřila k těm silnějším, je kontrola domu přesto na místě. Věnujte hodinku kontrole těsnění, pantů a celkově dobré funkčnosti oken, dveří i garážových vrat. Jak na tom vám poradí náš článek.
blog

Mráz a garážová vrata

Při nákupu garážových vrat je jejich tepelná izolace jedním z aspektů, na které je potřeba se zaměřit. Obecně však platí, že většina garážových vrat 100% netěsní a funguje jako tepelný most. Pojďme se podívat blíže na problematiku úniku tepla skrze garážová vrata.
blog

Citlivá místa garážových vrat a jejich údržba

Existují různé typy garážových vrat, nejčastější jsou sekční a rolovací vrata. Každý typ garážových vrat se udržuje trochu jinak, ale v tomto článku se na údržbu podíváme obecně.
blog

Montáž garážových vrat - obecné zásady

Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Jestliže jste dostatečně zruční a šikovní, máte-li potřebné vybavení, neměla by vám montáž vrat zabrat déle než jedno odpoledne. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Jak je to se zárukou a případnou reklamací, pokud si garážová vrata namontujete sami, vám prozradí náš článek.
blog

Při výběru garážových vrat nezapomeňte zohlednit jejich pohon

Tak jako existují různé typy garážových vrat, tak existují různé pohony vrat. Vratové pohony se liší silou, rychlostí a množstvím funkcí. S výběrem konkrétního typu vám nejlépe poradí odborníci, tedy firma, od které pohon garážových vrat kupujete. Ale abyste věděli z čeho konkrétně můžete vybírat, přečtěte si náš článek.
blog

Sekční garážová vrata – nejčastější otázky

Jistě vás před samotným nákupem sekčních garážových vrat napadá spousta otázek - jak je to s těsněním vrat, doplňky, možnostmi otevírání či materiálem, ze kterého jsou vrata vyrobena. Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinese náš článek.
blog

Garážová vrata – jaká je nabídka

Nabídka garážových vrat je široká, můžete vybírat ze sekčních nebo rolovacích vrat. Navíc je zde možnost volit z bohaté nabídky barev, doplňků a vzhledu. Výhody a nevýhody obou typů se dozvíte v našem článku.
blog

Garážová vrata a vchodové dveře v jednotném stylu

Při výběru oken, dveří či garážových vrat nedbáme jen na funkční stránku, ale také na design. Proto je ideální snažit se sladit tyto prvky k sobě. Jak na to se dozvíte v našem článku.
blog

Garážová vrata posuvná do boku

blog

Jak probíhá montáž garážových vrat

Montáž garážových vrat v drtivé většině případů provádí firma, u které jste si vrata koupili. Šikovný kutil by zvládl montáž nejspíše sám, ale v takovém případě bývá problém s nárokem na případnou reklamaci. Proto se určitě doporučuje svěřit montáž garážových vrat odborníkům. Přesto se v tomto článku zevrubně podíváme, v jakých krocích montáž vrat probíhá.
blog

Doplňky ke garážovým vratům – dvířka, okna, zámky aj.

V současné době jsou suverénně nejoblíbenější sekční garážová vrata, k nimž si můžete vybrat z bohaté nabídky doplňků - dveře, okna, madla, zámky. Většina z doplňků se dá ovšem namontoval i na jiný typ vrat. Zeptejte se na našich pobočkách, kde vám rádi ochotně poradí při výběru doplňků pro vaše garážová vrata.
blog

Jak důležité je těsnění garážových vrat

Garáž není jen místo pro kryté stání vašeho auta, ale také často funguje jako dílna. Kvalitní těsnění tak oceníte především v zimě. V garáži je tepleji, netahne tam studený vzduch a nezátéká vám tam voda. Nejčastěji se používá gumové těsnění, které je bezúdržbové a má dlouhou životnost.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE