Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Mráz a garážová vrata

Při nákupu garážových vrat je jejich tepelná izolace jedním z aspektů, na které je potřeba se zaměřit. Obecně však platí, že většina garážových vrat 100% netěsní a funguje jako tepelný most. Pojďme se podívat blíže na problematiku úniku tepla skrze garážová vrata.
blog

Citlivá místa garážových vrat a jejich údržba

Existují různé typy garážových vrat, nejčastější jsou sekční a rolovací vrata. Každý typ garážových vrat se udržuje trochu jinak, ale v tomto článku se na údržbu podíváme obecně.
blog

Montáž garážových vrat - obecné zásady

Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Jestliže jste dostatečně zruční a šikovní, máte-li potřebné vybavení, neměla by vám montáž vrat zabrat déle než jedno odpoledne. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Jak je to se zárukou a případnou reklamací, pokud si garážová vrata namontujete sami, vám prozradí náš článek.
blog

Kam se hodí rolovací vrata

Rolovací vrata jsou, po sekčních vratech, druhým nejoblíbenějším typem - zabírají minimum místa, jsou levná a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Mají široké spektrum použití, do klasický garáží, průmyslových budov či skladů. Navíc nemusíte v drtivé většině případů dělat žádné stavební úpravy.
blog

Při výběru garážových vrat nezapomeňte zohlednit jejich pohon

Tak jako existují různé typy garážových vrat, tak existují různé pohony vrat. Vratové pohony se liší silou, rychlostí a množstvím funkcí. S výběrem konkrétního typu vám nejlépe poradí odborníci, tedy firma, od které pohon garážových vrat kupujete. Ale abyste věděli z čeho konkrétně můžete vybírat, přečtěte si náš článek.
blog

Sekční garážová vrata – nejčastější otázky

Jistě vás před samotným nákupem sekčních garážových vrat napadá spousta otázek - jak je to s těsněním vrat, doplňky, možnostmi otevírání či materiálem, ze kterého jsou vrata vyrobena. Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinese náš článek.
blog

Časté mýty o garážových vratech

Uvažujete o nákupu nových garážových vrat? Ať už si vyberete vrata sekční či rolovací, nebojte se mýtů, které kolem vrat kolují, ale raději si zjistěte reálné informace u spolehlivého výrobce či prodejce. Na každou garáž totiž existují vhodná vrata, která budou splňovat vaše požadavky.
blog

Garážová vrata – jaká je nabídka

Nabídka garážových vrat je široká, můžete vybírat ze sekčních nebo rolovacích vrat. Navíc je zde možnost volit z bohaté nabídky barev, doplňků a vzhledu. Výhody a nevýhody obou typů se dozvíte v našem článku.
blog

Garážová vrata a vchodové dveře v jednotném stylu

Při výběru oken, dveří či garážových vrat nedbáme jen na funkční stránku, ale také na design. Proto je ideální snažit se sladit tyto prvky k sobě. Jak na to se dozvíte v našem článku.
blog

Garážová vrata posuvná do boku

blog

10 rad pro výběr garážových vrat

Investice do kvalitních garážových vrat je tedy na místě. Nejspíše budete volit ze dvou variant – sekční vrata nebo rolovací vrata. Obě varianty mají svá pro a proti. Co je při výběru, ale nejdůležitější jsou vaše konkrétní požadavky a skutečnost, jaké dispozice má vaše garáž. V tomto článku se podíváme, na co všechno byste měli při výběru garážových vrat myslet, a jaké otázky si zodpovědět.
blog

Jak probíhá montáž garážových vrat

Montáž garážových vrat v drtivé většině případů provádí firma, u které jste si vrata koupili. Šikovný kutil by zvládl montáž nejspíše sám, ale v takovém případě bývá problém s nárokem na případnou reklamaci. Proto se určitě doporučuje svěřit montáž garážových vrat odborníkům. Přesto se v tomto článku zevrubně podíváme, v jakých krocích montáž vrat probíhá.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE