Kdy vyměnit garážová vrata nebo jejich část

Kdy vyměnit garážová vrata nebo jejich část

  • Publikováno: 7.6.2018
  • Kategorie: Garážová vrata

Garážová vrata, tak jako každá věc, mají určitou životnost. Jestliže máte už stará vrata, je ke zvážení, kdy je bude potřeba vyměnit. Možná ještě plní svou funkci, ale určitě ne tak, jak byste si ideálně představovali. V tomto článku se podíváme na znaky, které už naznačují, že je potřebná výměna starých garážových vrat za nové.

V minulosti se u garáží používala hlavně klasická dvoukřídlá vrata, která se musela otevírat ručně. Nejčastěji se jednalo o těžká plechová vrata, která už dnes mají to nejlepší za sebou. Dnes jsou naopak moderní a nejpoužívanější sekční garážová vrata, případně rolovací, výklopná nebo posuvná vrata.

Kdy a proč se garážová vrata mění

Důvody pro výměnu vrat jsou různé, ten základní je jednoduchý – když se starými už nejste spokojeni. Pojďme se podívat i na další důvody:

  • Vrata jsou stará. Když už máte vrata opravdu dlouho, potřebují natřít a opravit, možná přišel čas na výměnu. Nemusíte znovu investovat do opravy a nátěru, ale rovnou si kupte garážová vrata nová.
  • Výměna vrat je ekonomicky výhodná. Když stará vrata netěsní, máte v garáži zimu, když je garáž součástí domu, utíká vám teplo i z domu a vy si za vytápění připlatíte. Jednou přijde čas, že se oprava starých vrat nevyplatí.
  • Když vás unavuje vrata otevírat a zavírat. U starých vrat nebývá dálkové ovládání na otevírání dveří. Když si všimnete, že často parkujete raději venku než složitě otevírat a zavírat těžká vrata, je čas na výměnu.
  • Nová vrata jsou bezpečnější. Přes stará vrata se často lehce do garáže dostanou zloději, což je u nových garážových vrat podstatně složitější.
  • Výměna i kvůli vzhledu. Možná máte nový dům, novou fasádu, nové vchodové dveře a okna a stará vrata, která se svým okolím neladí. I to je dobrý důvod k výměně vrat.

Výměna částí vrat

Když nemáte garážová vrata ještě moc dlouho a máte s nimi problémy, často stačí vyměnit jen některou jejich část. Nejčastěji to mohou být poškozené lamely, porouchaný pohon nebo nefunkční dálkové ovládání otevírání vrat. Všechny tyto problémy vyřeší technik, který vám vrata montoval, případně poradí firma, která garážová vrata prodává. Například výměnu baterie u garážových vrat zvládnete jistě i sami.

Nová garážová vrata samozřejmě něco stojí, pro lepší představu si najděte ceník garážových vrat, který najdete na každém profesionálním webu prodejců vrat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE