Doplňky ke garážovým vratům - dvířka, okna, zámkyDoplňky ke garážovým vratům – dvířka, okna, zámky aj.

V současné době jsou suverénně nejoblíbenější sekční garážová vrata. Popisované doplňky jsou proto myšleny k sekčním vratům, ale většina z nich se dá zahrnout či namontovat i do jiných typů garážových vrat. Výběr konkrétních garážových vrat není sám o sobě jednoduchý – když už zvolíte typ, musíte ještě vybrat barvu, materiál a také doplňky. Mezi hlavní doplňky, o kterých budete nejspíše uvažovat patří zabudovaná dvířka, okna, doplňující zámky či madla.

Pojďme se blíže podívat na jednotlivé doplňky:

  • Zabudovaná dvířka. Dveře ve vratech garáže jsou velmi praktické. Nemusíte tak při každém vstupu či odchodu z garáže otevírat celá vrata. Dvířka se většinou vyrábějí dostatečně zabezpečená a dobře utěsněná, aby do garáže nevnikl zloděj a abyste nepřicházeli o teplo. Zabudovaná dvířka jsou rozhodně funkční a praktický doplněk.

  • Zabudovaná okna. Do sekčních vrat si můžete nechat celkem jednoduše zabudovat různé typy a velikosti oken. Nejedná se o klasická okna, ale speciální okna pro vrata s nárazuvzdorným bezpečnostním sklem. Okno ve vratech je příjemné hlavně pro ty z vás, kteří v garáži kromě parkování také občas pracují. Sluneční světlo je vždy příjemnější než umělé osvětlení.

  • Doplňující zámky. Garážová vrata sama o sobě jsou zabezpečená, že je nelze jen tak otevřít. Můžete si však pořídit ještě doplňující zámek, který je velmi účinný na zajištění vrat v zavřené poloze. Do garáže se vám přes něj nepovolaná osoba nedostane.

  • Madla pro ruční otevírání vrat. Součástí všech sekčních garážových vrat jsou speciální madla k ručnímu otevírání vrat. U prodejce vrat si můžete vybrat dekorativní madla, která dokreslí celkový design vašich garážových vrat.

Další doplňky vrat

Mezi další doplňky patří speciální spodní těsnění vrat, elektrické pohony či dálkové ovládání. Cokoliv budete potřebovat o garážových vratech vědět, zeptejte se svého prodejce. Určitě vám rád zodpoví veškeré dotazy, poradí a pomůže se správným výběrem vrat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE