Garážová vrata posuvná do boku

Garážová vrata posuvná do boku

V posledních letech se do popředí obliby majitelů garáží dostávají boční sekční vrata. Tato garážová vrata fungují stejně jako klasická sekční vrata, jen se místo pod strop garáže zasouvají do boku, na zeď garáže. Tato posuvná vrata mají několik výhod a pro některé garáže jsou ideálním řešením funkčních vrat. Navíc nic neztrácejí na svých vlastnostech. Samozřejmě záleží na tom, jaký konkrétní typ posuvných garážových vrat si vyberete a jakého zvolíte výrobce/prodejce.

Rychleji se dostanete do garáže

Garážová vrata posuvná do boku mají jednu drobnou, ale praktickou výhodu. Tou je skutečnost, že nemusíte vrata otevírat celá a čekat, až se vyšplhají ke stropu. Chcete-li do garáže jen vejít, stačí vrata jen částečně pootevřít. To platí jak pro ruční ovládání, tak pro dálkové ovládání. Nové typy bočních sekčních vrat umožňují otevírání po chvíli zastavit. Taková drobnost se hodí, nemusíte čekat a nemusíte garáž otevírat naplno, když si jdete do garáže třeba pro kolo nebo pro kočárek.

Získáte prostor u stropu garáže

Možná máte nízkou garáž nebo nevýhodný sklon střechy a klasická sekční vrata se zasouváním pod strop by vás omezovala. I když máte dost vysokou garáž, třeba se vám bude prostor pod stropem hodit k něčemu jinému. Lidé si v garážích dávají instalují pod strop například držáky na kanoe, kajaky, surfovací prkna, ale také na lyže či jiné větší předměty, které se používají jen sezónně.

Dlouhá životnost, jednoduchá montáž

Sekční vrata obecně patří k nejoblíbenějším. Jsou cenově dostupná, mají velmi dlouhou životnost, jednoduše se udržují. Teoreticky si je můžete i sami namontovat, ale doporučuje se pro montáž využít služeb dodavatelské firmy. Jednak mají s montáží vrat každodenní zkušenosti a navíc by mohli dělat problémy v případě, že budete na garážových vratech něco nedejbože reklamovat.

Sekční vrata jsou tvořena z několika sekcí, které mají přerušený tepelný most a spolu s celoobvodovým elastickým těsněním zaručují skvělé tepelně-izolační vlastnosti garážových vrat.

Tento typ vrat v nabídce nemáme, ale rádi Vám pomůžeme s výběrem klasických sekčních vrat s otvíráním ke stropu.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE