Revize garážových vrat, dveří a oken po zimě

Revize garážových vrat, dveří a oken po zimě

  • Publikováno: 5.3.2018
  • Kategorie: Garážová vrata

Dlouhá zima je už u konce a jaro pomalu klepe na dveře. Je čas zkontrolovat po zimě svá garážová vrata, okna a dveře. Ačkoli letošní zima nepatřila k těm silnějším, přesto je kontrola domu určitě na místě. Práce na zahradě už skoro volají, věnujte také hodinku kontrole těsnění, pantů a celkově dobré funkčnosti oken, dveří i garážových vrat. Poctivou kontrolou a případnými opravami prodloužíte jejich životnost a hlavně budou fungovat tak, jak mají.

Špatné těsnění má spoustu negativních následků

Nejnáchylnějším na poškození během zimy bývá těsnění. A to všude – na oknech, na vchodových dveřích i u garážových vrat. Zteřelé, poškozené či chybějící těsnění vás může stát spoustu nervů a také peněz. Do domu vám může táhnout, díky rozdílné teplotě okolo oken a ve zbytku domu bude docházet k rosení a vlhnutí, z čehož pramení i vznik plísní. Plesnivět může okolní omítka i samotné těsnění. A to je samozřejmě dost nepříjemná situace, protože se rapidně zhoršuje domácí klima.

Vrata i dveře po zimě promažte

Kromě těsnění se podívejte i na panty. Alespoň jednou za rok je potřeba je promazat, u oken, u dveří i u garážových vrat. Právě garážová vrata dostávají v zimě nejvíce zabrat, podpořte jejich hladké fungování a promažte je. Na místě je i kontrola kolejnic a jejich mechanické vyčištění. Na promazání se používá klasická vazelína, silikonový olej či jiné přípravky. Nejlepší je, když vám poradí přímo firma, která vám prováděla montáž garážových vrat.

Seřízení a jarní mytí oken

K údržbě po zimě patří také seřízení oken a dveří. Jednou za rok je dobré pozvat si odborníka, který vaše okna a dveře zkontroluje a případně i seřídí. Nevolejte ho až tehdy, když vám okna drhnou. Raději investujte pár stovek korun do preventivních pravidelných prohlídek. Určitě se to vyplatí.

Po zimě spousta lidí dělá tzv. jarní úklid. To platí i pro okna, dveře i vrata. Vezměte vodu s lehkým čistícím prostředkem a poctivě okna i dveře umyjte. Alespoň jednou ročně si to zaslouží. Tipy a babské rady na mytí oken, které vám práci zjednoduší a zrychlí, naleznete v našem dalším jarním článku "Nejrůznější tipy na mytí oken".

    Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE