blog

Mráz a garážová vrata

  • Publikováno: 13.2.2018
  • Kategorie: Garážová vrata

Při nákupu garážových vrat je jejich tepelná izolace jedním z aspektů, na které je potřeba se zaměřit. Samozřejmě záleží na tom, co od svých nových vrat očekáváte. Obecně však platí, že většina garážových vrat 100% netěsní a funguje jako tepelný most. Klasická sekční garážová vrata propouštějí trochu tepla mezi lamelami, nejčastěji však proniká teplý vzduch z garáže v horní části otvoru, což bývá způsobeno nedostatečným zatěsněním horní sekce vrat k otvoru garáže. Je tedy potřeba klást důraz na kvalitní těsnění po obvodu vrat.

Garáž mimo dům a garáž jako součást domu

Požadavky na kvalitní těsnění garážových vrat bývají vyšší v případě, že je garáž součást domu. To znamená, že je vytápěná a úniku tepla je škoda. V tom případě uvažujte o kvalitněji zateplených vratech s důrazem na dobré těsnění. Jako tepelný most mohou fungovat i integrované vstupní dveře, které na přání zákazníka bývají součástí vrat.

Máte-li garáž stojící samostatně mimo dům, pak asi tolik nezáleží na dokonalém těsnění (v případě, že garáž nevytápíte). V takovém případě budete spíše volit levnější garážová vrata s horšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Každý výrobce má jiné parametry

Každá garážová vrata jsou trochu jiná. Výrobci by měli u vrat uvádět jejich tepelnou propustnost. Díky tomuto parametru tak můžete srovnat vrata od různých výrobců. Na tepelnou propustnost zákazníci většinou příliš nehledí, protože jim tato hodnota nic neříká. Toto má smysl až při konkrétním srovnání.

Kromě tepelné izolace vás bude hlavně zajímat konkrétní typ garážových vrat (sekční, rolovací, výklopná aj.), materiál, ze kterého jsou vrata vyrobena, jejich cena a v neposlední řadě design, protože garážová vrata by měla ladit i s dalšími prvky (vchodové dveře, fasáda apod.).

Ať už budete nakupovat jakákoliv vrata, určitě se doporučuje vybrat takového prodejce, který kromě internetové prezentace provozuje také kamenné obchody. Tam se totiž můžete osobně poradit, zeptat se na to, co vás zajímá a v případě potřeby máte místo, kam zajít, když nastanou jakékoliv problémy.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE