Montáž garážových vrat – několik obecných zásad

Montáž garážových vrat – několik obecných zásad

Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Jestliže jste dostatečně zruční a šikovní, máte-li potřebné vybavení, neměla by vám montáž vrat zabrat déle než jedno odpoledne. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Protože když uděláte při montáži chybu, ponesete si i sami zodpovědnost za případné škody. Pro montáž garážových vrat svépomocí existuje i několik obecných zásad, kterých byste se měli držet:

  • Vyberte vhodný typ vrat. Ještě před samotnou montáží musíte zvolit vhodná vrata. Jaká vrata se do vaší garáže hodí? Máte před garáží místo na výklopná vrata? Máte místo pod stropem garáže na sekční vrata? Správný výběr vrat je základ i pro bezproblémovou montáž vrat. Porovnejte ceny sekčních a rolovacích garážových vrat.

  • Sežeňte si potřebné vybavení. K instalaci nových garážových vrat budete potřebovat i specifické vybavení, ale nic, co nemá doma šikovný kutil – vrtačka, vodováha, pila na železo, svěrky, šroubováky apod.

  • Držte se návodu. Každý výrobce přikládá k novým garážovým vratům návod. Moderní vrata jsou jako skládačka, když komponenty sestavíte přesně dle návodu, mělo by vše fungovat.

  • Proveďte důkladnou kontrolu. Po namontování vrat pořádně zkontrolujte funkčnost. Jestliže se vám zdá, že někde něco nesedí, chybu opravte nebo i přizvěte odborníky. Správná montáž je základem dlouhé životnosti každých garážových vrat.

  • Jestli máte pochybnosti, nechte montáž odborníkům. Jestli se na montáž svépomocí necítíte, povolejte odborníky. Každý prodejce vrat nabízí i jejich montáž. Cena montáže není nikterak závratná a vy budete mít jistotu, že jsou vrata namontována správně.

Proč svěřit montáž vrat odborníkům

Důvodů je hned několik. Na prvním místě je správná funkčnost vrat. Jestliže vám vrata namontuje přímo jejich prodejce, máte jistotu, že už má s montáží dlouholeté zkušenosti. Navíc v takovém případě máte nárok na reklamaci jakéhokoliv problému, což u montáže svépomocí neplatí. Chcete-li si namontovat vrata sami, můžete ztratit třeba jen jeden šroubek či jiný komponent a máte problém. Výrobci prodávají vrata rozložená, ale náhradní komponenty nepřikládají. Narazí-li zkušená montážní firma na jakékoliv problémy, umí je rychle a efektivně řešit. Právě díky dlouholetým zkušenostem a každodenní práci s garážovými vraty.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Chcete-li si vrata namontovat sami, férový prodejce vás bude podporovat alespoň na dálku, můžete si zavolat pro radu, v případě nutnosti i montážní tým objednat. 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE