Nejčastější otázky kolem sekčních garážových vratSekční garážová vrata – nejčastější otázky

Jestliže si chcete pořídit sekční garážová vrata, určitě vás před samotným nákupem napadá spousta otázek. Na základě dlouhodobých zkušeností jsme pro vás v tomto článku vybrali několik základních otázek ohledně garážových vrat. Sekční garážová vrata jsou nejprodávanější a nejrozšířenější. Jsou velmi praktická a nezabírají místo, protože se otevírají pod strop garáže. Na co se tedy lidé nejčastěji ptají? Otázky jsme shrnuli do několika kategorií.

1. Tepelná izolace sekčních garážových vrat

Spousta otázek se týká tepelné izolace vrat. Existují různé typy vrat. Je potřeba si zjistit, jestli je použito těsnění nejen po obvodu vrat, ale také ve spojích jednotlivých sekcí, aby vrata izolovala jako celek. Izolační hodnota se tak pohybuje kolem U=0,5 W/m2K. Na trhu jsou k dostání i dražší sekční garážová vrata, která jsou speciálně zateplená. Další možností, jak zvýšit tepelnou izolaci vrat, je nákup umělohmotného profilu, který se montuje společně se zárubní vrat a zvýší kvalitu izolace o desítky procent.

2. Integrované vstupní dveře ve vratech

Často se hodí mít v garážových vratech ještě vstupní dveře, abyste nemuseli vždy otevírat celá vrata. Už při výběru sekčních garážových vrat na tuto variantu myslete a vyberte si vrata se vstupními dveřmi. Následné změny v podstatě nejsou možné. Podívejte se i na to, jak je vysoký práh u vstupních dveří. Někdy je totiž příliš vysoký, což je nepraktické, třeba když chcete vstupem jen provést kolo. Nabídka je široká, proto máte na výběr i u takovýchto detailů. Navíc si můžete navrhnout sekční garážová vrata v našem konfigurátoru, kde si zvolíte velikost, barvu i doplňky.

3. Možnosti otevírání garážových vrat

Existují dvě základní možnosti otevírání. Buď manuálně nebo pomocí motoru. V případě použití motorového otevírání se používá několik variant – nástěnné tlačítko, klíčový spínač či dálkové ovládání. Každá z variant má něco do sebe. V případě výpadku elektrické energie se vrata odemknou nouzovým zámkem, odblokujete si motor otevírání a vrata otevřete ručně.

4. Materiál, ze kterého jsou vrata vyrobena

Sekční garážová vrata se vyrábějí z ocelového plechu. Na první pohled sice často vypadají jako plast, ale není tomu tak. Poloizolované panely vrat mají mezi plechy vložen polystyren, plně izolované panely potom mají prostor mezi plechy vyplněn polyuretanem. Můžete si vybrat jakoukoliv barvu vrat i různé zajímavé dekory (dekor dřeva, různé vzory apod.).

5. Montáž sekčních garážových vrat

Z 99 % provádějí montáž vrat firmy, od kterých si vrata koupíte. Správná montáž je důležitá a navíc vám tak platí záruka minimálně 2 roky. Vrata se nejčastěji montují na vnitřní hranu garážového vchodu, aby se ušetřilo co nejvíce místa. Existují i různé způsoby, jak vyřešit jakékoliv problémy s místem nebo vaše speciální požadavky.

Přejeme správný výběr dodavatele vašich garážových vrat a ať vám vydrží co nejdéle!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE