Jak probíhá montáž garážových vratJak probíhá montáž garážových vrat

Montáž garážových vrat v drtivé většině případů provádí firma, u které jste si vrata koupili. Šikovný kutil by zvládl montáž nejspíše sám, ale v takovém případě bývá problém s nárokem na případnou reklamaci. Proto se určitě doporučuje svěřit montáž garážových vrat odborníkům. Veškerá zodpovědnost za správný chod a funkčnost vrat tak zůstává na dodavateli vrat. V tomto článku se zevrubně podíváme, v jakých krocích montáž vrat probíhá. Každý typ vrat má trochu jiný postup montáže, ale obecně montáž vypadá zhruba následovně:

1/ Zaměření stavebního otvoru. V první řadě přijede technik a přesně zaměří vaši garáž a vše s vámi bude konzultovat. V této době už máte vybraný konkrétní typ garážových vrat.

2/ Příprava a čištění otvoru. Dalším krokem je vyčištění a příprava stavebního otvoru, kam přijdou garážová vrata.

3/ Montáž rámu. Poté se do otvoru postaví rám, srovná se pomocí vodováhy a se zajistí.

4/ Upevnění vrat. Garážová vrata respektive jejich rám se následně fixně upevní pomocí kotev a vrata se mohou vyzkoušet cvičně otevřít.

5/ Upevnění vodících kolejnic. Dalším krokem je montáž kolejnic, buď na strop nebo na stěnu, dle typu garážových vrat.

6/ Montáž lana, pružin, segmentů. U sekčních vrat se poté nasadí jednotlivé segmenty vrat a spojí se pásy. Dále se namontují lana a pružiny.

7/ Doladění kolejnic. Ještě před přidáním pohonu vrat se sešroubují kolejnice a připraví se tak, aby mohl být přidán elektrický pohon.

8/ Montáž pohonu. Na konci už se jen namontuje elektrický pohon k dálkovému otevírání vrat.

9/ Kontrola funkčnosti. Na závěr se zkontroluje, že garážová vrata perfektně fungují, případně se opraví některé nedostatky a vrata budou předána klientovi.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ garážových vrat, vždy se vyplatí svěřit montáž odborníkům, kteří montují vrata denně. Celá montáž proběhne během několika hodin a vy můžete svá nová garážová vrata začít používat. Při výběru typu vrat se také poraďte se zkušenými odborníky, kteří vám nezávazně doporučí, jaký typ vrat by se do vaší konkrétní garáže nejlépe hodil.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE