Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Zajímavá historie žaluzií a rolet

Stínící technika není výdobytkem moderní doby, v určité podobě funguje už několik tisíc let. Během času se postupně zdokonalovala, v dnešní době si tak můžete vybrat ze spousty variant, jak svůj byt nebo dům zastínit – rolety, závěsy, žaluzie, markýzy, okenice a jejich různé podoby. V tomto článku se podíváme, jak se stínící technika vyvíjela od starověku dodnes.
blog

Jak se čistí markýzy

blog

Co zvolit, venkovní rolety či žaluzie?

Venkovní rolety i žaluzie mají společnou hlavní funkci, zastínit danou místnost. Obě dvě varianty mají své výhody a nevýhody. Venkovní rolety jsou oblíbenější u rodinných domů, venkovní žaluzie zase u bytů. V tomto článku si srovnáme jejich vlastnosti, ale nutno říct, že chybu neuděláte s roletami ani s žaluziemi.
blog

Proč si pořídit předokenní hliníkové elektrické žaluzie

Venkovní hliníkové žaluzie mají nejen stínící funkci. Jsou také výrazným dekorativním doplňkem fasády. Vynikají dlouhou životnostní, můžete s nimi plynule regulovat světlo, nepotřebujete záclony, které chytají prach, zvyšují bezpečnost domu, poskytnou vám naprosté zatemnění a v létě nepustí k vám domů horko. více vám prozradí náš článek.
blog

Venkovní rolety jsou ideální pro francouzská okna

Francouzská okna jsou velká okna, jejichž spodní hrana je zároveň s podlahou. Obecně však platí, že ke každému velkému oknu je také vhodné pořídit zastínění. Pro francouzská okna můžete zvolit vnitřní žaluzie či rolety nebo venkovní žaluzie. Nejpraktičtější je však použití venkovních rolet...zjistěte více v našem článku.
blog

Vnitřní rolety – proti světlu, chladu i hluku

Vnitřní rolety se vyrábějí v mnoha provedeních a před jejich pořízením je třeba zohlednit několik kritérií - uchycení, ovládání, materiál. Interiérové rolety dokáží proměnit každou místnost v útulný a příjemný prostor, přičemž patří k nejlevnější stínící technice. Zjistěte v našem článku, proč jsou tolik oblíbené.
blog

Venkovní žaluzie v různých barvách

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanější stínící prvek pro exteriéry. Jednoduše se ovládají, jsou cenově dostupné a můžete s nimi jednoduše regulovat přísun přirozeného světla do místnosti. Žaluzie zachycují přímé sluneční záření a stíní tak místnost dle potřeby. Jejich výrobci nabízejí venkovní žaluzie v různých barvách. Výběr je už jen na vašem citu pro estetiku a barevnou harmonii.
blog

Venkovní rolety nejen proti světlu, ale i proti hluku a zlodějům

Venkovní rolety mají mnoho funkcí. Základní důvod, proč si lidé rolety pořizují, je zastínění interiéru a ochrana soukromí. Venkovní rolety po spuštění nepropouštějí žádné světlo, uvnitř můžete například spát ve dne jako by byla noc. Používají se u rodinných domů, bytů či průmyslových objektů.
blog

Jakou stínící techniku vybrat pro plastová okna

V článku Vám představíme stínící techniku vhodnou pro plastová okna. Pomůžeme Vám rozhodnout se mezi několika různými druhy stínící techniky a vysvětlíme jejich výhody. Při výběru stínící techniky s námi chybu neuděláte.
blog

Kam zvolit rolety a kam žaluzie

Léto je sice nenávratně za námi, ale slunce dokáže být ostré i v zimě. Proto není rozhodně od věci uvažovat o pořízení stínící techniky i nyní na podzim. Nejčastější volbou bývají rolety či žaluzie, náš článek vám přináší podrobnější informace o těchto dvou typech stínící techniky. Poznáte jejich výhody a přednosti a určitě tak nesáhnete vedle.
blog

Co dělá silný vítr s venkovními roletami a žaluziemi

Pokud se chystáte pořídit svým oknům venkovní žaluzie či rolety, možná vás bude zajímat jejich odolnost či hlučnost v silném větru. Žaluzie i rolety mají svá pro a proti, žaluzie fungují jako bezpečnostní prvek, rolety zase perfektně zatemní. Co se týká hlučnosti, žaluzie jsou na tom o něco hůře, více v článku.
blog

Stínící technika není jen ochrana před sluncem

Mimo ochrany před sluncem má stínící technika mnoho dalších funkcí a praktických využití - pomůže zabezpečit okna, eliminuje hluk, tepelně izoluje a pomáhá nastavit domácí světlo. Ale to není všechno, tento článek zmiňuje i další vlastnosti stínící techniky, které jsou takovým příjemným vedlejším produktem.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE