Venkovní rolety nejen proti světlu, ale i hluku a zlodějůmVenkovní rolety nejen proti světlu, ale i proti hluku a zlodějům

Venkovní rolety mají mnoho funkcí. Základní důvod, proč si lidé rolety pořizují, je zastínění interiéru a ochrana soukromí. Venkovní rolety po spuštění nepropouštějí žádné světlo, uvnitř můžete například spát ve dne jako by byla noc. Nejčastější, nejoblíbenější a nejpraktičtější jsou hliníkové venkovní rolety. Používají se u rodinných domů, bytů či průmyslových objektů. Svým moderním designem se také hodí k novostavbám různých typů. Podívejte se na jejich další vlastnosti.

Rolety jako izolace

Venkovní rolety fungují také jako účinná izolace. Zateplené lamely drží teplo v domě během zimy a chladných dnů (ušetříte až 25 % za vytápění) a naopak chrání proti nadměrnému přehřívání objektu v létě.  Venkovní rolety jsou ideální, jestliže bydlíte blízko cesty, železnice nebo tam, kde je kolem domu hluk. Jejich další funkcí je totiž protihluková ochrana. Dokonale uzavřené lamely dovnitř nepropouštějí téměř žádný hluk. Můžete tak v klidu spát nejen v dokonalé tmě, ale také bez rušivých zvukových elementů z ulice.

Rolety proti zlodějům

Hliníkové rolety už na první pohled odrazují všechny zloděje. Představa, že by se museli dostat přes rolety a poté ještě přes okno, je pro zloděje nemyslitelná. Raději budou volit jinou variantu. Obecně platí, že dům je tak bezpečný, jako jeho nejslabší článek. Proto si určitě také pořiďte kvalitní a bezpečné plastové vchodové dveře s bezpečnostním zámkem (plastové či luxusnější hliníkové). Bezpečnost domu také podpoříte tím, že si necháte zasklít balkón či lodžii.

Ovládání venkovních rolet

Ovládání rolet je velmi jednoduché. U každého typu venkovních rolet si můžete obecně vybrat ze dvou variant:

  • manuální ovládání – klasické manuální ovládání rolet popruhem nebo klikou
  • elektrické ovládání – rolety mohou být na elektrický pohon s automatickým kontrolním systémem a dálkovým ovládáním včetně automatiky


Vyberte si venkovní rolety dle svého vkusu, na výběr je spousta barevných variant.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej 

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE