Francouzská okna jsou ideální pro francouzská okna

Venkovní rolety jsou ideální pro francouzská okna

Francouzská okna jsou velká okna, jejichž spodní hrana je zároveň s podlahou. Tato velká okna jsou stále modernější a používanější. Je to logické, na jižní, východní a západní straně je příjemné mít velká okna a užít si tak více slunce. Obecně však platí, že ke každému velkému oknu je také vhodné pořídit zastínění. Pro francouzská okna můžete zvolit vnitřní žaluzie či rolety nebo venkovní žaluzie. Nejpraktičtější je však použití venkovních rolet. Pojďme se podívat, proč tomu tak je:

  • Perfektní zastínění. Oproti žaluziím, závěsům či římským roletám vám venkovní rolety zastíní místnost tak, že téměř nepoznáte, je-li den či noc. Samozřejmě můžete nechat rolety vytažené třeba jen do jedné třetiny okna a regulovat tak, kolik světla se do místnosti zvenku dostane.

  • Sladění s fasádou. Venkovní rolety jsou také výrazným prvkem, který přispívá ke stylu a celkové estetice domu. Rolety můžete sladit s fasádou nebo i s jinými prvky domu a zahrady.

  • Vyšší zabezpečení domu a oken. Velká okna jsou lákavým místem, kudy mohou zloději vniknout do domu. Venkovní rolety pomáhají váš dům účinně zabezpečit a zloděje odradit. Chrání také okna proti povětrnostním vlivům.

  • Zvuková izolace. Zatažené rolety pomáhání odhlučnit místnost od ruchu z ulice a chrání vás i proti zvědavým pohledům zvenčí.

  • Nepustí dovnitř horko. Jako poslední zde uvádíme asi nejdůležitější vlastnost venkovních rolet. V horkých dnech nepustí teplo dovnitř, ale zadrží ho za oknem. Kdybyste například na jižní straně stínění nepoužívali nebo měli vnitřní stínění, oteplí se místnost hravě i o 10°C.

Markýzy, žaluzie a další možnosti zastínění francouzských oken

Mezi další varianty zastínění francouzských oken patří venkovní žaluzie či markýzy. Žaluzie mají hlavně tu výhodu, že můžete lépe regulovat, kolik slunečního světla pustíte do místnosti. Markýzy jsou zase zajímavým řešením, které se spíše používá k zastínění např. balkónů či teras, ale dají se použít i pro francouzská okna.

Ať už si vyberete jakoukoliv stínící techniku, uvažujte nad elektrickým ovládáním. Je to příjemné, praktické a pohodlné.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE