Kde zvolit rolety a kde žaluzieKam zvolit rolety a kam žaluzie

Zastínění oken se hodí nejen proti vedru a ochraně před ostrým sluncem, ale také k zajištění soukromí či úplnému zatemnění místnosti. Navíc si nemusíte pořizovat drahou klimatizaci. Existuje několik stínících systémů, nejpoužívanější jsou žaluzie a rolety. Oba systémy mají své přednosti a právě podle nich si nejlépe vyberete, co vlastně lépe upotřebíte. Žaluzie nebo rolety?

Žaluzie

Žaluzie jsou soustavou otáčecích lamel, někomu se líbí více, někomu méně. Používají se uvnitř i venku. Venkovní žaluzie mohou být zajímavý prvek fasády a navíc zachycují sluneční paprsky už venku a zabraňují tak přehřívání vnitřního prostoru. To stejné platí i pro rolety. Žaluzie se obecně hodí všude tam, kde chcete využít jejich typickou vlastnost – jednoduchá a přesná regulace prosvětlení interiéru. Žaluzie můžete mít buď hliníkové, nebo dřevěné. Hliníkové jsou levnější, dřevěné mají zase své přírodní kouzlo.

Rolety

Chcete-li pokoj zastínit na 100 %, pak si pořiďte venkovní rolety. Nelze je mít pootevřené tak jako žaluzie, zato však po spuštění nepropustí žádné světlo. Navíc mají i dobré tepelně izolační vlastnosti, tlumí ruch ulice a částečně fungují i jako ochrana proti vniknutí cizích osob do objektu. Rolety se mohou namontovat na rám okna, přímo do okenního prostoru nebo i na fasádu. Existuje spousta druhů rolet, ale v podstatě fungují stejně.

Ovládání a motorizace rolet a žaluzií

Rolety i žaluzie se používají ke stejnému účelu – zastínění. Každá z nich má trochu jiné vlastnosti, proto je konečný výběr na vás a vašich požadavcích. Rolety i žaluzie je možné zakoupit v různých variantách, je můžete si je nechat jednoduše motorizovat či automatizovat.

K dispozici je široká škála ovládání od stylových nástěnných ovladačů, které vysílají radiové povely, až po dálkové ovladače „do ruky“. Moderní ovladače stínící techniky mají však i velké množství různých funkcí, které jsou pro uživatele zajímavé. Například možnost ovládání vícero pohonů jedním ovladačem, naprogramování či automatické ovládání.

Tip: přečtěte si více o příslušenství pro plastová okna

Přejeme hodně štěstí při výběru vhodné stínící techniky – ať už to budou rolety či žaluzie.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE