Co dělá silný vítr s venkovními roletami a žaluziemiCo dělá silný vítr s venkovními roletami a žaluziemi

Uvažujete o koupi nových venkovních rolet či žaluzií? A zajímá vás, jestli při silném větru chrastí? Záleží na jednotlivých typech. Venkovní rolety i žaluzie mají svá pro a proti. Žaluzie fungují také jako bezpečnostní prvek, rolety zase pokoje perfektně zatemní. I když žaluzie chrastí, nejedná se o extrémně nepříjemný zvuk, dá se bez problémů vydržet.

Žaluzie při silném větru chrastí

Fouká-li ostrý nárazový vítr, žaluzie dělají menší rámus. Při silném větru se doporučuje je otevřít, aby se nezničily. Ideální je pořídit si venkovní žaluzie se senzorem a automatickým ovládáním. Žaluzie se tak samy vytáhnou, když čidla zaznamenají silný vítr a tím žaluzie chrání. Můžete si však pořídit i levnější žaluzie, které budete klasicky ovládat „provazem“ a při silném větru je vytáhnete manuálně. Většinou stačí, když lamely otevřete na maximum, vítr je tak nepodebere a žaluzie nechrastí.

Rolety nedělají téměř žádný rámus

Záleží na konkrétním typu rolety, ale obecně platí, že by rolety neměly chrastit ani vydávat jiný zvuk ani při silném větru. Pokud je úplně zatáhnete, zajistí vám v pokoji absolutní tmu. Rolety se dají zatáhnout také tak, že tam zůstanou „mini okýnka“, která trochu světla propouštějí. Samozřejmě s roletami nemůžete regulovat přístup světla do místnosti tak dobře jako s venkovními žaluziemi. Rolety můžete ovládat buď klasicky ručně nebo pomocí spínače na zdi či luxusního dálkového ovládání.

Rolety i žaluzie jako izolace a bezpečnostní prvek

Obě dvě varianty – venkovní rolety i žaluzie – mají některé společné vlastnosti, které určitě oceníte:

  • tepelná izolace – fungují jako ochrana před sluncem a před přehříváním pokoje, v zimě naopak pomáhají udržet teplo v pokoji
  • bezpečnostní funkce – hlavně přes venkovní žaluzie se zloděj jen tak lehce nedostane, ale i rolety mu vniknutí do objektu ztíží
  • protihluková bariéra – zatažené rolety i žaluzie fungují také jako částečná ochrana před hlukem z ulice


Ať už si vyberete rolety či žaluzie, hlavně nakupte u osvědčeného výrobce, který vám zaručí dlouhou životnost a kvalitu stínící techniky.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE