Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Horko v bytě - jak tomu v létě zabránit

Byty, které jsou obráceny k jihu či západu bývají v létě opravdu horké. Situaci můžete zlepšit vhodnou stínící technikou, správným větráním, především v noci, případně použitím klimatizace.
blog

Jaké lamely vybrat do rolet

Venkovní rolety jsou snad nejúčinnější stínící technikou na trhu. Nejen, že spolehlivě udrží teplo venku za okny, také znepříjemní práci zloději, který by vás chtěl navštívit. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti ve výběru lamel...
blog

Příslušenství k předokenním žaluziím a roletám

Venkovní stínící technika nabízí množství doplňků, které vám zpříjemní její užití. Spínací hodiny, sluneční senzor, dálkové ovládání...Které doplňky se budou hodit vám?
blog

Jak ochránit byt před vedrem

Pojďme se společně připravit na horké léto, které tu bude co nevidět. Především městské byty situované k jihu či západu jsou rozpálené tak, že v noci nemůžeme ani usnout. Přinášíme několik typů, jak byt účinně ochladit.
blog

Co se starými roletami

Až vám rolety doslouží, budete stát před otázkou, co s nimi? Nejsnadnější variantou je, že skončí ve sběrném dvoře. Napadnou vás ale nějaké tipy, jak je ekologicky recyklovat a znovu využít?
blog

Běžné poruchy rolet - s čím počítat

Tentokrát vám přinášíme návody a tipy na opravu vnitřních i venkovních rolet. Vnitřní rolety mohou mechanicky poškodit děti nebo domácí mazlíčci, zatímco venkovní čelí povětrnostním vlivům a někdy i pokusům zlodějů o vloupání. Jak tedy na to?
blog

Jak si vybrat správný typ markýzy

Do léta sice nějaký čas zbývá, ale pokud byste měli rádi toto léto markýzu, je třeba se zamyslet nad jejím výběrem. Jakou byste si představovali konstrukci a barvu? Více vám přináší náš článek.
blog

Co se starými žaluziemi

Máte-li doma staré vysloužilé žaluzie, možná přemýšlíte co s nimi. Možností je několik, odvést je do sběrného dvora, domluvit se s prodejncem žaluzií anebo je kretivně využít.
blog

Jak dostat do domu více světla

Podzim a zima jsou ve znamení šedi, nedostatku světla a slunce. Mnoho z nás už se proto těší na jaro, kdy dny budou delší a v domě bude více světla. V článku naleznete tipy jak prosvětlit svůj domov, kde se hned budete cítít příjemněji.
blog

Venkovní žaluzie využijete i v zimě

Venkovní žaluzie mají široké spektrum využití, kromě citlivé regulace přísunu světla do místnosti, pomáhají proti úniku tepla, fungují jako protihluková ochrana či bariéra pro zloděje. Navíc je využijete opravdu po celý rok.
blog

Stínící technika vám pomůže ušetřit v zimě za topení

Pokud máte pocit, že stínící techniku využijete výhradně v létě jako ochranu před horkem, není tomu tak. Široké uplatnění má i v zimě, kdy pomáhá ušetřit náklady na vytápění. Více se dozvíte v našem článku...
blog

Boční markýzy a její alternativy

Markýzy jsou rok od roku populárnější. Kromě výsuvných, výklopných, samostatně stojících jsou zde i svislé markýzy. Kam se hodí, jak se dají kombinovat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte v našem článku.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE