Jaké lamely vybrat do rolet

Jaké lamely vybrat do rolet

  • Publikováno: 25.7.2019 
  • Kategorie: Stínící technika

Venkovní rolety spolu s žaluziemi jsou nejčastější a nejúčinnější stínící technika. Hlavní předností venkovních rolet je skutečnost, že horko nechávají za oknem (oproti vnitřním roletám). Při výběru venkovních rolet můžete volit z mnoha typů lamel. Nejčastější jsou hliníkové lamely, ale i mezi nimi jsou rozdíly. Dále pak můžete mít lamely plastové nebo dřevěné. Hliníkové však na trhu jasně dominují. Díky širokému výběru barevných provedení rolet je můžete jednoduše sladit s fasádou a s dalšími prvky na svém rodinném domě.

Zateplené hliníkové lamely

Nejúčinnější jsou zateplené lamely, které skvěle chrání interiér před tepelnými ztrátami, horkem, ale i před zloději a hlukem z ulice. Hliníkové lamely jsou pevné a spolehlivé, zároveň také ohebné a odolné. Mohou mít nejrůznější barevné provedení, mohou být také perforované. Ve výsledku vypadají hliníkové lamely velmi elegantně, rozhodně lépe než plastové lamely.

Hliníkové lamely se liší svou maximální šířkou i maximální plochou, kterou mohou zaujmout.

Plastové lamely

Plastové lamely jsou křehčí a častěji se mohou poškodit. Na druhou stranu jsou o něco levnější. Častěji se používají u administrativních a komerčních budov. Další vlastnosti plastových lamel jsou víceméně podobné jako u hliníkových lamel.

Zabezpečení venkovních rolet a jejich údržba

Ideální je, když si pořídíte také zámek do spodní lišty, který zvyšuje celkovou bezpečnost vašeho domu. Rolety tak bez klíče nikdo nezvedne ani násilím. Bezpečnostní článkové pružiny, které drží lamely v jedné rovině, navíc brání nežádoucímu mechanickému zdvihnutí. Údržba venkovních rolet je jednoduchá, lamely jsou omyvatelné vodou, v případě poškození lze konkrétní lamelu vyměnit.

Ať už zvolíte jakékoliv typy lamel, s venkovními roletami získáte velké výhody – tepelné úspory, zabezpečení domu, dokonalé zatemnění, snížení hluku z ulice i moderní design.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE