Boční markýza a její alternativy

Boční markýza a její alternativy

  • Publikováno: 14.10.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Markýzy dlouhodobě nabírají na popularitě. Jsou jednoduché, elegantní a relativně levné. Klasické výsuvné nebo výklopné markýzy jsou celkem běžné, ale jak vyřešit boční zastínění. Na trhu jsou i boční markýzy, ale ty nemusí každému vyhovovat. Používají se na pergolách, jako doplněk k výsuvné markýze, na balkónech nebo terasách. Cílem boční markýzy je nejen ochrana před větrem a zapadajícím sluncem, ale také ochrana soukromí.

Alternativy k boční markýze

Boční markýzy mají i své nevýhody. Nejsou stavěné na prudší vítr a někde se nehodí kvůli tomu, že potřebují dva pevné sloupky. Nejlepší alternativou je svislá markýza, které se někdy říká fasádní předokenní markýza. Přitom se dá použít i jinam než před okna, právě namísto boční markýzy. Tato svislá markýza je odolnější proti větru a obvykle máte na výběr i více vzorů a barevných kombinací. Přitom je jejich cena srovnatelná.

Další alternativou jsou výklopné markýzy, které se ale nedají použít úplně svisle. Hodí se spíše na balkóny nebo pro stínění vchodů, oken nebo třeba výkladních skříní. Hlavní přednost je ta, že můžete plynule nastavovat úhel sklopení, čímž regulujete výhled a množství pronikajícího světla. Výklopné markýzy mají velmi pevnou konstrukci a dlouhou životnost.

Boční markýzy v kombinaci s dalšími markýzami

Boční markýzy můžete celkem jednoduše kombinovat i s dalšími markýzami. Z markýz si dokonce můžete postavit „pergolu“. Když si pořídíte samostatně stojící markýzu, která tvoří pomyslnou sedlovou střechu, a ze strany přidáte boční markýzu, získáte venkovní posezení, které vás chrání před slunečními paprsky i pohledy sousedů a kolemjdoucích. Boční markýzy se také používají v kombinaci s klasickými výsuvnými markýzami na terasách, na zahrádkách restaurací nebo kdekoliv jinde.

Ať už si budete pořizovat boční markýzy nebo některé z alternativ bočního stínění, nakupujte nejlépe u osvědčených výrobců/prodejců. Důležité je, aby prodejce provozoval alespoň jednu kamennou prodejnu, kde se můžete osobně poradit a případně tam řešit servis nebo dokonce reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE