Stínící technika vám pomůže ušetřit v zimě za vytápění

Stínící technika vám pomůže ušetřit v zimě za topení

  • Publikováno: 26.10.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Pro většinu lidí představuje stínící technika především prostředek k zastínění interiéru v létě proti slunci a horku zvenku. Zajímavé ale je, že v praxi se stínící technika využívá v zimě téměř stejně často jako v létě. Zatímco v létě se snažíme před prudkými slunečními paprsky a horkem přicházejícím z venku chránit, v zimě má stínící technika jinou funkci – zlepšuje tepelně izolační vlastnosti domu. V kombinaci s kvalitními a dobře těsnícími okny a dveřmi vám pomůže uspořit nemalou částku za vytápění.

Kromě tepelné izolace chrání stínící technika také vaše soukromí a částečně zvyšuje i bezpečnost, kdy např. venkovní rolety působí pro zloděje jako nepříjemná překážka. V neposlední řadě vám stínící technika poskytuje dobrou zvukovou izolaci zvenku, což oceníte především, pokud bydlíte v rušné části města nebo u dopravní komunikace, kde se provoz nezastaví ani v noci.

Dalším pozitivem je design stínící techniky, který může celkově doladit vzhled vašeho domu, obzvlášť pokud je sladíte s vchodovými dveřmi, garážovými vraty a fasádou.

Venkovní žaluzie nebo rolety

Majitelé rodinných domů při výběru stínící techniky volí nejčastěji venkovní rolety nebo žaluzie, někdy doplněné markýzou na terase. Obecně platí, že venkovní rolety drží teplo o něco více, ovšem nemají polohovatelné lamely jako žaluzie. Můžete je regulovat jen tím, jak vysoko je povytáhnete.

U venkovních žaluzií si můžete nastavit sklon lamel a tudíž i regulovat množství světla, které si pustíte do místnosti. Tím, že rolety tvoří v podstatě jednolitý celek, sluneční paprsky přes ně téměř neprojdou a zastínění je téměř 100%. U venkovních žaluzií takového zastínění nedosáhnete, většině lidí to ovšem stačí.

Výhodou venkovních rolet je fakt, že při silném větru nevydávají žádný zvuk, nechrastí, netřepotají se. Žaluzie jsou na vítr citlivější, což možná slyšíte i uvnitř. Při velmi silném větru je vhodnější je vytáhnout, čímž je ochráníte před možným poškozením.

Když budete v zimě rolety a žaluzie pravidelně zatahovat, poznáte to na vašem účtu za vytápění. Obzvláště v kombinaci kvalitních plastových nebo hliníkových oken, které sami o sobě dobře izolují.

Vybírejte u odborníků

Stínící techniku si můžete pořídit po celý rok. Vyberte si prodejce, který kromě internetové nabídky má i kamenné prodejny, kde vám ochotně poradí a můžete si vybranou stínící techniku osahat naživo. Což je důležité i při výběru způsobu ovládání a barev samotných lamel, které mohou být na monitoru počítače zkreslené.

Na našich pobočkách vám také rádi spočítají nezávaznou kalkulaci a pokud si vyberete, dohodnou se s vámi i na přesném zaměření a montáži.

Přesvědčte se sami, že stínící technika má celoroční využití…

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE