Příslušenství k předokenním žaluziím a roletám

Příslušenství k předokenním žaluziím a roletám

  • Publikováno: 24.6.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Stínící technika se hodí po celý rok. V chladných dnech pomáhá regulovat přístup světla do domu, funguje jako zvuková izolace i zvyšuje bezpečnost domu. V létě pak hlavně chrání interiér před přehřátím. K tomu je nejlepší venkovní stínící technika, tedy předokenní žaluzie a rolety, protože udrží horko za oknem. Když si pořídíte nové žaluzie nebo rolety, můžete je doplnit i o praktické doplňky a příslušenství – spínací hodiny, sluneční senzory, přenosné dálkové ovladače, zámky do spodní lišty aj. Podíváme se na jednotlivé doplňky blíže:

  • Spínací hodiny. Díky elektronickým spínacím hodinám si můžete zajistit automatické spouštění nebo otevírání rolet a žaluzií v předem nastavených časech. I když nebudete doma.

  • Sluneční senzor. Sluneční čidlo samo ovládá rolety nebo žaluzie podle toho, jak intenzivně na něj svítí slunce. Sluneční senzory se používají i na markýzy a rozhodně se jedná o praktické vylepšení funkčnosti stínící techniky. 

  • Dálkový ovladač. Přenosné dálkové ovladače zajišťují komfortní ovládání venkovních rolet nebo žaluzií.

  • Zámek do spodní lišty. K roletám i žaluziím si můžete pořídit i zámek, který se montuje do spodní lišty. Bez klíče tak není možné rolety zvednout, čímž se zvyšuje zabezpečení vašeho domu.

  • Další doplňky. Mezi další doplňky patří třeba klasické popruhové navijáky, klika s převodovkou, která umožňuje mechanické ovládání rolet, nebo navíjecí hřídelová pružina pro mechanické otevírání a zavírání rolety. Prohlédněte si další příslušenství k venkovním roletám a doplňky k předokenním žaluziím.

Nejpoužívanější jsou určitě spínací hodiny a sluneční senzory, které maximalizují užitek předokenní rolet a žaluzií.

Náhradní díly pro venkovní rolety a žaluzie

Na internetu můžete nakoupit i veškeré náhradní díly, jako jsou nové brzdy na pásek nebo šňůru, gumové těsnění, gumové dorazy, nové lamely, ložiska navíjecího kola, navíječe popruhů nebo šňůry, průchodky, pružiny i samotné ovládací popruhy a šňůry. Nejlépe je pořídit si vše od dodavatele vaší nové stínící techniky, ideálně aby provozoval i kamennou prodejnu, kam si můžete osobně zajít a poradit se. Když nejste extra kutilové, můžete si pozvat techniky domů, ať vám příslušenství k roletám či žaluziím namontují.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE