Horko v bytě - jak tomu v létě zabránit

Horko v bytě - jak tomu v létě zabránit

  • Publikováno: 10.8.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Je tady horké léto, a to znamená, že se spousta bytů přehřívá. Vracet se do horkého bytu není nic příjemného, obzvlášť v době, kdy vyhledáváme chladné místo. Obecně platí, že nejhorší je to v bytech, které jsou obráceny na jižní nebo západní stranu, a také v těch, které jsou v horních patrech. V tomto článku se podíváme, jak můžete svůj byt ochlazovat a jak zabránit přehřívání svého bytu. V podstatě jsou zde 3 hlavní faktory, které můžete ovlivnit – vhodná stínící technika, správné větrání a klimatizace. Všechny tři se dají kombinovat, čímž se efekt zvyšuje.

Pořiďte si venkovní stínící techniku

Zastínit okna před ostrým sluncem je logické. Doporučuje se používat venkovní stínící techniku, která udrží venku nejen sluneční paprsky, ale i teplo. Můžete si pořídit venkovní rolety, venkovní žaluzie nebo třeba markýzy. Venkovní rolety skvěle izolují i stíní, s žaluziemi zase můžete lehce regulovat přístup světla do místnosti. A markýzy se hodí na balkóny, lodžie, klasická okna nebo u rodinných domů na terasy. Vybírat přitom můžete z nejrůznějších typů i barevných provedení, stínící techniku lehce sladíte i s fasádou svého domu.

Jak správně větrat

V horkých dnech je nejlepší větrat pouze v noci, kdy teplota trochu poklesne. Přes den nejlépe nevětrejte vůbec nebo jen minimálně, abyste si doma udrželi co nejnižší teplotu a nepouštěli dovnitř horký vzduch. Když teplota klesne, můžete v klidu větrat třeba celou noc. Je to jednoduché, ale lidé si často neuvědomují, že větrání přes den jim byt příliš neosvěží.

Horko v bytě - jak tomu v létě zabránitPoužití klimatizace

V jižněji položených zemích (Řecko, Itálie, Chorvatsko, Slovinsko aj.) je součástí téměř každého bytu i klimatizace. Ta se zapíná obvykle jen na noc při zavřených oknech. Klimatizace byt ochladí, ale někteří lidé ji moc nemusí. Často se stává, že z klimatizace někdo onemocní a nachladí se. Proto ji používejte jen opatrně, přeci jen je léto a není přirozené, abyste měli doma třeba 18°C (rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl být víc než 6°C). Na výběr máte opět spousty nejrůznějších druhů a modelů klimatizace podle svých potřeb.

V neposlední řadě nezapomeňte hodně pít nealkoholické nápoje, které vás osvěží a ochladí zevnitř.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE