Venkovní žaluzie využijete i v zimě

Venkovní žaluzie využijete i v zimě

  • Publikováno: 18.11.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Stínící techniku obecně si každý spojuje s horkými letními dny, kdy nás chrání před sluncem. V praxi se však stínící technika hodí i v chladných dnech, na podzim i v zimě. Nejužitečnější jsou venkovní žaluzie a venkovní rolety. Důležité je, že se jedná o venkovní zastínění. V tomto článku se podíváme na venkovní žaluzie a jejich využití v zimě.

K čemu jsou žaluzie v zimě dobré

Hlavní specialitou a výhodou žaluzií třeba oproti roletám je fakt, že mají polohovatelné lamely. Díky jejich natáčení velmi citlivě regulujeme přísun světla do místnosti. Když máte venkovní žaluzie, jsou zde i další výhody:

  • Zlepšují tepelně izolační vlastnosti. S venkovními žaluziemi uniká okny méně tepla a dovnitř přichází méně chladu. Snižuje se rosení oken a celkově ušetříte za vytápění.

  • Další překážka pro zloděje. Když se k vám někdo bude chtít vloupat přes okno, musí překonat o překážku více. Třeba si to kvůli venkovním žaluziím zloděj rozmyslí (ještě lepší jsou v tomto venkovní rolety).

  • Fungují jako protihluková bariéra. Zatažené žaluzie výrazně snižují hluk z ulice a samozřejmě také zajišťují soukromí v pokoji.

  • Chrání okna. Venkovní žaluzie fungují i jako ochrana oken před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale také před rozbitím okna, třeba když si kolem hrají děti.

Různé lamely, barvy a druhy

V dnešní době můžete sehnat žaluzie s různými typy lamel v různých velikostech a barevném provedení. Kvalitní venkovní žaluzie vám vydrží dlouhá léta. Jejich údržba je celkem jednoduchá, stačí pravidelně otírat jednotlivé lamely od prachu a hlavně si nechat žaluzie namontovat od odborníků.

Nakupujte u výrobce či prodejce, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu. Je to známka důvěryhodnosti, navíc budete mít místo, kde se můžete o výběru žaluzií poradit, případně kde budete hledat servis žaluzií nebo řešit případné reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE