Jak dostat do domu více světla

Jak dostat do domu více světla

 • Publikováno: 1.1.2019
 • Kategorie: Okna, stínící technika

Když chcete mít doma příjemné prostředí, jedním z faktorů je množství slunečního světla, které se do domu dostane. Obecně platí, že prosvětlený dům je mnohem příjemnější než temná kobka, světlo na nás působí pozitivně a zvedá nám náladu. Drtivá většina lidí preferuje prosvětlený dům, ale jak toho dosáhnout? V tomto článku se podíváme na konkrétní možnosti, jak dostat do domu více světla. Existují jednoduché tipy, které můžete využít v rodinném domě i v bytě:

 • Zvětšit okna. Světlo proudí do domu hlavně okny. Můžete investovat do nových plastových oken, která budou větší (zvětší se i stavební otvor), nebo si pořiďte moderní okna s minimem příček do současných otvorů tak, aby šlo dovnitř více světla. Ideální je na jižní nebo jihozápadní stranu domu namontovat alespoň jedno francouzské okno.


  Francouzské oknofrancouzské okno funguje jako vstup na terasu

 • Rozmístění nábytku a použití zrcadel. Když trochu změníte styl pokoje, můžete získat více světla. Skříně dejte co nejdále od oken, a okna co nejvíce uvolněte tak, aby se světlo šířilo. Můžete použít i zrcadla tak, aby světlo dále odrážela.

 • Výměna pokojů. Další fintou je úplně přehodit pokoje. Možná máte ložnici tam, kde je více světla, což je zbytečné. Z těch pokojů, kde je nejvíce světla, udělejte obývací pokoj, kuchyň nebo dětské pokoje. Naopak v ložnici či v pracovně tolik světla nepotřebujete.

 • Záclony a stínící technika. Když to není nutné, možná záclony ani nepotřebujete. Spíše se dnes používají venkovní rolety a žaluzie, které regulují přísun světla a je možné je úplně vytáhnout, čímž maximalizujete prosvětlení místnosti.


  Interiérové žaluzieinteriérové žaluzie

 • Prosklené interiérové dveře. Plné dveře zase omezují přístup světla. Buď využijte prosklené interiérové dveře, nebo některé interiérové dveře úplně vypusťte.


  Prosklené dveřeprosklené dveře

 • Světlé barvy pokoj zesvětlí. Vymalujte byt či dům světlými barvami, klidně použijte i bílou barvu. Nejde jen o stěny, ale i o barvu koberce, nábytku a dalších doplňků. Čím světlejší jsou, tím světlejší je pokoj.

Existují i další faktory, které světlost bytů ovlivňují, například svítivost žárovek nebo rozmístění lamp. Můžete si z výše uvedených rad vybrat jen to, co můžete realizovat, zesvětlovat tak svůj dům krok za krokem. Letos vyměnit stínící techniku, příští rok vymalovat nebo jít do velké rekonstrukce a vyměnit a zvětšit okna. Vždy samozřejmě záleží na finančních možnostech.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE