Jak dostat do domu více světla

Jak dostat do domu více světla

  • Publikováno: 1.1.2019
  • Kategorie: Okna, stínící technika

Když chcete mít doma příjemné prostředí, jedním z faktorů je množství slunečního světla, které se do domu dostane. Obecně platí, že prosvětlený dům je mnohem příjemnější než temná kobka, světlo na nás působí pozitivně a zvedá nám náladu. Drtivá většina lidí preferuje prosvětlený dům, ale jak toho dosáhnout? V tomto článku se podíváme na konkrétní možnosti, jak dostat do domu více světla. Existují jednoduché tipy, které můžete využít v rodinném domě i v bytě:

  • Zvětšit okna. Světlo proudí do domu hlavně okny. Můžete investovat do nových plastových oken, která budou větší (zvětší se i stavební otvor), nebo si pořiďte moderní okna s minimem příček do současných otvorů tak, aby šlo dovnitř více světla. Ideální je na jižní nebo jihozápadní stranu domu namontovat alespoň jedno francouzské okno.

  • Rozmístění nábytku a použití zrcadel. Když trochu změníte styl pokoje, můžete získat více světla. Skříně dejte co nejdále od oken, a okna co nejvíce uvolněte tak, aby se světlo šířilo. Můžete použít i zrcadla tak, aby světlo dále odrážela.

  • Výměna pokojů. Další fintou je úplně přehodit pokoje. Možná máte ložnici tam, kde je více světla, což je zbytečné. Z těch pokojů, kde je nejvíce světla, udělejte obývací pokoj, kuchyň nebo dětské pokoje. Naopak v ložnici či v pracovně tolik světla nepotřebujete.

  • Záclony a stínící technika. Když to není nutné, možná záclony ani nepotřebujete. Spíše se dnes používají venkovní rolety a žaluzie, které regulují přísun světla a je možné je úplně vytáhnout, čímž maximalizujete prosvětlení místnosti.

  • Prosklené interiérové dveře. Plné dveře zase omezují přístup světla. Buď využijte prosklené interiérové dveře, nebo některé interiérové dveře úplně vypusťte.

  • Světlé barvy pokoj zesvětlí. Vymalujte byt či dům světlými barvami, klidně použijte i bílou barvu. Nejde jen o stěny, ale i o barvu koberce, nábytku a dalších doplňků. Čím světlejší jsou, tím světlejší je pokoj.

Existují i další faktory, které světlost bytů ovlivňují, například svítivost žárovek nebo rozmístění lamp. Můžete si z výše uvedených rad vybrat jen to, co můžete realizovat, zesvětlovat tak svůj dům krok za krokem. Letos vyměnit stínící techniku, příští rok vymalovat nebo jít do velké rekonstrukce a vyměnit a zvětšit okna. Vždy samozřejmě záleží na finančních možnostech.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE