Jak ochránit byt před vedrem

Jak ochránit byt před vedrem

  • Publikováno: 21.5.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Ta největší horka nás ještě čekají, ale určitě si vzpomenete na přehřáté byty v minulých letech. V tomto článku se podíváme, jak přehřátí bytů zabránit nebo alespoň snížit jejich teplotu. Léta jsou stále delší, teplejší a přicházejí dřív, obzvláště ve městech. Loni se během horkého léta přehřívala více než polovina všech bytů. Obecně platí, že nejvíce zasažené jsou logicky byty, které jsou situovány na jižní a západní stranu. Jak tedy ochránit byt před vedrem? Existuje hned několik možností:

  • Kvalitní zastínění oken. Stínící technika je extrémně účinná. Jestliže máte okna na jižní nebo západní stranu, pak je nejlepší využít exteriérovou stínící techniku, která dovnitř nepustí ani světlo, ale hlavně ani teplo. Ideální jsou venkovní žaluzie nebo rolety, v posledních letech se osvědčují také markýzy, které jsou běžně využívání v jižních státech. Pokud venkovní stínící techniku nemáte, použijte alepoň tu vnitřní i když není tolik účinná.

    Stojanový ventilátor
  • Efektivní větrání. Když jsou ty nejteplejší dny, ideálně nechávejte okna zavřená a větrejte zásadně večer nebo i přes noc, když je nejchladněji. V noci navíc nechávejte otevřené všechny interiérové dveře, aby mohl ve všech místnostech cirkulovat svěží vzduch.

  • Klimatizace a ventilátor. Také můžete investovat do klimatizace nebo do ventilátoru. Při použití obou přístrojů je třeba dodržovat určitá pravidla, nenechat foukat chladný vzduch přímo do obličeje nebo za krk a nepodchladit byt o více než 6°C oproti venkovní teplotě.

  • Méně vařit a vypínat el. přístroje. V parných dnech je dobré omezit vaření a koupání v teplé vodě, můžete vypnout i bílou techniku a elektronické přístroje, protože to všechno vydává teplo a váš byt tak ohřívá. Když alespoň na noc odpojíte elektroniku (nemyslíme ledničku), opravdu to má efekt na snížení teploty.

  • Zasklený balkón. Když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, získáte kromě jiného i lepší tepelně izolační vlastnosti bytu. Ideální je opět i zasklený balkón opatřit vhodnou stínící technikou.

Základem je tedy stínící technika, ideálně venkovní zastínění, které udrží horko za okny. Tu si můžete pořídit už teď, než to pravé léto vypukne. Vyberte si takového dodavatele, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu, kde se můžete osobně poradit. Ideálně si nechte stínící techniku i odborně namontovat, prodlouží se vám tak záruční doba a máte jistotu, že stínící technika funguje správně.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE