Jak na seřízení plastových okenJak na seřízení plastových oken

Každé kování oken či dveří potřebuje pravidelnou údržbu. Nejen správné seřízení oken, ale také další běžnou údržbu, kterou si můžete udělat sami. Do základní údržby patří následující úkony:

  • mechanické čištění od nečistot,
  • čištění odtokových kanálků či
  • promazávání pohyblivých dílů kování

Seřizování oken je běžná údržba

Okna by se měla zkontrolovat a seřizovat cca jednou ročně. Samozřejmě záleží na tom, jak často se okna otevírají, v jakém prostředí jsou a jak jsou zatěžována. Na okna logicky působí velké teplotní změny a seřizování je tak bráno jako součást běžné údržby. Proto není nic divného, když bude seřízení oken potřeba opravdu každý rok. Jak tedy poznáte, kdy je čas okna seřídit? Obecně platí, že se okna seřizují v případě, kdy křídlo dolehne na rám a drhne. V takovém případě je už nejvyšší čas okna správně seřídit. Ještě lepší je, když si už předem všimnete, že se „drhnutí“ blíží.

Tip: chcete-li si údržbu oken udělat sami, pak přinášíme přesný návod v článku jak na údržbu oken svépomocí

Jak okna seřizovat

Okna se seřizují seřizovacími šrouby v horním a dolním závěsu imbusovým klíčem (nejčastěji o velikosti 4 mm). Výškově a stranově se seřizuje křídlo vůči rámu. Obecně platí, že horní závěs se seřizuje v otevřené poloze. Samotné seřízení není těžké, ale abyste měli jistotu, že bude seřízení provedeno správně, můžete si pozvat odborníka, který vám okna seřídí.

Pozvěte si technika

Při nákupu a montáži okna byste vždy měli dostat konkrétní návod, jak okna seřizovat. Jestliže si na seřízení oken netroufáte nebo to prostě chcete nechat odborníkům, stačí si jednoduše objednat placený servis. Nejlépe přímo u firmy, kde jste okna pořídili. Přijede technik, který okna zkontroluje, seřídí a promaže kování. Během chvilky obejde všechna okna v domě a vy tak uděláte maximum pro správnou funkčnost a co nejdelší životnost svých plastových oken. To stejné platí pro interiérové, balkónové či vchodové dveře.


Pokud vás zaujaly naše produkty, 
kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE