Jak poznat kvalitní okna

Jak poznat kvalitní plastová okna

O plastových oknech koluje mnoho mýtů, že nevypadají moc dobře, že dlouho nevydrží, že jsou nekvalitní a proto tak levná, že přitahují plísně a jejich údržba je problematická a prodejci jsou často neseriozní...Podobné nepravdy kolují i o hliníkových nebo dřevěných oknech. V dnešním světě, který je přesycený informacemi různé kvality, není lehké si vybrat. Nabídek je totiž až moc. Dříve to bylo jednoduché, člověk prostě neměl tolik možností. Jak se tedy v té záplavě informací zorientovat? Na začátku se zaměřte na několik důležitých parametrů, které jsou charakteristické pro kvalitní plastová okna. Důležité jsou profily oken, zasklení oken, parametry oken a také jejich dodavatelé. Když si ohlídáte tyto 4 faktory, neměli byste šlápnout vedle.

Vyberte okna s kvalitním profilem

Plastová okna mají životnost alespoň 50 let. Tedy ta kvalitní. A základem okna je jeho profil. Většina českých firem, která okna vyrábí, kupuje profily ze zahraničí. Je ale obrovský rozdíl používat profily z často neznámého zahraničí nebo z Německa. V ceně většinou ve prospěch profilů z neznámých zemí, ale v kvalitě má velmi výrazně navrch právě třeba Německo. Důležitá je také montáž oken. Spolehlivý výrobce vám dá možnost nahlédnout do svých dílen. Nemusíte tam jít, ale sama možnost o něčem vypovídá, výrobce se nebojí zájemcům ukázat, jak se okna vyrábějí a vysvětlit odkud materiál na okna je. Kvůli servisu ale jistě i podpoře domácího trhu je dobré volit české výrobce plastových oken.

Parametry a typy plastových oken

Šestikomorové profily Gealan

Tady je nejlepší se poradit s výrobcem či prodejcem, jelikož každý zákazník může mít jiné představy, požadavky i možnosti. Nejlépe si nechat poradit v kamenné prodejně výrobce nebo dodavatele oken, kde se vám bude odborník osobně věnovat. Existují různé parametry okenpočet komor, tepelná a zvuková izolace, počet těsnění, tloušťka pohledových stěn, ocelová výztuha, stavební hloubka a další. Nemáte-li přesnou představu, určitě se poraďte s odborníky. Alespoň uvidíte, jak s vámi bude váš potencionální dodavatel oken jednat. Kromě těchto parametrů a okenního profilu má na kvalitu plastových oken vliv typ zasklení.

Pečlivě vybírejte parametry nových oken (profily a skla). U profilů si budete vybírat mezi 5-ti a 6-ti komorovými systémy. Hlavními kritérii při volbě profilu je stavební hloubka a koeficient prostupu tepla.

Jaké zvolit zasklení plastových oken

V současné době se nejčastěji používají plastová okna s trojskly. Oproti dvojsklům mají výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti. Sice jsou těžší a trochu dražší, ale většinou je přesto lidé volí. Doporučuje se také použití teplých meziskelních rámečků, které opravdu výrazně snižují riziko rosení oken kolem okrajů skla. Typ zasklení má velký vliv koeficient Uw, což je koeficient prostupu tepla celým oknem. Hodnota by měla být Uw=1,2 W/m2K a nižší.

Cena plastových oken

Cena oken by pro vás neměla být tím hlavním kritériem, přestože výrazně ovlivní vaše rozhodnutí. Okna patří mezi produkty, na kterých se nevyplatí šetřit, protože pouze kvalitní okna vám zaručí úsporu nákladů. Vždy dbejte na co nejlepší poměr ceny a kvality. Ne vždy platí, že nejdražší okna jsou ta nejkvalitnější, stejně tak nemusí platit, že levná plastová okna jsou nekvalitní. 

Vyberte správného dodavatele

Když si na trhu vyberete spolehlivého dodavatele, máte vyhráno. Nemusíte se o nic starat a může jej kontaktovat v případě jakýchkoliv dotazů či problémů. Ideální dodavatel by měl okna vyrábět v Česku, používat kvalitní ověřené profily a nejlépe být k dispozici na nedalekých kamenných prodejnách, kde můžete osobně přijít a poradit se. Za spolehlivým dodavatelem oken také stojí rozsáhlé reference a spokojení zákazníci.

Hodně štěstí při nákupu plastových oken!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE